1

Temat: POMOCY! KTM 690SM 2007 Prestige nie trzyma obrotów.

Cześć wszystkim,
mam problem z moim dziobakiem, który z braku czasu na głęboką analizę problemu doprowadza mnie do szału.
Zacznę od początku objawów.
Jakiś czas temu zorientowałem się, że akumulator który był w KTMie gdy go kupowałem, potrafi rozładować się (do poziomu, który uniemożliwia odpalenie moto) jeżeli zostawi się motocykl na przekręconym zapłonie przez około 5 minut. "Wystarczy" wtedy odpalić od innego moto/auta i po chwili jest ok. Z racji końcówki sezonu (w moim wykonaniu) postanowiłem, że aku wymienię zimą. Niestety jakieś 2-3 tygodnie temu, trafiła się możliwość ostatniej przejażdżki do pracy. Rano motocykl odpalił od kopa (choć na ułamek sekundy pokazała się kontrolka akumulatora), niestety po pracy moto nie chciało już odpalić. Krótka piłka - kable rozruchowe, podpięcie do samochodu kumpla, starter i ... no właśnie, zakręcił zakręcił, ale nie trzymał obrotów. Próbowałem go trzymać na 3-4 tys. jednak lekki ruch rolgazu powodował gaśnięcie silnika.
Następnie podjechałem po kilku godzinach swoim autem zsunąłem bak podpiąłem porządnie klemy potrzymałem chwilę na aku samochodowym i jakby wszystko było ok. Przy zakładaniu baku nie zauważyłem, że przewód paliwowy zahaczył się gdzieś i pękła szybkozłączka.
Za 2-3 dni przyszła nowa szybkozłączka i kupiłem akumulator. Wymiana - wszystko ok. Odpalam, moto pracuje. Trzyma obroty, trochę mocniej strzela z wydechów. Po chwili lekki ruch manetki, gaśnie. Nie chce ponownie odpalić, nie trzyma wolnych, muszę odkręcać manetkę żeby nie gasł. Sytuacja powtarza się. Kolejny dzień ta sama sytuacja. Odpalam, lekko kręcę rolgazem, puszczam i trzyma obroty po kilku minutach słychać, że zaraz sytuacja się zmieni, w końcu gaśnie i nie da się już zrobić nic żeby trzymał obroty.
Próbowałem trik z włączeniem zapłonu i powolnym odkręcaniu i zakręcaniu manetki, nic to nie dało. Dolałem paliwa do baku (tak na wszelki). Sprawdzałem i pod siedzeniem nic nie blokuje przepływu powietrza do airboxa.

Proszę o jakąkolwiek pomoc, rady, pomysły ponieważ w tym momencie udało mi się motocykl dopchać to hmm, takiej małej komórki, a chciałbym się nim udać do garażu na zimę, a nie wiem za bardzo co może powodować taką sytuację, albo jak i co sprawdzić.
Wszystkie rady i pomysły na wagę złota.

2

Odp: POMOCY! KTM 690SM 2007 Prestige nie trzyma obrotów.

Uwaga. Ten post jest szczery i brutalny.

Ktm to badziew. Sprzedaj i kup coś normalnego XD

Ew. Napraw i morduj się dalej.

Wydaje mi się że był taki problem na forumie opisywany. Poszukaj.

https://www.bikepics.com/members/81

3

Odp: POMOCY! KTM 690SM 2007 Prestige nie trzyma obrotów.

Dziękuje ze Twoją opinie, jednak w żaden sposób nie odpowiada na moje pytanie. Szukając na forum znalazłem jedynie info o kalibracji manetka, ew. Resecie sterownika po 15 minutach pracy na wolnych co w moim przypadku się nie uda.
Rada odnośnie naprawy jest słuszna jednak, jak możesz przeczytać do tego wniosku tez doszedłem niestety, z braku czasu na samodzielną analizę zdecydowałem podpytać czy ktoś miał identycznie/bardzo podobnie i może coś polecić.

4

Odp: POMOCY! KTM 690SM 2007 Prestige nie trzyma obrotów.

Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale sprawdź napięcia na tps'ach i zrób kalibrację krok po kroku jak serwisówka mówi. Ewentualnie poszukaj, bo był tu gdzieś chyba nawet temat o tym.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525