1

Temat: KTM 690 SMC R Docieranie

Witam. Zakupiłem KTM 690 SMC R (NOWY) . Mam pytanie do bardziej doświadczonych kliegów , czy trzeba specjalnie docierać ten motocykl ? czy można pozwolić sobie od czasu do czasy na ostrzejszą jazdę ? (motocykl prosi się o ostrą jazdę ) Proszę o ODP. Pozdrawiam CZARNY35

2

Odp: KTM 690 SMC R Docieranie

W instrukcji obsługi masz wszystko opisane. Na pewno są ograniczenia w wysokości obrotów przez pierwszy tysiąc kilometrów. Ale już w szybkości wchodzenia na obroty nie ma ;-). Z resztą te trzy dni wytrzymasz, potem przegląd i ogień.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

3

Odp: KTM 690 SMC R Docieranie

Z tego co rozmawiałem z Serwisantem Ktm powiedział, że tych silników się już nie dociera... One juz w fabryce pracowały wystarczająco.... ;-)

KTM Duke - R 690
KTM EXC-R 530 Supermoto
Yamaha WR 450F Supermoto
KTM EXC 450 Factory

4

Odp: KTM 690 SMC R Docieranie

Mi doradzili w salonie i tak tez robiłem z nowym 690 smc; jeździj normalnie, tylko zawsze na odpowiednim biegu, nie przeciążaj silnika jeżdżąc na za wysokim biegu. Oczywiście rozgrzej przed jazda i nie przeginaj z obrotami.

_____________________________________________________________
https://www.youtube.com/user/motodrb/videos
http://adventuresklep.pl
https://www.instagram.com/supermotodrb/

5

Odp: KTM 690 SMC R Docieranie

"teoretycznie" nie trzeba, ale na pewno nie zaszkodzi tego zrobić. Motor na pewno Ci się odwdzięczy dłuższą żywotnością w przyszłości. Ja co prawda mam EXC, i w instrukcji napisali pierwsze 3 godziny jazdy nie wkręcać go więcej jak pół manetki, kolejne 12 godzin nie więcej jak 3/4 manteki i napisane tłustym drukiem "UNIKAĆ JAZDY NA PEŁNYM GAZIE"

Na pewno nowa maszyna tak podnieca i prowokuje, żeby dać jej ognia, ale skoro jest nowa, to nie kosztowała mało, więc docieranie uważam warto zastosować. Na pewno to nie zaszkodzi.

6

Odp: KTM 690 SMC R Docieranie

Ja przez pierwszy 1000 starałem się latać do 5000rmp i nigdy na równym gazie tj. Jednostajnych obrotach, sporadycznie 7000rmp co by nie zamulić :-) po jakichś 1500km mocy przybywa.

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

7

Odp: KTM 690 SMC R Docieranie

czarny35 napisał/a:

Witam. Zakupiłem KTM 690 SMC R (NOWY) . Mam pytanie do bardziej doświadczonych kliegów , czy trzeba specjalnie docierać ten motocykl ? czy można pozwolić sobie od czasu do czasy na ostrzejszą jazdę ? (motocykl prosi się o ostrą jazdę ) Proszę o ODP. Pozdrawiam CZARNY35

Mam ten sam problem :/ w instrukcji jest info, zeby nie przekraczac 6000 obr/min przez pierwszy 1000 km :/ a to niestety przy moich  przebiegach kupa czasu :(
ps. kupowales w Wwie? jednego z 4 po vervie?

8

Odp: KTM 690 SMC R Docieranie

Są ogólnie różne szkoły - w instrukcji mowa jest o nie przekraczaniu 6000 obr/min i unikania jeżdżenia na pełnym gazie - ja się stosowałem uważnie do tych wskazówek i latałem lamersko przez 1000km. Gdy zapytasz DukeSebo to powie Ci że ogień i wtedy sprzęt dotarty :)
Pozdro!
P.S. Maciek525 może dzisiaj się uda polatać, hermes zbiera załogę.

9 Ostatnio edytowany przez fistach (2012-09-26 09:27:29)

Odp: KTM 690 SMC R Docieranie

ja jestem zdania, ze pierwsze 500KM duzo hamowania silnikiem i nie wkrecac do odciniki. Pozniej to juz wsio ryba...
Za oceanem tunerzy docieraja auta na hamowni na pelnym ogniu. Cos w tym jest... docierasz jednostke pod prawidlowa prace...

Zreszta mnie smiesza wszyscy dealerzy samochodow... Np. kumpel kupowal EVO w salonie... Wszystkie te silniki w Evelinach sa sprawdzane, zanim zostaja zalozone w samochodzie. A testy polegaja na wkreceniu silnika do odcinki na 5 min i sprawdzenie czy wszystkie parametry trzymaja norme.
A pozniej w Salonie ci Kowalski mowi, zebys przez 2-3km wkrecal max do 4k obrotow...

Huska 701 '17

10

Odp: KTM 690 SMC R Docieranie

No tak, ale te 6000 obr/min to tylko 1500 do odcinki więc nie ma co płakać. Te motocykle świetnie idą z dołu i nie ma potrzeby ich cały czas męczyć wysoko. Jak pisałem wcześniej instrukcja nie narzuca szybkości dochodzenia do tych 6 tys. Zawsze pozostaje zrobić to wg. poniższych wskazówek:

[url]http://www.mototuneusa.com/break_in_secrets.htm[/url]

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

11

Odp: KTM 690 SMC R Docieranie

Jest teoria ze "ostre" docieranie powoduje lepsze dopasowanie sie pierscieni tlokowych do gladzi cylindra co przeklada sie na mniejsze przedmuchy, tak docieraja silniki motocykli wyscigowych i rezultaty i tloki mowia same za siebie :) Wazna jest przy tych pierwszych km. BARDZO czesta wymiana oleju, poniewaz docierajace sie elemnty zostawiaja na nim swoj slad. Jak znajde artykul to zapodam link ;)

12

Odp: KTM 690 SMC R Docieranie

No przecież ja właśnie to wrzuciłem post wyżej.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

13

Odp: KTM 690 SMC R Docieranie

Wszyscy o tym piszą i polecają tylko jeszcze nikt nie spotkał się osobiście z takim docieraniem.
Przynajmniej nie w moich kręgach.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

14

Odp: KTM 690 SMC R Docieranie

Ja jestem mądry bo kupiłem moto z przebiegiem 2600 km, więc pewnie dotarte (nie wiem jaką metodą). Miałem jedno nowe moto ale o metodzie Motomana dowiedziałem się kiedy moto już było dotarte tradycyjną metodą wg. instrukcji. Ktoś jednak powinien spróbować i rozwiać wszelkie wątpliwości.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

15

Odp: KTM 690 SMC R Docieranie

gierwi napisał/a:

Ja jestem mądry bo kupiłem moto z przebiegiem 2600 km, więc pewnie dotarte (nie wiem jaką metodą). Miałem jedno nowe moto ale o metodzie Motomana dowiedziałem się kiedy moto już było dotarte tradycyjną metodą wg. instrukcji. Ktoś jednak powinien spróbować i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Kolega ma nowego SMCR może by spróbował - co mu szkodzi?:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD