16

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

jeszcze raz wyjme gaznik i sprawdze membrane. A moze wlozyc stara i zobaczyc?

vor 530

17

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

Kiedyś mieliśmy podobny problem jak w skuterze wodnym 2t silikon z dolotu wpadł do cylindra.
Może gdzieś od serca sylikonu dałeś?

Pozdrawiam,
Piotrek

18

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

silikon jest dany na spolowieniu karterow poniewaz w zestawie niebylo tej tylko uszczelki. Mozesz rozwinac temat z tym kawalkiem silikonu jak to bylo?

vor 530

19

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

siwa świeca to okopcona czy moze z białym nalotem? Kolejna sprawa to po 1min pracy silnika nie zobaczysz po świecy mieszanki.
Nie możemy za Ciebie naprawić tego silnika, musisz poświęcić czas na zgłębienie tematu i ew. swoje przemyślenia i spostrzeżenia wrzucać na forum a my w miarę możliwości będziemy je weryfikować.

20

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

Poczytaj na różnych forach (a jest tego trochę bo wczoraj trochę czasu poświęciłem na ten temat) jak ustawić gaźnik po wymianie membrany na boyesena, a wiedz ze diabeł tkwi w szczegółach no i czegoś nowego zawsze można się nauczyć:)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

21

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

Jak mi silnik 2T 23ccm (hy hy) po wymianie tłoka od uruchomienia momentalnie wchodził na wysokie, to lekarstwem było założenie nowych uszczelek dolotu na gaźnik, bo najwyraźniej łapał tam lewe powietrze. Tak jak u Ciebie jedyną metodą zgaszenia było zdjęcie fajki, sprawdź zatem, czy gdzieś nie łapie lewego powietrza.

EXC 525 in progress

22

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

tyle ze tu powstal samozaplon zdjelem fajke on nadal pracowal na wysokich obrotach dopiero zatkanie wydechu go zadusilo

vor 530

23 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2017-12-10 18:03:51)

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

Dokładnie, to doświadczenie wskazuje na to że jest szczelny jak cholera:) A z ciekawości wykop ile Ci tam kompresji wyrzyga, jestem bardzo ciekaw. ;)

24

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

niemam czym kompresji zmierzyc. No wszystko jest nowe wiec z kompresja mysle ze niebedzie problemu. Czuc roznice kopiac go wczesniej bylo lzej

vor 530

25 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2017-12-10 18:37:10)

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

mati5048 napisał/a:

silikon jest dany na spolowieniu karterow poniewaz w zestawie niebylo tej tylko uszczelki. Mozesz rozwinac temat z tym kawalkiem silikonu jak to bylo?

Jak silikon się zaczyna żarzyć w komorze spalania np. przyklejony do tłoka, to może wystąpić samozapłon. Szukałbym raczej takiej pierdoły.

Skoro działa bez świecy zapłonowej, to w przesunięty zapłon bym nie wierzył.
Tak samo paliwo tu ma mało do gadania. To nie silnik wysokoprężny, gdzie świeca jest zbędna do działania.
Tu musi być raczej jakieś alternatywne źródło ciepła w mojej opinii.

Pozdrawiam,
Piotrek

26

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

Miałem podobne "problemy" po remoncie mojej CR'ki. Też wchodziła na obroty i nie dało się jej zgasić odcinając zapłon.
1. Sprawdź linkę gazu. Nawet odrobinę za bardzo napięta otwiera przepustnicę i daje takie efekty.
2. Jak to nie zadziała to spróbuj się przejechać z zakręconym kranikiem paliwa. U mnie po przekręcaniu gaźnika aby zmienić dyszę, chyba go trochę zalewało i były takie same efekty wkręcania na obroty. Po przejechaniu jakiś 300 m wszystko wracało do normy.

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość

27

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

sciagalem glowice wszystko ok silikonu niewidac. Jeszcze powiem ze cylinder jest wstawiony od nowszej rozni sie tylko nowoczesniejszymi kanalami, glowice dawalem dla mechanika i mowil ze ta bd dobra. moze glowica inna jest tzn. stopien sprezania

vor 530

28

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

To że kompresja Ok to ja wierze, ale czy czasem nie zbyt OK - oto jest pytanie:)

29

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

przepustnica patrzylem jest caly czas zamknieta, wydech uszczelnilem odrazu dyfuzor wyczyscilem, boysena(membrane) wykrecilem nic tam niema zastrzezen , dolot calkowicie szczelny, simeringi na wale nowe. Niemam pojecia

vor 530

30

Odp: Yamaha yz250 samozaplon

W paliwie jakiś ekstrakt, postałości po rozpuszczalniku po czyszczeniu gaźnika? Z ropą w paliwie miałby problem z odpaleniem chociaż nie pamiętam chyba po odpaleniu chodziłby jak silnik o zapłonie samoczynnym.
Mogłeś też spieprzyć zakładając cylinder i tłok od nowszego modelu, wymiarowo nie jest to samo i ma za dużą kompresję itp.