1

Temat: Cos co sie nada na sm.

Witam chce kupic ktm'a zeby przerobic na supermoto. Rok jakos tak po 2001, tylko zastanawiam sie jakiego, napewno wersja exc. Lepiej 250, 300 w 2T, czy np 400, 450,520 w 4T? Z tego typu motorami duzego doswiadczenia nie mam ale ogolnie na moto sobie radze.

2

Odp: Cos co sie nada na sm.

zalezy gdzie chcesz latac czy po torze czy po ulicy ?? ale tak czy inaczej polecam 4T !!! 2T nie nadaje sie do supermoto

PONGO!!!!!!!

3

Odp: Cos co sie nada na sm.

Tylko i wylacznie po ulicy i po jakichs placach zeby polatac na jednym kole. A jaka pojemnosc wybrac? Czego 2T odpada?

4

Odp: Cos co sie nada na sm.

2T odpada bo to sa delikatne motocykle nie da sie nimi chodzic slajdami a jak juz to bardzo ciezko jest to zrobic(moze pasc skrzynia) łatwo jest je zatrzec!! ciagle trzeba pamietac o oleju do bezyny chyba ze masz dozownik oleju i wiele innych. 2T to idealny motocykl w teren a nie na ulice poprostu jazda po asfalcie nie daje takiej stysfakcji jak 4T
A co do pojemnosci to mysle ze 450 jest optymalnym motorem sam mam 450SX i jest to super motocykl chociaz 520exc tez jest ok jezdziłem taką w zeszłym sezonie i tez jest to fajny motorek ale odradzam 400 jest słaba chociaz ma to swoje plusy.
jezeli masz jakies konkretne pytania to wal smiało jezdziłem kazdym motocyklem KTM od 85ccm do 525ccm mam slkep i warsztat KTM wiec znam te motocykle jak cos podaje numer 507-396-400 Marcin pozdrawiam

PONGO!!!!!!!

5

Odp: Cos co sie nada na sm.

A skad jestes? Tylko ze taka 450 trudno trafic a jak juz to sa bardzo drogie. Mysle ze w takim razie kupie 520. A czy 400 exc w porownaniu z 450 naprawde jest taka slaba? I jeszcze jak to jest wagowo z 400/450/520? Pewnie 450 najlzejsza, ale czy jest to odczuwalne i czy 520 duzo mocniejsza jest od 450. A jaka jest roznica miedzy 520/525, tylko rocznik?

6

Odp: Cos co sie nada na sm.

ja jestem z pod warszawy. jesli chodzi o ta 400 to naprawde jest duzo słabsza od 450 i 520 krotko mowiąc 400 to rower. wagowo to są takie same te motocykle sa identyczne i roznia sie tylko cylindrami wiec wage mają prawie identyczną roznica moze byc około 1kg. a czym sie rozni 520 od 525 charakterystyką silnika. jak dobrze pamietam to w 525 jest juz zmieniony kąt główki ramy jest zmnienione sprzegło no i troche wygłąd ale ogolnie 520 i 525 to cały czas ten sam silnik. a jesli moge zapytac to ile chcesz przeznaczyc na ten motorek u mnie duzo sie takich przewija to moze pomoge ci cos znalesc

PONGO!!!!!!!

7

Odp: Cos co sie nada na sm.

Zdecyduje sie chyba na 520, wydaje mi sie mniej wysilony niz 450. Nie za duzo chce przeznaczyc na moto. Chce zeby byl po 2001r i chce wydac na niego mniej wiecej 10-14 tys, ale oczywiscie wolalbym jak najmniej, bo potem jeszcze chce go przerobic na sm.

8

Odp: Cos co sie nada na sm.

mysle ze to jest dobry pomysł tylko nie kup jakiegos trupa bo zamiast przerobic go na SM to bedziesz inwestował zeby wogole jezdził. jak bedziesz kupował to dobrze obejzyj jest strasznie duzo aferowych motocykli i mozesz sie nieszle załatwic bo sciągaja te złomy zagranicy i tylko same problemy

PONGO!!!!!!!

9

Odp: Cos co sie nada na sm.

strasznie dlugo sie zastanawialem i chyba wybiore jednak 400, wiem ze jest slaba ale dla mnie to bedzie raczej dobrze. I sa sporo tansze od 520. Zobacze jak mi bedzie szlo i moze na nastepny sezon albo za dwa lata kupie 525. Jak juz kupie to sie odezwe do ciebie Pongo, bo widze ze jestes znawca, a ja tez jestem spod warszawy.

10

Odp: Cos co sie nada na sm.

Nie opłaca się przerabiać na supermoto. Kup je od razu.
Koła i opony są bardzo drogie.