1

Temat: Co doradzicie ??

Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum i mam do was kilka pytań. Mam zamiar przesiąść sie na supermoto i mam wątpliwości co jest lepsze. Z kasą nie jest  najlepiej więc uderzam w troche starsze modele.

Myślałem ostatnio nad Husqvarną SM 610 w rocznikach mniej wiecej 98- 01. Co myslicie o tym moto?? Jak to jest z awaryjnością? ,serwisem i częściami w Polsce?? Motor ma byc tylko do jazdy po mieście, ale do uzytkowania codziennego lecz nie moze być tak ze bede sie przy nim dłubal co tydzien. Jak to wogole lata ?? Najbardziej boję sie że jest to włoski sprzęt i moze troche sie sypać. Z tego co wiem to zawieszenie i hamulce sa duzą zaletą tego motocykla, lecz nie wiem jak tu jest z silnikiem. Może ktos z was lata jakąś huską po torze bądź po mieście, albo znajomi latają. Piszcie swoje opinie o tym moto. Aha i jeszcze takie małe pytanko jak to wychodzi ze spalaniem w takim moto? chyba nie jest strasznie?

Kolejny motocykl nad którym sie zastanawiałem to Yamaha TTR 600. Jest to chyba bardziej popularny motocykl u nas w Polsce i z częsciami napewno jest o wiele łatwiej. Nadaje sie to na supermoto??

W jaki model lepiej celować ?? TTR jest ciezko trafić juz przerobiona na supermoto, więc najprawdopodobniej trzeba będzie samemu sie w to bawić. Co jest lepsze do jazdy po mieście i gumowania ?? Cenowo wychodzi podobnie, ale co ebdzie tańsze w utrzymaniu?

Piszcie co wiecie o tym motorach, wady zalety, może podsuniecie jakies inne modele które można wyrwać w mniejszej kasie. Z góry dzieki

2

Odp: Co doradzicie ??

Zawieszenia i hamulce powinny być dużą zaletą każdego motocykla SM.
Możesz kupić zwykłą TT600 i przerobić, powineneś się zmieścić w 3000 pln (koła i hamulec) a jak poszukasz używanych części to nawet poniżej 2000 pln.
Ja mam TT i jestem bardzo zadowolony.
Tańszy może być XT ale moim zdaniem jest trochę gorszy.

Materka

3

Odp: Co doradzicie ??

Rzomawiałem ze znajomym na temat husqvarny i odradził mi ten motocykl, więc piszcie co wiecie na temat Yamahy TTr

4

Odp: Co doradzicie ??

Masz jakieś konkretne pytania?
Bo ciężko jest napisać wszystko

Materka

5

Odp: Co doradzicie ??

Chodzi mi o to jak sie wogóle sprawuje yamaha jako supermoto. Jak sie tym jeździ po mieście, ile potrafi spalić. Jak to jest z jej awaryjnością, serwisem. Częsci chyba są w miare dostepne? Jak sie lata na gumie w zakretach itp?

6

Odp: Co doradzicie ??

Jako supermoto na ulicę jest OK. Po mieście jeździ się bardzo dobrze nie jest awaryjna (ale to jeszcze zależy od egzemplaża) serwis bardzo łatwy dostępność części dobra.
Moja potrafi spalić nawet ponad 8 l/100 ale jest trochę przerobiona, zwykła około 6 l/100.
Na gumie w zakrętach nie latałem ale prosto bardzo ładnie :-)
W zakrętach wszystko zależy od rodzaju opon i nawierzchn, na dobrych gumach i dobrze ustawionym zawieszeniu można sobie na dużo pozwolić. Jest dość stabilna, dopiero powyżej 120 km/h można się spodziewać niepożądanych reakcji.

Materka

7

Odp: Co doradzicie ??

zapomniałem dodać przecinka między gumą a zakrętem :) dziwnie troche wyszło. Dzięki za informacje.

8

Odp: Co doradzicie ??

Teraz oddałem sprzęt do serwisu i jest zimno ale jak odbiorę i warunki pozwolą to zapraszam na jazdę próbną na małych kołach i dużym hamulcu :)

Materka