1

Temat: Skradziony pomysł z bluzy supermoto.pl

Temat powstał
W związku z informacją o skradzionym pomyśle "logo" z naszej forumowej bluzy, w pierwszej kolejności prosimy o poważne rady jak  rozwiązać ten problem, Jery już napisał do Ebaya działamy dalej

[url]http://www.ebay.co.uk/itm/Bluza-Polska-Nakurwiam-Terror-BLUZY-Polish-Polska-Poland-Hoodies-motocross-hood-/290979659897[/url]

Driver

Trzeba coś zrobić z tym fantem , i proponował był założyć temat związany z tą sprawą i podyskutować w większym gronie .
Moim zdaniem bluza jest projektem "Supermoto.pl" ściślej mówiąc i nie powinny z tego korzystać osoby trzecie bez żadnej wiedzy pewnych osób.

JERY
Pisalem do niego zeby zdjal aukcje bo to nie jego pomysl itd. W odpowiedzi przyslal mi fragment opisu aukcji oraz zdjal zdjecie ziomka z forum. Napisalem spor do ebay. Zobaczymy co odpowiedza. Moze byc ciezko, bo nie jestesmy instytucja z zarejstrowanymi prawami autorskimi, ale poczekam na odpowiedz ebay.

"PLEASE NOTE THAT THIS ITEM IS NOT PRODUCED FOR OR BY

ANY FOOTBALL CLUBS,MUSIC BAND,TV SHOWS ETC AND IS

AN INDEPENDENT DESIGN THAT BREAKS

NO COPYRIGHT LAWS.

IT IS WORN TO SHOWN YOUR AFFILIATION AND

DOES NOT CLAIM OR AIM TO BE

OFFICIALLY LINSENCED MERCHANDISE"

EDIT

Bede zglaszal protesty do skutku. Jesli nie na bluze, to na inne jego aukcje na ktore ebay musi zareagowac. Ma koszulki z logiem poloneza i FSO, ma koszulki z napisem hooligans ktore sa wyraznie zabronione na ebay, reksio, krecik.  Ma tam calkiem sporo zastrzezonych wzorow.

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

2

Odp: Skradziony pomysł z bluzy supermoto.pl

Od strony prawnej, kiepska sprawa.

Nie mamy nigdzie wykupionych praw na wyłączność używania tego "tekstu" - "logo".
Raczej nic z tym fantem zrobić nie możemy...

;)

3

Odp: Skradziony pomysł z bluzy supermoto.pl

K@mil napisał/a:

Od strony prawnej, kiepska sprawa.

Nie mamy nigdzie wykupionych praw na wyłączność używania tego "tekstu" - "logo".
Raczej nic z tym fantem zrobić nie możemy...

No nie wiem czy taka kiepska

Art. 1.
[Przedmiot Prawa Autorskiego]

1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).

2. W szczególności przedmiotem prawa autorskiego są utwory:
1) wyrażone słowem, symbolami matematycznymi, znakami graficznymi (literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne oraz programy komputerowe);
2) plastyczne;
3) fotograficzne;
4) lutnicze;
5) wzornictwa przemysłowego;
6) architektoniczne, architektoniczno-urbanistyczne i urbanistyczne;
7) muzyczne i słowno-muzyczne;
sceniczne, sceniczno-muzyczne, choreograficzne i pantomimiczne;
9) audiowizualne (w tym filmowe).

2^1. Ochroną objęty może być wyłącznie sposób wyrażenia; nie są objęte ochroną odkrycia, idee, procedury, metody i zasady działania oraz koncepcje matematyczne.

3. Utwór jest przedmiotem prawa autorskiego od chwili ustalenia, chociażby miał postać nieukończoną.

4. Ochrona przysługuje twórcy niezależnie od spełnienia jakichkolwiek formalności.

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

4 Ostatnio edytowany przez Driver (2013-11-12 00:58:16)

Odp: Skradziony pomysł z bluzy supermoto.pl

Całą historia powstawania danego projektu jest dostępna w dziale "Bluza" i myślę że jakiś punkt zaczepienia mamy

5

Odp: Skradziony pomysł z bluzy supermoto.pl

Tutaj odnosnie podmiotu prawa czyli twórcy:

Art. 8. 1. Prawo autorskie przysługuje twórcy, o ile ustawa nie stanowi inaczej.

2. Domniemywa się, że twórcą jest osoba, której nazwisko w tym charakterze uwidoczniono na egzemplarzach utworu lub której autorstwo podano do publicznej wiadomości w jakikolwiek inny sposób w związku z rozpowszechnianiem utworu.

3. Dopóki twórca nie ujawnił swojego autorstwa, w wykonywaniu prawa autorskiego zastępuje go producent lub wydawca, a w razie ich braku - właściwa organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi.

Na waszym miejscu wyslal bym do autora aukcji i wladz eBay w/w wycinki z kodeksu i link do tematu z bluzami, powinno pomoc. Jesli nie, uprzykszył bym zycie typowi w sposob przedstawiony przez hermes'a.

