1

Temat: Husqvarna 610 sm POMOCY!

Cześć,
Pilnie proszę o pomoc w ocenie moto jak i rozjaśnieniu paru rzeczy:
[url]https://www.olx.pl/oferta/husqvarna-sm-610-super-stan-super-moto-zamiana-zamienie-CID5-IDzMHVz.html[/url]

Klient opuścił husqe z 13k na 10k co zdaje się teraz atrakcyjna ofertą.
Ten rocznik -> 2005 -> jest na gaźniku i tu moje pytanie czy nie lepiej dopłacić 2-4k do moto i mieć huske po 2007 roku czyli na bezpośrednim wtrysku? Czy zatrzymać lepiej ta kasę i włożyć ew. w moto jak wyjdą jakieś „kwiatki”?

Proszę jak ktoś się orientuje o wypisanie w dwóch zdaniach za i przeciw - gaźnik vs wtrysk w takim modelu.
Z tego co wyczytałem to gaźnik niby mniej awaryjny, ale na korzyść bezp. wtrysku: zero ingerencji w układ dopóki coś się nie spier****, mniejsze spalanie, lepsze oddawanie mocy (mniej dziki?)
Help! Pozdro!

PS: na subito.it, ponieważ tylko tam łatwo ocenić wartość husek (u nas są 2-3 sztuki na sprzedaż na wszystkich aukcjach) za 2300-3000 euro (3000*4,3=+\- 12900 zł) można dostać huske z 2007-2009 roku bez problemu.

2

Odp: Husqvarna 610 sm POMOCY!

Sprzedawca opuszcza z 13 na 10 i nie zapaliła ci się lampka?

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

3

Odp: Husqvarna 610 sm POMOCY!

Damian napisał/a:

Sprzedawca opuszcza z 13 na 10 i nie zapaliła ci się lampka?

Jak najbardziej zapaliła się, ale wyciągnąłem tyle info od właściciela, że opłaca się zrobić wycieczkę. Rozmowy rozjaśniły obniżenie ceny. Reszta wyjdzie na miejscu. Bardziej chodzi o to czy motocykl za taka cenę (z założenia ze mechanicznie będzie wszystko ok) to okazja czy lepiej dokładać kasę na huske z wtryskiem?

4

Odp: Husqvarna 610 sm POMOCY!

Ja mam gaznik i jestem zadowolony tyle ci mogę powiedzieć. Nie jeździłem husqą na wtrysku nie mam porównania

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

5

Odp: Husqvarna 610 sm POMOCY!

Zauważyłem że ma zmieniony przedni zacisk

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

6

Odp: Husqvarna 610 sm POMOCY!

Jakieś sugestie na co zwracać uwagę? Wiadomo, że wjedzie pełen pakiet sprawdzania jak w każdym moto, ale czy jakieś przypadłości ma husqa, które mogą być drogie w naprawie i warto na to zwrócić uwagę?

7 Ostatnio edytowany przez waluś (2019-05-17 23:11:17)

Odp: Husqvarna 610 sm POMOCY!

Damian napisał/a:

Zauważyłem że ma zmieniony przedni zacisk

Po czym poznajesz?:P tam nic nie widać. Oryginalnie powinien być brembo zgadza się?

Załączam link gdzie widać inne zdjęcie. tez lipnie widać zacisk ale wydaje mi się ze jednak oryginał?

[url]https://www.facebook.com/marketplace/item/2258953287766829/[/url]

8 Ostatnio edytowany przez waluś (2019-05-21 19:02:44)

Odp: Husqvarna 610 sm POMOCY!

Temat do zamknięcia
Byłem oglądać motocykl. Sprzedający zarzekał na wszystko, że moto w idealnym stanie, ale NIESTETY tak nie było.... Na miejscu okazało się, że wszystkie plastiki były bardzo słabo spasowane, tylna tarcza hamulcowa cała pływała (coś z mocowaniem) przez co również tylnego hamulca praktycznie nie było. Włożony aku od jakiejś małej skuterzyny i wypchany na styropian żeby nie latał. Zwieńczeniem tej historii jest, że silnik od spodu był cały zarzygany olejem ... Na moje zdanie w tym temacie sprzedający odpowiedział, że nie widział tego ... Nie wierzę, że tak było ponieważ nie można nazwać tego nawet poceniem się - leciały strużki oleju. W garażu moto stało na kocu co mogło świadczyć o tym, żeby olej nie kapał prosto na posadzkę.
Jedynie co można powiedzieć pozytywnego o motocyklu to mimo tych sporych wad ładnie wkręcał się na obroty i silnik pracował raczej spoko. Niestety na początek trzeba by sporo kasy wrzucić, żeby moto doprowadzić do stanu akceptowalnego.

Kolejny raz wycieczka ponad 300 km w jedną stronę na marne ... można się wk*****

9

Odp: Husqvarna 610 sm POMOCY!

Poczekaj na jesień sprzedam swoją :)

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

10

Odp: Husqvarna 610 sm POMOCY!

Tarcza hamulcowa w normie, starsze husqi tak mają. U mnie dzwoniła do momentu jak wywaliłem i wstawiłem bez dystansow  :D

Freeride 350

11

Odp: Husqvarna 610 sm POMOCY!

JacekL napisał/a:

Tarcza hamulcowa w normie, starsze husqi tak mają. U mnie dzwoniła do momentu jak wywaliłem i wstawiłem bez dystansow  :D

Tylko miałem okazję już obczaić raz huske 610 i huske 630 i aż tak nie było tragicznie.
No ale też nie mogę pominąć przedniego hebla bo akurat miał żyletę - to trzeba przyznać.

12

Odp: Husqvarna 610 sm POMOCY!

waluś napisał/a:

wszystkie plastiki były bardzo słabo spasowane

W 14 letnim SM, tak bywa.

waluś napisał/a:

tylna tarcza hamulcowa cała pływała (coś z mocowaniem)

Standardowa przypadłość Husqvarny z tych lat.

waluś napisał/a:

Włożony aku od jakiejś małej skuterzyny i wypchany na styropian żeby nie latał.

Jeśli parametry były wystarczające to gdzie problem?

waluś napisał/a:

silnik od spodu był cały zarzygany olejem

Ale skąd dokładnie olej? Spod pokrywy, czy z łączenia kadłuba?

No i ile udało się ze sprzedającym ugrać z ceny?

PBM

13 Ostatnio edytowany przez waluś (2019-05-21 22:20:21)

Odp: Husqvarna 610 sm POMOCY!

Ja daje tylko swoje spostrzeżenia jakie miałem wobec tego moto. Nie czekam na czyjeś wyjaśnienia w tej sprawie - napisałem, że temat do zamknięcia. Nie polecam, ani nie odradzam nikomu tego motocykla. Wypisałem to co zauważyłem, ponieważ na start może komuś takie info się przyda i tak jak ja zrezygnuje ze względu, że woli moto "pewne", a nie na start czekało by rozbieranie silnika. Ciężko było zdefiniować gdzie dokładnie był wyciek, bo dół silnika był mocno w oleju, ale wydaje się że z okolic dołu dekla alternatora (chociaż mogło to być wrażenie, że tam jest wyciek bo moto było pochylone i olej prędko ściekał w te okolice).
Głównym powodem zniechęcenia było podejście właściciela, gdzie dostałem informacje jakie moto jest idealne. Naiwnie łyknąłem to i się zawiodłem, bo na miejscu nie było tak super kolorowo. Sprzedawca nie chciał zejść z ceny chociaż prawda jest taka, że mocno nie naciskałem.
Powtarzam - nie polecam, ani nie odradzam! Jak ktoś ma czas, możliwości i chęci, żeby ogarnąć moto (a i udało by się urwać z 1k) to pewnie i był by z niego zadowolony..

14

Odp: Husqvarna 610 sm POMOCY!

Żeby nie robić drugiego postu proszę o pomoc w sprawie przerobienia huski te610 na wersje sm. Czy różnice są duże? Warto w coś takiego się bawić czy lepiej odpuścić?
Z tego co na pierwsze oko mi się rzuca to napewno tarcza przód czyli kompletna opona z felga i tarcza-co dalej?

[url]https://www.olx.pl/oferta/husqvarna-sm-witam-mam-do-sprzedania-ladny-motocykl-CID5-IDA5vVi.html[/url]

15

Odp: Husqvarna 610 sm POMOCY!

waluś napisał/a:

Żeby nie robić drugiego postu proszę o pomoc w sprawie przerobienia huski te610 na wersje sm. Czy różnice są duże? Warto w coś takiego się bawić czy lepiej odpuścić?
Z tego co na pierwsze oko mi się rzuca to napewno tarcza przód czyli kompletna opona z felga i tarcza-co dalej?

[url]https://www.olx.pl/oferta/husqvarna-sm-witam-mam-do-sprzedania-ladny-motocykl-CID5-IDA5vVi.html[/url]

Wpierw się dowiedz czy ten motocykl przerejestrujesz.

A co do supermoto to podstawa to koła i hamulce.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD