1

Temat: Wymiana zawieszenia drz e

Panowie szukam jakiegoś drz
Znalazłem ofertę w wersji E i jestem przekonany co do tego motocykla, ale jest jedno ALE
Dokładniej chodzi o zawieszenie
Chciałbym przednie przede wszystkim wymienić na USD. Wiem że orginalne jest dość cienkie, a na dodatek to będzie moto na drogę i ma wyglądać
Z czego podejdzie do drz e z 2001 roku?
I co zrobić z tyłem?
Wymienić czy tylko wyregulować ?

2

Odp: Wymiana zawieszenia drz e

P&P to chyba tylko zawiecha z wersji SM, chociaż ludzie narzekają, że i tak ,,dupy nie urywa''. Tył seryjny będzie zapewne i tak miękki na drogę jak by go nie regulować.

3

Odp: Wymiana zawieszenia drz e

Podejdzie z wersji SM ale tylko razem z półkami.
A jak z wersji SM to musisz mieć też zacisk z wersji SM.

Bardziej PRO będzie z RMZ. Ale szukaj takiego zawieszenia, oddaj do tuningu, kup dobry hebel - wyjdzie pół wartości DRZ.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4 Ostatnio edytowany przez ecetera (2019-02-19 21:35:14)

Odp: Wymiana zawieszenia drz e

Zawiecha z SM nie spasuje P&P, tzn. potrzebujesz również półki. Tył to jest Showa, w wersji E podobny do tego z SM z tym, że ustawiony pod offroad i ma mniej możliwości regulacji.

Edit: hacker był 74 sekundy szybszy ;)

5

Odp: Wymiana zawieszenia drz e

No teraz wiem na czym stoję
W takim razie jedyne co wymienię to na pewno sprężyny pod swoją wagę. Ale w sumie myślę nad jeszcze jedną kwestią
Czy nie ma lagów co by podpasowały w te półki i bez kupowania hebla ?
Tuningi sam sobie zrobię więc tego nie wliczajmy

6

Odp: Wymiana zawieszenia drz e

Jeżeli chcesz zawieszenie Upside down to musisz wymienić półki. To jest chyba jasne, że grubej rury w mały otwór nie włożysz?

A hamulec potrzebujesz dlatego ponieważ DRZ400SM ma mocowanie przystosowane już pod większą tarczę.

Na twoim miejscu (jeżeli chcesz latać tylko SM) zrobiłbym tuning obecnego zawieszenia pod SM i będzie malina.
Za resztę kasy kup lepszy hebel bo to będzie kolejna rzecz która Ci zacznie doskwierać...po jakimś czasie.

A jak chcesz latać sm i enduro to szukaj drugiego kompletnego zawieszenia razem z półkami.

A jeżeli chcesz tylko SM i chcesz zawieszenia UPS to kup DRZ 400 SM. Taniej wyjdzie kupić FCR za 500zł niż zawieszenie.
Dokładasz 2000zł i masz wszystko co można włożyć do DRZ
[url]https://www.olx.pl/oferta/suzuki-drz-400-rok-2006-CID5-IDyF9Ox.html#ff98b5ab94[/url]

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: Wymiana zawieszenia drz e

hacker33 napisał/a:

Jeżeli chcesz zawieszenie Upside down to musisz wymienić półki. To jest chyba jasne, że grubej rury w mały otwór nie włożysz?

A hamulec potrzebujesz dlatego ponieważ DRZ400SM ma mocowanie przystosowane już pod większą tarczę.

Na twoim miejscu (jeżeli chcesz latać tylko SM) zrobiłbym tuning obecnego zawieszenia pod SM i będzie malina.
Za resztę kasy kup lepszy hebel bo to będzie kolejna rzecz która Ci zacznie doskwierać...po jakimś czasie.

A jak chcesz latać sm i enduro to szukaj drugiego kompletnego zawieszenia razem z półkami.

A jeżeli chcesz tylko SM i chcesz zawieszenia UPS to kup DRZ 400 SM. Taniej wyjdzie kupić FCR za 500zł niż zawieszenie.
Dokładasz 2000zł i masz wszystko co można włożyć do DRZ
[url]https://www.olx.pl/oferta/suzuki-drz-400-rok-2006-CID5-IDyF9Ox.html#ff98b5ab94[/url]

no i ma już piękny bak od BlItala z boczkami od rmz :)

RMX 450Z

8

Odp: Wymiana zawieszenia drz e

No fakt ta drza to niczego sobie i chętnie bym przygarnął.
Ale z pieniędzmi ciężej bo na początek też trzeba mieć jakąś kasę w zanadrzu. Lagi sobie odpuszczę w takim razie, bo i tak chce przelatać do lata

9

Odp: Wymiana zawieszenia drz e

MiSzor420 napisał/a:

No fakt ta drza to niczego sobie i chętnie bym przygarnął.
Ale z pieniędzmi ciężej bo na początek też trzeba mieć jakąś kasę w zanadrzu. Lagi sobie odpuszczę w takim razie, bo i tak chce przelatać do lata

Możemy się ewentualnie zamienić na baki, to trochę odzyskasz (mam żółty).

RMX 450Z

10

Odp: Wymiana zawieszenia drz e

No bak 1,5 k nie kosztuje
Niestety

11 Ostatnio edytowany przez ecetera (2019-02-21 00:56:59)

Odp: Wymiana zawieszenia drz e

MiSzor420 napisał/a:

No bak 1,5 k nie kosztuje
Niestety

No masz racje. Jak pytałem dwa lata temu w Bl Italia to kosztował z przesyłką 460 euro czyli jakieś 2 tysiace zlotych ;)

12

Odp: Wymiana zawieszenia drz e

ecetera napisał/a:
MiSzor420 napisał/a:

No bak 1,5 k nie kosztuje
Niestety

No masz racje. Jak pytałem dwa lata temu w Bl Italia to kosztował z przesyłką 460 euro czyli jakieś 2 tysiace zlotych ;)

mi się nawet nie chciało pisać do nich, bo wygooglałem cene. Mało używek, ale się rozglądam od czasu do czasu.

RMX 450Z

13

Odp: Wymiana zawieszenia drz e

A co taki popyt jest na ten zbiornik ? Plastikowy nie jest lepszy/lżejszy ?

14

Odp: Wymiana zawieszenia drz e

Raczej chodzi głównie o kwestie wizualne w przypadku tego baku Bl Italia.

15 Ostatnio edytowany przez Ayahuasca (2019-02-21 17:48:31)

Odp: Wymiana zawieszenia drz e

MiSzor420 napisał/a:

A co taki popyt jest na ten zbiornik ? Plastikowy nie jest lepszy/lżejszy ?

mniejszy, 7L, u mnie to tylko kwestia wizualna, nie wiem czy jest na niego aż taki popyt... można jeszcze z którejś yamahy WR sobie podpasować bak + kanape, ale to inny temat.
SM ma defaultowo metalowy, plastik ma E, ale sa tam inne mocowania więc nie działa 1:1 plug&play

RMX 450Z