6

Odp: Skradziony pomysł z bluzy supermoto.pl

@tomaszzz

Hmm trochę mnie jeden fakt zdziwił , ze dopiero się zarejestrowałeś i od razu udzieliłeś się akurat "w tym" temacie  ?

Dla mnie to się wydaje nie co dziwne , ale może mi się wydawać :)

7 Ostatnio edytowany przez Dukers (2013-11-12 02:27:53)

Odp: Skradziony pomysł z bluzy supermoto.pl

Przecież można sprzedawać koszulki z napisem np : dupa. I co ? Nakurwiam terror zachowaj dystans może powiedzieć że pierwszy wymyślił :D za logo mozna by sie sadzic, ale tak to jedynie jak ktos ma silne nerwy i chęci :) sprawa wygląda na dłuuuuuuugą i szybko się nie załatwi. A to polak sprzedaje czy ktos zaa granicy ? Nie znam sie na ebay.

Ps cena niezla 25 funtów razy przeszło 5 zł z hakiem. Ja bym zdziałał akcje :" reportuj gościa " każdy by mu naruszenie wysłał, to ebay by się kapnął i ruszył sprawe bo 2/3 takie raporty nic nie dadzą :)

8

Odp: Skradziony pomysł z bluzy supermoto.pl

Dukers napisał/a:

Przecież można sprzedawać koszulki z napisem np : dupa. I co ? Nakurwiam terror zachowaj dystans może powiedzieć że pierwszy wymyślił :D

Piszesz dokladnie jak on. Hmmmm.

W regulaminie ebay jest m. in. dzial zabronione. Jest tam sekcja "wzywanie do nienawisci" i jako przyklad hooligans, a takie koszulki tez ma w swoim sklepie. Do tego ubrania z logami klubow pilkarskich, postaciami z kreskowek, marek samochodow itd. Bylo by go za co udupic, ale....


A)  Witaj thc_kwik,

Pomysl na nadruk jest kradziony. Prosze natychmiast usunac aukcje, albo uruchomie spor na ebay. Pomysl na ten nadruk powstal na forum supermoto.pl i do niego naleza prawa autorskie. Zdjecie jednego z forumowiczy rowniez umieszczone jest bez jego wiedzy i zgody. Wiecej prosb nie bedzie.

- jaryjr76

B)

Witaj, jaryjr76,


PLEASE NOTE THAT THIS ITEM IS NOT PRODUCED FOR OR BY

ANY FOOTBALL CLUBS,MUSIC BAND,TV SHOWS ETC AND IS

AN INDEPENDENT DESIGN THAT BREAKS

NO COPYRIGHT LAWS.

IT IS WORN TO SHOWN YOUR AFFILIATION AND

DOES NOT CLAIM OR AIM TO BE

OFFICIALLY LINSENCED MERCHANDISE

- thc_kwik


A)

Witaj, thc_kwik,

It doasn't matter. This is not you'r idea and you shouldn't use it.

- jaryjr76

B)

Witaj, jaryjr76,

If its not my idea then its not yours ass well you don`t own it and Paweł Gołofit
threat is punishable by law ??

- thc_kwik

A)


Witaj, thc_kwik,

Sluchaj polaczku. To jest moj pomysl. Bluza powstala tylko i wylacznie dla uzytkownikow forum supermoto.pl. Ta aukcja juz zostala zgloszona na ebay. Jesli to nic nie da, to bede raportowal kazda twoja aukcje, a masz tam ich duzo z zstrzezonymi znokami towarowymi m. in. klubow pilkarskich, produkcji filmowych oraz inne naruszajace zasady ebay. Na Allegro zrobie to samo. Uwierz mi, ze potrafie byc bardzo upierdliwy.
Art. 1.
[Przedmiot Prawa Autorskiego]

1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).

2. W szczególności przedmiotem prawa autorskiego są utwory:
1) wyrażone słowem, symbolami matematycznymi, znakami graficznymi (literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne oraz programy komputerowe);
2) plastyczne;
3) fotograficzne;
4) lutnicze;
5) wzornictwa przemysłowego;
6) architektoniczne, architektoniczno-urbanistyczne i urbanistyczne;
7) muzyczne i słowno-muzyczne;
sceniczne, sceniczno-muzyczne, choreograficzne i pantomimiczne;
9) audiowizualne (w tym filmowe).

2^1. Ochroną objęty może być wyłącznie sposób wyrażenia; nie są objęte ochroną odkrycia, idee, procedury, metody i zasady działania oraz koncepcje matematyczne.

3. Utwór jest przedmiotem prawa autorskiego od chwili ustalenia, chociażby miał postać nieukończoną.

4. Ochrona przysługuje twórcy niezależnie od spełnienia jakichkolwiek formalności.
Art. 8. 1. Prawo autorskie przysługuje twórcy, o ile ustawa nie stanowi inaczej.

2. Domniemywa się, że twórcą jest osoba, której nazwisko w tym charakterze uwidoczniono na egzemplarzach utworu lub której autorstwo podano do publicznej wiadomości w jakikolwiek inny sposób w związku z rozpowszechnianiem utworu.

