211

Odp: Zawody 2013

Franz napisał/a:
trawer napisał/a:

Panowie dajcie już spokój, ja wiem zima dokucza :), ja tam wszystkich nowych namawiam na starty, dla mnie ten sezon co był był pierwszym pełnym sezonem i wciągnąłem się na maksa nie dość że poznałem fajnych ludzi to jeszcze sobie fajnie pojeździłem i nie tylko :))))

dadaj że na zwodach z reguły jeździ sie po torze, ale ty wolisz alternatywne sposoby: 1:02 [url]http://www.youtube.com/watch?v=xdZ8ALR17tI&list=UUAFoChU83_HBAXNEb-47xvA&index=5[/url]

No cóż Franz,  ŻYCIE !!!!  :))))

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

212

Odp: Zawody 2013

Crazy napisał/a:
Franz napisał/a:
szubi41 napisał/a:

5 maja zawody w Biłgoraju ....Oczywiście amator ale wszyscy mogą brać udział ....Zapraszamy jak zwykle klasa do 600 ,1000 i supermoto wszystkie pojemnosci razem...

a nie da rady jakoś bardziej w 3-ciego czy 4-tego?

po zawodach zostałbym na jakis noclego...

Przychylam sie do sugestii Franza. Postarajcie sie zrobic impreze w sobote.

Jestem za zwłaszcza za tym noclegiem po :))))

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

213

Odp: Zawody 2013

samson napisał/a:

To prawda, nie potrafimy wyciąć cyferek z folii, na zawodach mało kto jest trzeźwy, nie stać nas na maty ekologiczne, z motocykli leje się glikol i inne płyny ustrojowe, w PZM jest patologia a na wyścigach ciągle ktoś ginie z braku odpowiedzialności i dopasowania siebie i sprzętu do wymogów regulaminowych. Czytanie ze zrozumieniem na poziomie podstawówki. Brawa.

Tak samson, przeczytaj sobie ostatnie 3 strony, dokładnie odnoszę takie wrażenie, że nie warto bo (i tu cała lista od glikolu, bo cyferki).

Crazy - masz rację całkowicie - ale to kwestia dobrej woli ludzi na badaniu (którzy po zapoznaniu okazują się zazwyczaj rzeczywiście fajni i mili), a nie "chorych wymagań PZM"

Jak z tym kaskiem z homo, to jakaś specjalna homologacja inna niż drogowa? Gdzie szukać?

wzium?

214

Odp: Zawody 2013

sajfer napisał/a:

Jak z tym kaskiem z homo, to jakaś specjalna homologacja inna niż drogowa? Gdzie szukać?

sajfer napisał/a:

Wystarczy poświęcić GODZINĘ na początku roku na przeczytanie regulaminu, zrobić tak jak jest napisane

;)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

215

Odp: Zawody 2013

Crazy napisał/a:
sajfer napisał/a:

Jak z tym kaskiem z homo, to jakaś specjalna homologacja inna niż drogowa? Gdzie szukać?

sajfer napisał/a:

Wystarczy poświęcić GODZINĘ na początku roku na przeczytanie regulaminu, zrobić tak jak jest napisane

;)


100%, nie mam nic do dodania :)

216

Odp: Zawody 2013

Jak z tym kaskiem z homo, to jakaś specjalna homologacja inna niż drogowa? Gdzie szukać?

kolego sajfer ile Ty masz lat ?? wiesz co to sarkazm ?? potrafisz czytać ze zrozumieniem ??
jakoś po Twoich wypowiedziach nie chce mi sie wierzyć w te Twoje udziały w rajdach od 2004... Domyśliłeś się już o co chodzi kolegom np. z metkami fim ???

217

Odp: Zawody 2013

Panowie, trochę taktu.
Odpowiedzi na pytania odnośnie homologacji kasków, znajdują sie w regulaminie. Na końcu jest wykaz norm i oznaczeń jakie powinny posiadać, aby zostały uznane przez organ kontrolny. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.
Nie wiem po co się doktoryzujecie na temat regulaminu. To że jest i trzeba go przestrzegać chyba nie ulega wątpliwości. Poza tym tak jak piszą koledzy, panowie którzy kontrolują wyposażenie i motocykl to też ludzie i są świadomi tego, że niektóre zapisy są bezsensu i przymykają na to oko.
Argument o odstraszaniu nowych zawodników jest chyba lekko na wyrost, chcąc coś uprawiać to albo stosujesz się do zasad albo szukasz innej dyscypliny.

***427***

218

Odp: Zawody 2013

Kask powinien miec metke z homologacja w moim kasku jest numer 050100p 007-1992 E6 kask Shoei metka najczesciej jest na pasku ktorym zapinasz kask

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

219 Ostatnio edytowany przez sajfer (2013-01-09 17:02:00)

Odp: Zawody 2013

No ja jeszcze nie czytałem regulaminu SM, muszę to przyznać szczerze, pierwszy start i tak planuję dopiero w okolicach końca lata o ile poczuję się na tyle pewnie na moto, żeby w ogóle spróbować. Ale celna uwaga, poczekam na regulaminy.
W samochodach masz na cały ubiór osobne homologacje, inne na kask, inne na kombinezon, inne na bielizne, dlatego całkiem logiczne jest że w SM jest tak samo, stąd moje pytanie o kask.

tabul, za stary jestem na udowadnianie niedowiarkom, google prawdę Ci powie, albo nawet wystarczy zajrzeć w profil.

Co racja to racja, zamiast pytać i się prosić wystarczy przeczytać. 10 minut z zegarkiem w ręku na szybkie przelecenie regulaminu, nie widzę tam żadnych zapisów tego demonicznego PZM które niszczą sport.
Dla zainteresowanych:

2.1.19. Kaski ochronne
Podczas treningów i zawodów zawodnicy muszą być ubrani w kaski ochronne. Kaski te muszą być
odpowiednio dopasowane, być w dobrym stanie i posiadać znaki zatwierdzające uznane przez
Międzynarodową Federację Motocyklową (FIM):
Europa - ECE 22-05 ‘P’, ‘NP’ lub ‘J’
Japonia - JIS T 8133 : 2000
JIS T 8133 : 2007
USA - SNELL M 2005
SNELL M 2010

Ciężko było odpisać?

No i skończyłem czytać regulamin, 15 minut na szybkości. Wiem jakie powinienem mieć numerki, wiem jakie tło, przedrutować korki, zbiorniczek i wiem że moje klamki i wydech nie spełniają regulaminu, bo klamki przyciąłem i nie mam kuleczek na końcach, a wydech nie ma końcówki 30mm w osi moto :D

wzium?

220

Odp: Zawody 2013

No i git, że wszystko jest dla Ciebie potrzebne i na miejscu. Każdy ma swoje zdanie i czymś to argumentuje. Ja przez kilka sezonów jeździłem na zawody, namówiłem do startów parę osób (więc nie pisz mi tu o odstraszaniu początkujących), wiem jak to wyglądało jak ja zaczynałem, wiem jak wygląda teraz. Ty przeczytałeś regulamin, piszesz posty i "może pojawiasz się na torze o ile poczujesz się pewnie". Mi się kierunek zmian nie podoba zupełnie i nie znajduję powodu dla którego miałbym o tym nie napisać. Ty zmian na gorsze nie widzisz jako że dopiero masz zamiar zacząć  (trzymam kciuki) wiec dyskusja na ten temat co widać także z historii wątku nie ma większego sensu.

