1

Temat: dr-z 400 sm 2007 - łozysko główki ramy

Powitać!
Panowie szybkie pytanie jakie łozyska i gdzie to można dostać? Latam po sieci i nie mogę znaleźć żadnego sklepu gdzie to to kupie. Jedyne co mam to cenę łożyska po telefonie do serwisu krzyczą 431zł (wow).

jakubek

2

Odp: dr-z 400 sm 2007 - łozysko główki ramy

za 260pln w larssonie

3

Odp: dr-z 400 sm 2007 - łozysko główki ramy

jakub napisał/a:

Powitać!Panowie szybkie pytanie jakie łozyska i gdzie to można dostać? Latam po sieci i nie mog� znale�� �adnego sklepu gdzie to to kupie. Jedyne co mam to cen� �o�yska po telefonie do serwisu krzycz� 431z� (wow).


PP kochamy Cię!!!
regulacja zaworów +50% ceny Demczuka
czas? nieokreślony
satysfakcja? Wątpliwa

Suzi DR-Z 400 SM > Niestety sprzedana i pluje sobie w zęby...

4

Odp: dr-z 400 sm 2007 - łozysko główki ramy

albo....

za 23,5 funta z ebay'a (z dostawą) :)

270360646938

5

Odp: dr-z 400 sm 2007 - łozysko główki ramy

Supaman: no właśnie w PP za samą wymienę chcieli 265zł u Demczuka 200zł (teoretycznie różnica mała), ale sama cena łożysk i tu i tu zupełnie inna ;-)

kildow: co to za firma? wymieniałeś u siebie? duża to jest filozofia? ;-)

jakubek

6

Odp: dr-z 400 sm 2007 - łozysko główki ramy

Firmy nie znam, po prostu wpisałem w wyszukiwarkę na ebay i wyskoczyło. Ja u siebie nie wymieniałem. Filozofia jest w posiadaniu narzędzi.

7

Odp: dr-z 400 sm 2007 - łozysko główki ramy

Dobra zamówiłem w larssonie z tego co widzę jest jedna sztuka na stanie zobaczymy. Narzędzia się chyba znajdą a jak nie to zajebiście znam obsługe młotka ;->

Najwiekszy problem z tego co widzę będzie z kluczem hakowym.

jakubek

8

Odp: dr-z 400 sm 2007 - łozysko główki ramy

Wymienialem tydzien temu lozyska w gł. ramy w Husce wiec jestem dosc w temacie.
Lozysko z logo "Huski",  za ktore placilem zyliony jest dostepne w warszawskiej PREMIE (Ul. Jaktorowska) za cos kolo 60zl.
Górne łożysko wyciaga sie palcami, natomiast dolne ... dremelkiem :)
Nasadzanie lozyska to rurka o srednicy nie wiekszej niz wew pierscien lozyska i nie mniejszej niz srednica sztycy. Nakladamy lozysko, nakladamy stary wew. pierscien, ktory nacielismy dremelem, nakladamy rurke i pukamy. Lozysko wskakuje bez problemu na swoje miejsce.
Pozostaje wybicie biezni z głowki ramy. Srubokret sie zeslizguje. W moim przypadku starego typu ruska łyżka do opon jaka moj dziadek zmienial kapcie w 125p idealnie zahaczyla sie o rant. Pobijajac mlotkiem, naprzemiennie po przeciwnych stronach tuleji slizgowej, wydostajemy rzeczona na podloge naszego/użyczonego garazu. Pozostalo wbicie biezni poprzez np starą bieżnie i kawalek klocka drewnianego i po robocie.

jakub napisał/a:

Najwiekszy problem z tego co widzę będzie z kluczem hakowym.


W jakim celu taki klucz? Aby odkrecic płaską nakretke nad górnym łożyskiem? Jesli tak to gruby srubokret (cienki moze wbijac sie i uszkadzac) i odkrecona.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

9

Odp: dr-z 400 sm 2007 - łozysko główki ramy

Kiedyś taki klucz hakowy był w komplecie narzędzi do rowerowego składaka "Czajka" :)

10

Odp: dr-z 400 sm 2007 - łozysko główki ramy

Nie tylko w "czajce" bo i w wisniowej półkolarce "sprint2", tez był :)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

11

Odp: dr-z 400 sm 2007 - łozysko główki ramy

Ja kupilem u Olka, ok 170zl. Zamiennikow w sklepach z lozyskami nie kupisz - niestandardowy rozmiar.

12

Odp: dr-z 400 sm 2007 - łozysko główki ramy

mackowy: sam zakładałeś czy w serwisie? teraz ciężko o miejsca w serwisach dlatego zastanawiam się czy nie zabrać się za to samemu

Jeśli ktoś jeszcze by potrzebował informacji odnośnie wymiany to pod tym adresem jest opisane z fotkami tylko ze po germańsku.

http://www.louis.de/_203d9e2141d12040fd83083a586ae8834a/tipps/download/13-lenkkopflager.pdf

jakubek