3. Dopóki twórca nie ujawnił swojego autorstwa, w wykonywaniu prawa autorskiego zastępuje go producent lub wydawca, a w razie ich braku - właściwa organizacja zbiorowego zarządzania prawami autor

- jaryjr76
   

B)

Witaj, jaryjr76,

przespros za nazwaniem mnie polaczkiem najduchu to może usunę aukcje bo zadzwonię do twojej mamy i da karę na komputer nie mam czasu uzerac sie z toba więc teraz to zależy od ciebie czekam na przeprosiny jak nie wystawie cała kolekcję koszulek z tym tekstem spioszki torby na innych kontach pozdrawiam

- thc_kwik

A)

Witaj, thc_kwik,

Nie napisalem do ciebie, zeby negocjowac. I tak powinienes sie cieszyc, ze w ogole do ciebie napisalem i dalem Ci szanse. Masz dwa wyjscia. Albo ty podejmiesz dzialania i usuniesz aukcje, albo zrobie to ja, w sposob ktory opisalem. Twoj wybor.

- jaryjr76

B)

Witaj, jaryjr76,

Gimbaza sluchaj ten tekst wymyslony zostal przez jednego z kupujacych w stanach wiec nie mozesz byc jego wlascicielem kazdy na to moze wpasc wiec nie lamie zadnych praw autorskich gdybys gimbaza pomyslal i napisal kulturalnie i poprosil u usuniecie aukcju tak bym tez zrobil ale ze gimbaza napisala po chamsku i dodales jakies posty na fb tym bardziej jestem przekonany zeby nie usowac tej aucji jak chcesz zglaszaj to do ebaya prosze bardzo gimbaza jeszcze pisze polaczku obrazajac mnie jestes tylko gimbaza nie zaden H&m czy adidas wiec dla ebaya jestes nikim place im tyle miesiecznie ze oni maja wyjebane na to ze ktos do nich pisze nie mam czasu na ciebie bo mam wazniejsze sprawy ale moge wyslac kogos do twojej mamy jesli mnie przeprosisz za swoje zachowanie i zachowasz sie jak na normalnego przystalo wtedy usune aukcje wybor nalezy do ciebie ??

- thc_kwik

A)


Witaj, thc_kwik,

Posty z datami na forum supermoto.pl wystarcza do ustalenia autorstwa. Prosilem grzecznie w pierwszym mailu.
P.S. Popracuj nad interpunkcja, bo nie da sie tego czytac. Dobrze, ze duzo im placisz. Przynajmniej duzo stracisz, jak ci zamkna konto.

- jaryjr76

B)

Witaj, jaryjr76,

ok temat uważam za zamkniety do zobaczenia pa

- thc_kwik

B)

Witaj, jaryjr76,

Nie mam czasu na glupoty i zabwe aukcja usunieta pozdarawiam

- thc_kwik

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

9

Odp: Skradziony pomysł z bluzy supermoto.pl

http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201203/1331916750_by_Godsmack6_inner.gif

Brawo! Frajerzyna znalazł swoje miejsce w szeregu.

KXF 250 '14

10

Odp: Skradziony pomysł z bluzy supermoto.pl

a po co mu popuszczasz?  dopierdol mu teraz to się nauczy. Potem latają takie mordy zakazany i napierdalają kamieniami na pochodach bo czują się bezkarni

Sherco st300  Cabestany Replica

11

Odp: Skradziony pomysł z bluzy supermoto.pl

jaras111x napisał/a:

a po co mu popuszczasz?  dopierdol mu teraz to się nauczy. Potem latają takie mordy zakazany i napierdalają kamieniami na pochodach bo czują się bezkarni

+1

motoslide.com

12

Odp: Skradziony pomysł z bluzy supermoto.pl

No JERY poszedłeś kór*a fest!

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

13

Odp: Skradziony pomysł z bluzy supermoto.pl

Bardzo ładnie załatwiony temat - krótka i przyjemna lektura, gratulacje.

14 Ostatnio edytowany przez Dukers (2013-11-12 19:50:33)

Odp: Skradziony pomysł z bluzy supermoto.pl

JERY, chodziło mi bardziej o to, że ciężko będzie tą sprawę rozstrzygnąć bo to tak jak byś chciał walczyć z napisami na każdych bluzkach - ciężki temat, lecz sobie z nim poradziłeś i gratuluję :) Jednak gdyby gość był uparty, to spokojnie by dalej sprzedawał - szczęście, że nie jest

15

Odp: Skradziony pomysł z bluzy supermoto.pl

Chlopaki maja racje. Wcale nie taki ciezki. Historia powstawania projektu jest wciaz tutaj na forum. Ale jesli nawet, to bym go udupil na innych jego aukcjach ktore juz ewidentnie lamia regulamin ebay. Zamkniecie konta jest wiecej niz prawdopodobne, wiec bluza tak czy innaczej zniknela by z ebay.

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]