221

Odp: Zawody 2013

Podałem 5 bo taką informację dostałem z Automobilklubu Biłgoraj.....Myślę że minimum 2 rundy odbedą się w maju....Zawody w Biłgoraju zawsze są w niedzielę .Sobota jest często dniem pracującym i nie ma jak tego zoorganizować.....Cała praca nad przygotowaniem zawodów jest charytatywna ....więc ciężko jest to załatwić w sobotę....Kalendarz jest już ustalony i jedynie możemy się do niego dostosowac ...Zawsze można przyjechac w sobotę pomóc a póżniej pojeżdzić....Tarnów zna temat ....najwiecej kontuzjiii w sobotę ......Do zobaczenia

222

Odp: Zawody 2013

szubi41 napisał/a:

Podałem 5 bo taką informację dostałem z Automobilklubu Biłgoraj.....Myślę że minimum 2 rundy odbedą się w maju....Zawody w Biłgoraju zawsze są w niedzielę .Sobota jest często dniem pracującym i nie ma jak tego zoorganizować.....Cała praca nad przygotowaniem zawodów jest charytatywna ....więc ciężko jest to załatwić w sobotę....Kalendarz jest już ustalony i jedynie możemy się do niego dostosowac ...Zawsze można przyjechac w sobotę pomóc a póżniej pojeżdzić....Tarnów zna temat ....najwiecej kontuzjiii w sobotę ......Do zobaczenia

szubi ale nie róbcie 2 rund w maju bo jak znam życie to pokryje się to pewnie z zawodami PP i MP, pomślcie o czerwcu czy lipcu, w maju weekend 11-12 jest gostyn, a 25-26 bydgoszcz

HUSKA FC 250 / 2018
HUSKA FS 450 / 2018
HUSKA FS 450 / 2021

223

Odp: Zawody 2013

Mi osobiście bardzo przeszkadza to że nie można zrobić odbioru motocykla w przeddzień zawodów, jak wszyscy dobrze wiemy Treningi wolne zaczynają się zaraz po odbiorze a często już w trakcie. Oczywiście jestem za większością zapisów ze względów bezpieczeństwa ae niektóre są przesadzone bo nie jesteśmy na zachodzie tylko w Grajdole.. Uważam że zapis o konieczności posiadania licencji od 1szego startu i brak prawdziwej klasy AMATOR zabije ten sport w Polsce. Trzeba organizować EVENTY w centrach miast inaczej nikt się nigdy nie dowie Co to jest Supermoto. Prawda jest taka że mało kto przychodzi do lasu w Kisielinie.. Szkoda że PZM ma w d***e promocje sportu! Mają Monopol na organizację zawodów i *uja robią...

Chciałbym żeby na zawody przychodziło po parę set osób!

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

224 Ostatnio edytowany przez Lubart (2013-01-09 19:27:31)

Odp: Zawody 2013

Trochę męczę temat wymiany koła/felgi i z tego co się dowiedziałem to tak:
- przekładka felgi - koszt ok 800-1000 zł, ale trzeba zwrócić uwagę na sposób zaplotu szprych, konieczność dobrania dystansu na zębatkę i tarczę, przy zachowaniu osiowości całego zestawu, czy jakoś tak. Generalnie, aby to zrobić super ekstra dobrze to należałoby wysłać cały wahacz wraz z kołem do speca od przeplatania. o_0
- zakup koła - łatwiejszy ale droższy od 1 tys za koło, przy dużym szczęściu;)
Z uwagi na to, że nie ogarniam trochę tematu mam pytanie, czy faktycznie przy przeplataniu felgi np. z 4,25 na 5,0 potrzeba tyle zachodu, mierzenia etc. Drugie pytanie, czy przy zakupie całego koła, jest to kwestia plug and play, czy też trzeba kupować nową tarczę (bo stara nie podejdze), odstawiać zacisk, zębatkę, sprawdzać osiowość etc.....

Drogie Bravo POMOCY!!!!

***427***

225

Odp: Zawody 2013

Spytam z ciekawości, bo na razie nie zamierzam startować

Co dostaje zwycięzca ? rozumiem że nie są to jakieś kosmiczne nagrody, i tylko latacie dla własnej frajdy

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250