1

Temat: EXC 125 vs EXC 250 2T

Witajcie jestem Nowy na forum, mieszkam w Rudzie Śląskiej mam w okolicy różne lasy, hołdy, nie daleko mam do Świętochłowic gdzie jest tor ajska, więc tam też bym polatal w weekendy. Przyszlosciowo chciał bym startować właśnie na tym torze ajska gdzie sa zawody cross country oraz na megawacie 111 w Bełchatowie. Nigdy nie jeździłem na motocyklu większym niż 50ccm3 i dlatego nie wiem co kupić czy EXC 125, czy EXC 250 2T? Po kupnie Moto obowiązkowo zapisze się na szkolenie enduro jakieś wiem że są w zaglebiu takie szkolenia. Proszę doradzcie coś, mam 27 lat 172 cm waga 65 ale jestem na etapie budowania masy więc waga docelowo podskoczy do ok 75.
W przyszłości nie wykluczam dokupienia kól sm do polatania w tygodniu po mieście a na weekendy zmiana na koła enduro i polatanie w terenie :)

2

Odp: EXC 125 vs EXC 250 2T

Nie jeździłeś nigdy na motocyklu i masz zamiar ścigać się na imprezie typu Megawat? polecam sobie obejrzeć : [url]https://www.youtube.com/watch?v=cKzl-JETkJA[/url]
co do pojemności to sam sobie odpowiedziałeś co wybrać jeżeli nie jeździłeś niczym takim wcześniej.

MV Agusta F4 S 1+1 evo03 <- sprzedam/zamienię
Beta M4 3.5 <- sprzedam/zamienię
Honda CRF250R 2013 <- też xd

3

Odp: EXC 125 vs EXC 250 2T

Nie chodziło mi że już mam zamiar jeździć na zawody tylko w przyszłości xd

4

Odp: EXC 125 vs EXC 250 2T

Ja bym radzil po prostu sie przejechać na obu, bo mozesz sie zdziwić. Pomiedzy powiedzmy taką sendą a exc 125 jest przepaść.
Ja kiedyś z dt 125 przesiadałem się na yz 250 i też dało się zdziwić.  Zacznij od 250 i jeśli nie zrobi na Tobie wielkiego wrażenia w co wątpie to po prostu kup 250. :)

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

5

Odp: EXC 125 vs EXC 250 2T

Hehe
Poprawiłeś mi humor z rana.
Nie wiem tylko czy bardziej tym Megawatt'em czy 10kg masy, które zamierzasz przybić... :D

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

6

Odp: EXC 125 vs EXC 250 2T

co do tych 10kg to trener taki ma plan do mnie na najblizszy rok xd

7 Ostatnio edytowany przez JACA (2018-07-01 14:25:38)

Odp: EXC 125 vs EXC 250 2T

No popatrz. Też jestem z Rudy Śląskiej i mam podobne wymiary ;) Startowałem i na ajsce na zawodach i na Megawacie. Ujeżdżam EXC 250 2t ale mam duże doświadczenie w jeździe na różnych maszynach więc 250 odradzam.
Tu masz wypociny, które mogą Ci pomóc:
[url]https://www.facebook.com/smtrolls/posts/1318078558282101:0[/url]

Nie ma co się na szkolenia zapisywać jak jesteś nowicjuszem. Kupujesz odpowiednią maszynę na swój budżet (napisz jaki bo to jest bardzo istotne), zaczynasz jeździć z ludźmi z okolicy żeby od nich się uczyć. Megawatt to daleka droga...

Przy okazji. To forum Supermoto a nie enduro...

8

Odp: EXC 125 vs EXC 250 2T

Jaca budżet to ok 15 tyś, a gdzie latasz z ekipą? można by się kiedyś do was przyłączyć? bo wiem że samemu się nie powinno jeździć a nie mam z kim :( czy takim exc 125 dawał bym z wami rade?

9

Odp: EXC 125 vs EXC 250 2T

exc 125 ma wystarczająco mocy , jak nie masz jakiegokolwiek doświadczenia to 250 Cię przerośnie w terenie

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

10

Odp: EXC 125 vs EXC 250 2T

Kurczę, jeżdzę już parę lat na motocyklach, przerobiłem już nawet ciężkie turystyczne 1250, a jak mam wjechać w teren to podchodzę do tego z respektem jak diabeł, a tu kolega o megawatach wyskakuje... nie to, że się czepiam, bo w sumie życzę Ci, żeby się udało, ale na początek to trochę pokory. Najpierw ogarnij lasy i pola w koło domu, na czymkolwiek, a potem myśl o Megawatach.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

11

Odp: EXC 125 vs EXC 250 2T

Kielbaska2018 napisał/a:

Jaca budżet to ok 15 tyś, a gdzie latasz z ekipą? można by się kiedyś do was przyłączyć? bo wiem że samemu się nie powinno jeździć a nie mam z kim :( czy takim exc 125 dawał bym z wami rade?

Dałbyś radę. Jeśli masz taki budżet to celuj w 250 4t. lub exc 200 w 2t. Ja bym bardziej szedł tą dwusetę, lżejsza do podnoszenia XD Jak Cię przewieziemy po tutejszych rejonach to się zdziwisz i zwątpisz w szybki start na megawacie ;)

12

Odp: EXC 125 vs EXC 250 2T

he he xd exc 200 jest mało bardzo a exc-f 250 w 4t to czytałem ze porazka remonty kolosalnie droogie

13

Odp: EXC 125 vs EXC 250 2T

To bierz 300 bo tego pełno :v

Trzeba wiedzieć gdzie szukać i o co pytać.
FB - samopomoc x-cross
       enduro
       sprzedam/kupie - fani motocrossu.
       kupno - sprzedaż cross / enduro (motocykle i części) - bez spamu

14

Odp: EXC 125 vs EXC 250 2T

250 za mocne a ty mi 300 proponujesz he he zobacze poszukam jakiejś wersji six days ale 200 six daysa chyba nie ma więc zostaje 125 six days chyba a exc 250 2t kupię jak nauczę się i opanuję setkę

15

Odp: EXC 125 vs EXC 250 2T

Z tą 300 to była drwina bo nie ma znaczenia, że 200 mało na rynku... Proponuje najlepszy wybór dla Ciebie. Nie ma się też co napalać na Six Days'a, kup zwykłego (jak będzie fajna sztuka) i daj zawieszenie do zrobienia pod swoją wagę i preferencje terenu. Żeby nie było potem płaczu, że kupisz cycuś glancuś Six Days'a z zewnątrz a okaże się, że bogaty gimb tym latał i sprzedaje bo silnik na ostatnim wdechu... Zresztą widać od razu, że jesteś napalony na 125 więc co tu będę dłużej doradzał. Taki teren po jakim ja jeżdżę na Śląsku to 200 i 250 pasuje idealnie bo jednak z tego dołu coś tam jedzie i można się poratować na podjazdach.