1

Temat: Duze tarcze do XT 600 SM?...gdzie szukac

Dobrzy ludzie powiedzcie poczatkujacemu supermotardziscie (dziwne slowo ale chyba trafne) gdzie szukac duzej tarczy na przod do Yamahy XT 600 '89.
Wiem, ze to duza, stara krowa ale ja sie na niej fantastycznie bawie :)

Czerwona motorynka > Honda XL 250 '76 > Kawasaki GPz550 > Yamaha XT600 SM > KTM LC4 640 SM, Limited Edition

2

Odp: Duze tarcze do XT 600 SM?...gdzie szukac

Witaj!
Ja przerobilem Transa z 93 na Supermociaka!
Masz dwie opcje, albo dopasujesz wieksza tarcze od innego modelu, potrzebujesz tylko ten sam rozstaw otworow mocujacych i ta sama grubosc (ruznica milimetra nie powinna byc problemem)! Do transa podeszla mi tarcza od NTV 650, taka sama jest w Schadow 1000! 318mm do tego potrzebujesz dobrego frezera, ktory zrobi Ci odpowiedni adapter do zacisku!Metoda tansza ale bardziej czasochlonna.Niezbyt profesjonalna ale do takiego sprzeta wystarczy!
Opcja nr2
Niemiecka firma HE wykonuje tarcze i adaptery praktycznie do kazdego enduro, nawet tych leciwych, maja jeszcze zaciski, pompy radialne!Komplet tarcza+adapter kosztuje 200Euro! Osobno tarcza-150Euro, adapter-70Euro!Mam wlasnie zamiar zakupic taki zestaw!Linka na ich strone http://www.he-motorradtechnik.de/