1

Temat: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

Witam,
za poł roku będę szukał pierwszego pożadnego moto i zdecydowałem, że będzie to supermoto ktm 640 lc4 coś około 01r. Słyszałem wiele pozytywnych opini o motocyklach KTM ale nic na temat tego konkretnego modelu... głownie chodzi mi o awaryjność i koszty utrzymania... Gadałem z jednym kolesiem, który ma 640tke w wersi prestige z 05r. i mowił że regulacja zaworów, wymiana oleju co 3 tys km. Rachunki z serwisu wynosiło go po 500, 700 zł. Troche mnie to przeraziło:/ Więc jak to naprawde jest z tymi kosztami. Mógłby mi ktoś dokładnie wytłumaczyć co robi się w takim moto i co ile tys... i czy wszytko to trzeba robić w serwisie czy nie jest to takie skomplikowane?

Nigdzie nie mogłem znaleźć konkretnych informacji na temat tego moto, więc pytam Was,
z góry dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam

2

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

bede dysponował kasą około 12 tys max. więc 2005 rok nie wchodzi w gre;] ale dzieki za info.

Prosiłbym o jakieś dokładne napisanie co trzeba robić w takim moto i co ile km? Jak jest z awaryjnością?

To co mowił mi ten koleś (1 post) troche mnie przestraszyło. Myślałem że koszt eksploatacji nie będzie większy niż koszty utrzyamnia np. jakiegoś ścigacza typu honda 600rr/f4i.
Więc jak to jest?

3

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

na torze nie będę jeździł, zwykła rekreacyjna jazda, nieraz troche przycisne i tyle

Czyli co ile trzeba robić to wszytko? Ile za taką usługe biorą w aso?

4

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

Bzdury i tyle. Ja mam LC4 co prawda 620 ale to w zasadzie bez różnicy jeśli chodzi o koszty. Jak masz mikrofiltr to oliwę zmieniasz co 6 tysięcy a jak nie masz to co 3. Olej lejesz jaki chcesz, a filtry kosztują 70 zeta (olejowy + mikrofiltr). Zawory powinno się regulować co 6 tysięcy km, ale u mnie np. po takim przebiegu nie widać zmian w luzie. Jak zamierzasz robić wszystko w serwisach to nawet gdybyś kupił ogara to będzie drogo. Jak umiesz to zrobić sam, albo masz kumpla który to umie to eksploatacja nie jest droga. W sprzęcie poza zmianą oliwy, klocków i filtrów nie robię nic. Nie ma awarii, nic się nie psuje. Jeżdżę już 3 sezony i jestem zadowolony.

5

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

Czyli w Twoim przypadku Szwinia sprawdza się powiedzenie "Jak dbasz tak masz" :)

yamaha xt660x

6

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

"zasdaniczo, pobieżnie - tak" :D
Ja nie odbieram KTM'ów LC4 jako specjalnie awaryjnych sprzętów, ani tym bardziej jakoś znacznie odbiegających kosztami eksploatacji od innych motocykli.

7

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

Pewnie wiele serwisów pobiera opłatę za regulację zaworów nawet jeśli luz po sprawdzeniu jest OK. Jeśli ktoś się nie czuje na siłach z regulacją to chociaż powinien sam umieć luz sprawdzić. Wymiana oleju za pomocą serwisu to jakieś nieporozumienie ale… bogatemu wszystko wolno. :)

8

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

W serwisie KTM regulacja zaworów 100PLN jak się dowiedziałem, przegląd 500PLN, z ciekawości zapytałem się co wchodzi w cenę przeglądu: sprawdzenie stanu płynów, sprawdzenie klocków, tarcz, wymiana oleju+filtrów, sprawdzenie łańcucha naciągniecie łańcucha, sprawdzenie ciśnienia w oponach jakieś inne pierdóły. Jak dla mnie to kpina  taka cena! Każdy z manualem zrobi to sam, wystarczy przeczytać. Ale cena za regulację zaworów - przyzwoita :)

SMR 505

9

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

dla mnie ta cena za regulację zaworów coś za niska jak na serwis :] Ja poniosłem koszt 200zł za tą czynność w Yamasze Xt660X...

yamaha xt660x

10

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

Z ciekawości zadzwoniłem:) Zawory z regulacją płytkową 200 PLN, z regulacją śrubową 120 PLN Więc spoko ceny :)

SMR 505

11

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

A możecie mi powiedzieć jeszcze na co zwracać uwagę przy kupnie lc4 640? zeby nie kupić jakiegoś bubla...

Dużo roboty z tą regulacją zaworów? Za bardzo sie na tym nie znam...

Aaa i tak wogóle, czym sie różni lc4 640 od 620?

12

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

Różnic drobnych może być sporo, bo jest kilka wersji silnikowych LC4, które czymś się tam od siebie różnią. Generalnie 640 są z high flow a 620 nie.
A jak się nie znasz, to polecam zakupy z kimś doświadczonym :) Jak jeździ prosto, nie rzyga oliwą, z każdej szczeliny nie wystaje silikon, nie jest podrutowany i dobrze odpala to masz już podstawę :)

13

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

Tak jak pisze Szwinia, dodatkowo można sprawdzić łby nakrętek i śrub...można poznać czy było często odkręcane...Zobacz zębatkę zdawczą bo tam podobno lubi cieknąć olej, jak to mów mój kolega któremu cieknie non stop, że to w sumie dobrze bo łańcuch ma cały czas smarowanie :) racja jest :)

SMR 505

14

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

W moim też ciekłą non stop, wymieniłem za niewielka kwotę i teraz mam spokój. Wcześniej to nie tylko wysmarowany łańcuch ale jeszcze obryzgana cała felga i pół motoru... :) Ale fakt smarowanie łańcucha było niesamowite :)

Ktm Duke II & Subaru Impreza WRX- moje fabryki adrenaliny ;)

15

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

Witam szanowne bractwo SUPERMOTO :D

Słuchajcie, jestem mocno napalony na supermoto. Moje doswiadczenie motocyklowe jest raczej mizerne (3 sezony na Aprilii Pegaso 70). Do rzeczy.
Do dyspozycji będę miał około 13 000 PLN (kask i ubior juz mam). Najchętniej zostałbym posiadaczem LC4 supermoto. Teraz takie pytanko: ktory lepszy i dlaczego? 620, 640 czy 660? Moto mialoby mi służyc do codziennego poruszania sie po miescie, do wypadow na max 200 km oraz okazyjnych wizyt na torze.

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych