1

Temat: Amortyzator skretu

Czy stosuje sie w Supermoto amortyzator skretu.
Po pierwszej jeździe mam problemy z prowadzeniem motocykl na wprost a co dopiero w zakręcie.....długo nauka przede mną.

Czy wasze sprzęty też wieżgaja kierownicą przy wiekszych prędkościach?

Maro
Cr500Supermoto

2

Odp: Amortyzator skretu

W zawodach się stosuje.

To się zdaża szczególnie że lekkie enduro zawsze ma tendencję do wężykowania przy większych prędkościach jadąc na wprost ale w zakręcie powinno przechodzić.
Ktoś mi mówił że wystarczy mocniej skręcić główkę ramy ale nie próbowałem.
Amortyzator na pewno pomoże ale jest dość drogi.

Materka

3

Odp: Amortyzator skretu

Pamietam pierwsza jazde testowym SMRem 525. Pierwszy szybki i troche  nierowny zakret na drodze publicznej i bardzo cieplo mi sie zrobilo. Tam amor przydalby sie bardzo. Natomiast w swojej Husce nie widze takiej potrzeby.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

4

Odp: Amortyzator skretu

A może macie na myśli wyście z winkla na mocnym gazie i szimę?

Materka

5

Odp: Amortyzator skretu

Mam ktm smr 450 dopiero od tygodnia i podczas jednej z pierwszych jazd gdy wjechalem na połątaną nierowna nawierzchnie motocykl dostal straszbych wibracji tzn. kierownica tak gonila mi na boki ze myslalem ze nie uda mi sie uniknac wywrotki. Po odpuszczeniu gazu udalo mi sie opanowac modocykl.\ Teraz mam go w serwisie i powiedziano mi ze mam prawdopodobnie za duze cisnienie w przednim kole(a mialem 1,6). Jak go odbiore za kilka dni to sie przekonam czy mili racje czy tez bede zmuszony kupic amortyzator skretu. wiecie moze jakie powinno byc cisnienie w przednim i tlnym kole? mam opony super rain chyba pirelli o ile dobrze pamietam.\jezeli mialbym kupic do niego ten amortyzator to jaki bylby dobry?

6

Odp: Amortyzator skretu

1,6 to wrecz za malo. 1,8 bedzie OK, ale lepiej sprawdz co zaleca serwisowka

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

7

Odp: Amortyzator skretu

cHiP napisał/a:

Mam ktm smr 450 dopiero od tygodnia i podczas jednej z pierwszych jazd gdy wjechalem na połątaną nierowna nawierzchnie motocykl dostal straszbych wibracji tzn. kierownica tak gonila mi na boki ze myslalem ze nie uda mi sie uniknac wywrotki. Po odpuszczeniu gazu udalo mi sie opanowac modocykl.

Dokladnie to samo mam w moim moto. Kierownica tak napier... ze strach jechac. Nie mialem okazji przejechac sie na rownej nawierzchni ale to chyba nie pomoze. Nawet przy odpuszczeniu gazu sie nie poprawia, dopiero jak spadnie predkosc. najpierw sprawdze wywazenie kol.

Jakie cisnienie daje sie do slickow? dalem 1,3 i 1,5

Maro
Cr500Supermoto

8

Odp: Amortyzator skretu

Ja jezdze na z cisnieniem w okolicach 1,8/1,9

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

9

Odp: Amortyzator skretu

Witam, samo osobiście latam KTM 525 i mam amortyzator, tylko że nawet latając z odkręconym na maxa (nie działającym) w moim ktm nic takiego się nie dzieje, ale taki problem miał kolega w KTM 520 SX i doszliśmy do wnisku że ma on za wysokie zawieszenie, po wpuszczeniu zawiechy w kółki problem zniknoł, ale był to SX (cross) z wysokim zawieszeniem.
Według mnie powinieneś wpóścić zawieszenie w półki tyle na ile pozwala ci kierownica, a ciśnienia w kole przednim ja też mam 1,8 bar.
Pozdrawiam
Radek 101
www.motoport.pl

101

10

Odp: Amortyzator skretu

niedawno dalem sie przejechac sie moja ktm-ka kumplowi ktory jezdzil na scigaczach wczesniej i myslal ze to jest zabawka, po 20 sekundach rozj...ał mi caly motor. zaczal sie rozpedzac na prostej i jak najechal na nierowny asfalt to zaczelo nim tak rzucac ze codem sie nie zabil, a motor... az przykro bylo patrzec :( teraz zaluje ze nie kupilem odrazu amortyzatoru skretu moze to by go uratowalo, no chyba ze kupilem motocykl z jakimis wadami ukrytymi o ktorych nie mialem pojecia i dlatego tak latwo wpadal w te wibracje. Jezeli kazdy ktm tak ma to musze przyznac ze sa to najbardziej niebezpieczne motocykle na polskie nierowne drobi.. i nadaja sie wylacznie na tor. jezeli ktos mial podobne problemy to radze upewnic sie co jest nie tak zanim bedzie za pozno, pozdrawiam i zycze bezpiecznej jazdy

11

Odp: Amortyzator skretu

W takim razie wychodzi, ze huski to najstabilniejsze smry swiata:) W zeszlym tyg cos mi odbilo i zrobilem huska traske 160kmow w jedna strone, bez wiekszych problemow z predkoscia 100-120, na wyprzedzaniach po 140 i zadnych problemow, glownie zoltymi drogami ze srednia i zla nawierzchnia, lekko wezykowala na zdrapce, ale poza tym nic specjalnego. Oczywiscie nie jest to wzor stabilnosci, ale szimy brak. Dodatkowo moja to jest przerobiona te, i jechalem na starch gumach sport-turystycznych. Nic.
Moim zdaniem powinniscie pokombinowac z nastawiami zawieszen, szczegolnie lekko odpuscic dobicie i odbicie przodu, kiedy jezdzicie poza torem. Sag chociaz ustawiony?

Koc.

12

Odp: Amortyzator skretu

Mi też się wydaje że to kwestia pokręcenia przy zawiasach. U mnie była niezła miazga z szimą przy pokonywaniu nierówności na dużej fajce, ale odpuściłem dobicie i odbicie i jest kolosalna różnica. Teraz na prawdę muszę zrobić coś potwornie dziwnego żeby kierownica zatrzepotała:) Pewnie gdybym potrafił wyregulować zawiasy lepiej niż na wyczucie to wyeliminowałbym ją zupełnie. Miłego kręcenia:)

13

Odp: Amortyzator skretu

Szwinia-skad dokladnie z Ursusa jestes?

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

14

Odp: Amortyzator skretu

Dokładnie to Plac 1905r. Miałem o to samo spytać Ciebie:)

15

Odp: Amortyzator skretu

Aleja Bzow, tyle ze ja mam crossa i huska tylko na przyczepce jezdzi. Ale chetnie skocze na jakis trening w teren-np Strzeniowka (tylko ten tor znam)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30