1 Ostatnio edytowany przez zolwik102 (2018-02-03 21:01:01)

Temat: Elektryka prąd nie tyka - pomocy

Witam,
Potrzebuję pomocy kogoś bardziej obcykanego w elektryce niż ja. Mam problem z namierzeniem usterki w instalacji. Mianowicie brakuję mi + ( po kluczyku ) w części instalacji - czerwone linie na schemacie. Normalnie nie działają mi kierunki, światło mijania, stopu oraz klakson. Po wielu godzinach spędzonych w piwnicy udało mi się wstępnie zdiagnozować o co chodzi. Drogą krok po kroku doszedłem do przekaźników 29, 30 i 38. Niby wszystkie są takie same ale nie do końca rozumiem jak działają. Otóż fun relay klika na 5 sekund po odpaleniu stacyjki a power i dc relay nie. Są to przekaźniki 4 stykowe przy czym dwa styki są zwarte. Na początku podejrzewałem dc relay ale zamieniłem go z innym i nic nie pomogło. Na koniec doszedłem, że po ręcznym podaniu + po kluczyku na styk 102 ze styku 104 wszystko działa. No ale mostek chyba nie rozwiązuję sprawy. Muszę znaleźć przyczynę. Jeżeli chodzi o przekaźnik nr "30" na styku 101 jest ciągle + a po przekręceniu kluczyka + pojawia się również na stykach 103 i 104. Czegoś mi tu brakuje, a ten przekaźnik według schematu to jedyna droga do +12 na uszkodzone elementy.
Czy ktoś jest w stanie mi coś podpowiedzieć lub objaśnić zasadę działania tych przekaźników?
Na chwilę obecną skończyły mi się pomysły. Każda wskazówka może być cenna.
Poniżej zdjęcia:
http://i67.tinypic.com/1imn9d.jpg
http://i68.tinypic.com/fc5rtj.jpg
http://i65.tinypic.com/vctbup.jpg
Zółwik

2

Odp: Elektryka prąd nie tyka - pomocy

Nie łatwiej oddać ci ją do jakiegoś speca od instalacji? zapłacisz stówkę lub dwie i będzie spokój, Ja u siebie tez miałem jazdy z instalacją w TE250 bo jakiś koleś wyciął chyba połowe kabli.....

a pozatym elektryka prąd nie tyka.....tylko z dala napierdala :P

Aktualnie : FZ01

Były :  XT125, CRM85, MX125, TE250, YZ450F, XTX660, DRZ400SM, SHIVER750 MT07

3

Odp: Elektryka prąd nie tyka - pomocy

Na tym etapie motocykl jest całkowicie rozebrany a samej ramy wozić nie będę. Poza tym po zmostkowaniu kostki wszystko działa. Jeżeli nie ogarnę tematu sam tak zrobię ale dopiero na wiosnę. Liczyłem na jakiegoś speca na forum.

4

Odp: Elektryka prąd nie tyka - pomocy

Problem rozwiązałem na forum elektrody. Temat do zamknięcia.

5

Odp: Elektryka prąd nie tyka - pomocy

Jak rozwiązałeś to napisz chociaż proszę co było. Może komuś się przyda a nie kitrasz dla siebie !

Dr 650 RS, dr-z 400 E, KTM exc 450

6

Odp: Elektryka prąd nie tyka - pomocy

Nie ma problemu, to żadna tajemnica. Przekaźnik DC Relay jest wzbudzany poprzez masę z ECU dopiero po uruchomieniu silnika - wtedy pojawi się brakujący +. Nie bardzo miałem jak odpalić moto, żeby do sprawdzić, a wydawało mi się, że kierunki i klakson działają już po przekręceniu kluczyka. Jak ktoś ma huskę to może mi to potwierdzić :)

7

Odp: Elektryka prąd nie tyka - pomocy

Ja potwierdzam, w mojej hsq tak jest. Trzeba odpalić.

Hsq SMR 511
#511

8

Odp: Elektryka prąd nie tyka - pomocy

Dzięki!