1 Ostatnio edytowany przez Hameti (2018-04-15 00:14:00)

Temat: DRZ400SM - Nie pali

Witam.

Męczę się z drz od jakiegoś tygodnia, i powoli kończą mi się pomysły. Wszystko było z nią w porządku oprócz tego, że nie miała ładowania. Zakupiłem więc nowy stator z allegro, zamówiłem nową wiązkę od tego samego rocznika bo moja była pocięta, wszystko wymieniłem, podpiąłem dokładnie tak jak było i ... DRZ NIE PALI. Strzela w wydech, próbuje załapać ale nie może... Paliwo dochodzi, kompresja nagle chyba nie uciekła? Moto nie było odpalane 2 tyg, a wcześniej wszystko chodziło idealnie, Iskra jest, i to dość mocna, ale wydaje mi się dość... rzadka, jakby co 2 obroty rozrusznika, to normalne? Gaźnik podmieniłem na drugi na którym wcześniej paliła - też nic, airbox i filtr też w porządku. Wyczytałem na forum żeby nalać kieliszek oleju pod świece, i spróbować zakręcić rozrusznikiem, jako sposób na zacięty zawór. Nie pomogło, jedyne co się zmieniło to zadymienie w garażu i teraz jakoś częściej strzela w wydech, albo już jestem przewrażliwiony. Na aktualną chwilę stary stator dałem do przewinięcia, jak wróci to go przełożę.

1)Czy od stania 2 tygodnie bez odpalania mogła się uszkodzić świeca lub mógł się zaciąć zawór?
2)Problemu szukać tylko przy statorze który zmieniałem ? Od tego czasu moto nie pali. 
3)Stator oraz impulsator dało się zamontować tylko w jednej pozycji, długość przewodów inaczej nie pozwalała, ale może mogłem coś źle podłączyć, że iskra jest w nieodpowiednim momencie?

Jakieś inne pomysły? Co jeszcze mogę sprawdzić ?

Z góry dzięki.

2

Odp: DRZ400SM - Nie pali

A na pych?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: DRZ400SM - Nie pali

Jak zamówiłeś najtańszy z allegro to pewnie to wina impulsatora. Miałem to samo, zmieniłem na impulsator ze starego zestawu i paliła na dotyk. Spróbuj na pych tak jak pisze hacker. Jak odpali bez większych problemów to impulsator ;) pamiętaj o kleju do gwintów przy przykręcaniu statora i impulsatora

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

4

Odp: DRZ400SM - Nie pali

Nie napisałeś ale aku podładowane do pełna? Bo DRZ nie lubi kiepskich aku:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5 Ostatnio edytowany przez Hameti (2018-04-15 11:08:44)

Odp: DRZ400SM - Nie pali

Tak, zamówiłem ten za 400 z allegro, na pych próbowałem przed chwilą, coś tam lepiej łapie, ale podobnie jak na rozruszniku nie może załapać na tyle żeby odpalił. Akumulator oczywiście naładowany, próbowałem nawet palić z samochodowego, kręcił szybciej, ale nie odpalił. Skoro to może być wina impulsatora to czekam aż mój stator się przewinie i dam znać czy pomogło.

6

Odp: DRZ400SM - Nie pali

Miałem kiedyś do drz dwie sztuki statora nowe, jedna była uwalona na dzień dobry.

Freeride 350

7

Odp: DRZ400SM - Nie pali

A da się jakoś sprawdzić impulsator oraz cewkę odpowiadającą za iskrę? Póki co sprawdziłem jedynie cewki odpowiadające za ładowanie na opór i przebicie do masy, nie znalazłem w serwisówce jak sprawdzić resztę. Statora nie mogę zwrócić bo "nie został zamontowany w serwisie motocyklowym" mimo że kupiłem go parę dni temu :/

8

Odp: DRZ400SM - Nie pali

W każdym 4T iskra jest co 2-gi obrót wału. Wydaje mi się, że 2 tygodnie to niewiele, ale spróbuj zlać benzynę z gaźnika i zalać go świeżą- ostatnio miałem podobne objawy w innym Suzuki i ten manewr dopiero pomógł. Czasem słabej jakości paliwo potrafi zrobić niespodziankę. Tak samo aku było pełne, świece suche, wszystko kręciło, tylko nie zapalał.

Konfucjusz: Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rower"

9

Odp: DRZ400SM - Nie pali

Co do paliwa to już lałem i stare, i nowe, tylko że u mnie świeca jest mokra, a nie sucha.

A co do iskry, to w teorii... Nie twierdzę że nie masz racji, ale impulsator jest przy kole magnesowym, które obraca się 1:1 z wałem, a na wałku rozrządu nie ma czujnika, więc nie wiem w jaki sposób moto może odróżnić suw wydechu, od suwu pracy, bo CDI chyba nie puszcza iskry co 2gi sygnał, jak wtedy odróżniłoby czy puszcza na suw wydechu, czy pracy? Jeśli ktoś wie więcej - to chętnie posłucham, lub poczytam jakiś link :)

10 Ostatnio edytowany przez Hameti (2018-04-17 15:26:32)

Odp: DRZ400SM - Nie pali

Problem rozwiązany, wina chińskiego "nowego" statora z allegro. Stary, oryginalny został przewinięty i moto pali bez problemu, ładowanie 14.5V. Dzięki wszystkim za pomoc

11

Odp: DRZ400SM - Nie pali

Statory z elektrosportu wymagają pewnej ingerencji przy DRZ żeby zadziałały.

12

Odp: DRZ400SM - Nie pali

[url]http://forum.super-moto.pl/topic14980-brak-ladowania-drz-400s-p2.html[/url]
ja miałem elektrosportu i od czasu tamtego posta wszystko hula :D
Jak masz namiar na dobrego przewijacza to zapodaj bo ja nie mogę trafić

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

13

Odp: DRZ400SM - Nie pali

MAĆKO napisał/a:

Statory z elektrosportu wymagają pewnej ingerencji przy DRZ żeby zadziałały.

Jakaż to ingerencja ?

14

Odp: DRZ400SM - Nie pali

Hameti napisał/a:
MAĆKO napisał/a:

Statory z elektrosportu wymagają pewnej ingerencji przy DRZ żeby zadziałały.

Jakaż to ingerencja ?

Też jestem ciekaw, u mnie to tylko był kłopot z poprowadzeniem kabli.
Chyba wychodziły ze statora pod innym kontem niż w oryginale, tak mówił mój mechanik, ale sobie poradził

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO