1

Temat: Przygotowanie motocykla do zawodów

Witam wszystkich !
Chciałbym w tym roku rozpocząć swoją przygodę w pucharze pzm i mam w związku z tym kilka pytań:
1) czy wymagane są na wzór wyścigów drogowych zabezpieczenia korków spustowych oleju itp. ; gąbka w baku; zborniczek na rurki rurki drenażowe z gaźnika itp

2) mam wr 250 f z 17 calowymi kołami sm oraz z większą tarczą hamulcową, z orginalnym zaciskiem. Czy tak wyposażony motocykl nadaje się do startów, czy też waszym zdaniem powinienem poczynic jakieś modyfikacje ? zawieszenie ? układ hamulcowy ? Co jest najistotniejszą sprawą ?

3) w kalendarzu ustalone są najcześciej 1 terminy, czy oznacza to, że przed zawodami nie ma możliwości odbycia treningu w dniu poprzedzającym zawody ?

z góry dzięki  i pozd

2

Odp: Przygotowanie motocykla do zawodów

Witam,
1)caly regulamin masz na stronie pzm(wszstko prawie identycznie jak na drogowych)
2)to zalezy od Twoich funduszy, ale jak dla mnie to bym sie zaopatrzyl w dobre gumy bo to dzieki nim mozliwe jest za***** a co do reszty to wr'ka ma co trzeba...
3)na większości(jeżeli nie na wszystkich) można przybyć dzień wcześniej i trenować po uzgodnieniu z organizatorem(zaplecze medyczne itd)

KACZOR

3

Odp: Przygotowanie motocykla do zawodów

Dzięki za odpowiedz. Z regulaminem się zapoznałem i rzeczywiście jest bardzo zblizony do regulaminu wyścigów drogowych. I tak : należy zabezpieczyć korki spustowe; rurki drenażowe; gąbka w baku; maks głośność 107 db. A ja kto jest w praktyce, czy komisja techniczna skrupulatnie sprawdza motocykle.
Może jesteście mi podać podstawowe wskazówki dotyczace ustawień zawieszenia, przy założeniu że zostawię seryjene zawiasy; oraz odpowiednią wielkość zębatek dal wr 250 f
pozd

4

Odp: Przygotowanie motocykla do zawodów

W tym sezonie było różnie z tym, ale by podnosić poziom nasz trzeba zadbać by traktować sport jak najbardziej profesjonalnie. Trochę pracy przy motocyklu nikomu jeszcze nie zaszkodziło:P
a co do Ustawień to będzie trzeba twardo je zestroić, ale o nie możesz sie nie martwić bo prawie wszyscy zawodnicy w polsce jeżdzą na seryjnym po małych przeróbkach.

KACZOR

5

Odp: Przygotowanie motocykla do zawodów

Też jestem zdania, że należy przygotować właściwie motocykl do zawodów i nie zostało mi już nic innego jak poświęcić temu pare chwil i czekać na cieplejsze dni, aby móc zacząć trenować. Do zobaczenia na zawodach.
pzdr