1

Temat: Yamaha yz250 samozaplon

Witam zrobiłem remont nowy oryginalny cylinder nicasil tlok wossner korba łożyska uszczelniacze oraz sportową membraną boysena problem jest w tym że odpalilem Moto chodzi raptownie  wchodzi na wysokie obroty ściskam przycisk od gaszenia żadnej reakcji ściągam fajkę a on dalej dopiero zasnąłem wydech i zgasł. Powstał jakiś samozaplon niewiem co jest jestem bezradny aż boję się to odpalac bo żeby to chociaż po czasie A to zaraz po odpaleniu.

vor 530

2

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

zbyt duża kompresja, źle ustawiony zapłon... jest kilka mozliwości.

3 Ostatnio edytowany przez mati5048 (2017-12-09 18:03:33)

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

Niewiem od czego zacząć co mogę posprawdzac na początek

vor 530

4

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

Zapłon zgodnie z manualem ustaw. Dałeś jakiś niesamowity tłok HC czy coś zwykłego? Planowałeś tą głowicę albo cylinder?

5

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

Zwykły wossner głowica ani vylem nieruszany

vor 530

6

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

Cylek sory cos mi się słownik wtrąca

vor 530

7

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

Przyjrzyj się tej membranie. Świeca jaki kolor ma?

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

8

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

Świeca sowa jest. Membrana okej Nowa sztuka ze stanów. Panowie złożenie silnika jest dla mnie proste ale co do ustawienia zapłonu proszę o jakąś podpowiedź. Moto stator miało przekrecony maksymalnie w lewo i wcześniej  ładnie chodziło teraz po remoncie te cyrki dałem lekko stator w drugą stronę to samo. Strach gobodpalac. Odpalilem i zgasilem z przycisku  drugi raz palę chodzi o raptownie wchodzi w duże obroty

vor 530

9

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

Świeca siwa przepraszam pisze z telefonu

vor 530

10 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2017-12-09 23:32:36)

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

Jak siwa? W 2t ty to masz w końcu czy w 4t? Regulowales gaźnik po wymianie membrany? „Cylinder nowy nikasil” czy nie ruszany w końcu i głowica tez nie (jak 4t). Jeżeli tez wiesz jak składać silniki to dlaczego na partyzanta przedstawiłeś magneto?
Myśle ze zmieniłeś membranę nie dotykając ustawień gaźnika, chciałeś nie wiem może wyprzedzić zapłon po czym odpalileś moto które się gwałtownie wkręciło, w panice ściągnąłeś fajkę tak ze przebicie było na czapę, udało się zgasić i co teraz dalej począć.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

11

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

A gaz chodzi normalnie? Przepustnica nie jest nigdzie zawieszona ?

Będzie 690 niebawem

12

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

Yz250 2t.    Cylinder nowy oryginalny nicasil. Jak ustawić gaźnik bo zaraz wchodZi na obroty. Przepustnice chodzi normalnie

vor 530

13

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

Wiem że pewnie gaźnik bo siwa świeca. Ale to znaczy że za ubogą dawką paliwa?

vor 530

14 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2017-12-10 10:38:00)

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

Za bogata, iglice i dysze ruszales, membrana dobrze przylega?
[url]http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/104293-problem-z-yamaha-yz-250/[/url]
Kurde ja tylko bazuje na tym co wczoraj wyszukałem u wujka gogle, musisz drogą eliminacji dojść do tego, namiary co sprawdzić już masz, ściągaj serwisowke i do roboty, a na dwusuwowych znam się tyle co nic, wiem ze śmierdzą jak chodzą;)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

15

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

membrana przylega nowa uszczelka. iglicy i dyszy nieruszalem. Zauwazylem tez ze dyfuzor przy cylindrze dymi jest nieszczelnosc musze sprawdzic usczelke czy to moze miec jakis wplyw na samozaplon?

vor 530