1

Temat: Husqvarna Smr 570 problem z uszczelką pod głowicą

Siema,zakładam temat na tym forum ponieważ mam problem z którym nie dam rady sobie poradzić sam mianowicie posiadam husqe 570 smr 2004 rok,zakupiona od Galarina z tego forum.Silnik jest po kapitalnym remoncie,gdy ją kupiłem to po jakiś może 10 km zobaczyłem że nie dam rady odpalić motocykla,okazało się że płyn jest w komorze spalania i temu nie dam rady odpalić.Trochę się ździwiłem,wiadomo,wszystko jest założone nowe a tutaj takie rzeczy,nie długo kupiłem nową uszczelkę pod głowicę,głowicę dałem do sprawdzenia i okazało się że jest krzywa więc została splanowana.Przyglądając się cylindrowi zauważyłem że tuleja w cylindrze(cylinder po tulejowaniu)jest minimalnie niżej niż cylinder(jego odlew) to też dałem cylinder na ponowne tulejowanie,żeby zrobić prawidłowy kołnierz w tulei przez który nie będzie opadać podczas temperatury cylindra.Wszystko skręciłem według serwisówki i po przejechaniu może 200km,zauważyłem że znowu ubywa mi płynu po czym postanowiłem dokręcić nakrętki głowicy,oczywiście wszystko robione kluczem dynamometrycznym.Po przejechaniu kolejnych około 500 km zauważyłem że motocykl pobierania dość mocno płyn chłodniczy.
Nie wiem gdzie szukać mam już przyczyny tej usterki.Moto stoi jeszcze nie rozebrane ale podejrzewam że tuleja cylindra znowu opadła.

Może ktoś miał kiedyś podobną sytuacje albo wie co może być przyczyną,powoli zaczynam nie mieć cierpliwości już do tego sprzętu.

Pozdrawiam

2 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2017-11-03 19:10:00)

Odp: Husqvarna Smr 570 problem z uszczelką pod głowicą

Stary, pierdol to. - i żeby było śmieszniej to najlepsza rada jaką możesz dostać. Jak to zaczniesz dalej rozgrzebywać zapłacisz więcej niż za normalnie skonstruowany motocykl.

Kupiłeś moto którego się nie kupuje jeśli chce się tylko jeździć. Te motocykle powinny się nazywać "hujnia na kółkach" a nie Husqvarna.

Teraz doczytałem że na tulei to masz... k***a - zrób z nim coś śmiesznego ale nie nabijaj kolejnej bo to nie będzie działać i już;)

3

Odp: Husqvarna Smr 570 problem z uszczelką pod głowicą

Oddaj to do majstra 128 na tulejowanie to będzie ok.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

4

Odp: Husqvarna Smr 570 problem z uszczelką pod głowicą

MAĆKO - wujek dobra rada:D

Popieram jak nie jesteś pasjonat to go pchnij dalej lub zrób z niego kwietnik:D

Bo jedyna rzecz jaką możesz zrobić aby to w miarę działało to nowy cylinder na nikasilu.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: Husqvarna Smr 570 problem z uszczelką pod głowicą

Dzięki za rady chłopaki,takie pomysły żeby zrobić z niego kwietnik możecie sobie głęboko wsadzić,po zatem poprzedni właściciel tulejował cylinder właśnie u majstra 123 i problem był taki sam jak teraz opadająca tuleja a oprócz tego oddawał mu głowicę do planowania to okazało się że jest krzywo splanowana i taki to jest forumowy majster.
Temat do usunięcia

6 Ostatnio edytowany przez Dziku (2017-11-06 23:58:33)

Odp: Husqvarna Smr 570 problem z uszczelką pod głowicą

Kurna, a ja to moto miałem kupić :D, czekamy aż się Majster128 wypowie, swoją drogą to co zrobiłeś, że moto w ogóle odpaliło, bo sprzedawane było jako nie odpalające? A rad kolegów nie wsadzaj w nieodpowiednie miejsce, bo naprawdę stare Husqvarny mają swoje humory, a doprowadzenie jej do stanu podchodzisz, kopiesz, jedziesz może pochłonąć kupę czasu i furmankę pieniędzy, może coś tu wskurasz : [url]http://www.ebay.co.uk/itm/Husqvarna-TE-TC-570-01-CYLINDER-WITHOUT-PISTON/282671473934?hash=item41d088650e:g:jjkAAOSw7eFZy2jI[/url]

Z tego co widzę masz 30 dni na zwrot, przyjdzie, pomierzysz i jak będzie ok to rób dalej.

EXC 525 in progress

7

Odp: Husqvarna Smr 570 problem z uszczelką pod głowicą

Nie rozumiem jak tuleja, która ma kołnierz może opaść. Jest to dla mnie całkowicie niezrozumiałe...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

8

Odp: Husqvarna Smr 570 problem z uszczelką pod głowicą

levis napisał/a:

Nie rozumiem jak tuleja, która ma kołnierz może opaść. Jest to dla mnie całkowicie niezrozumiałe...


Nie wiem jak to jest możliwe,sam się ździwiłem na początku ale taka jest prawda,pod paznokciem czuć że jest niżej

9

Odp: Husqvarna Smr 570 problem z uszczelką pod głowicą

Dziku napisał/a:

Kurna, a ja to moto miałem kupić :D, czekamy aż się Majster128 wypowie, swoją drogą to co zrobiłeś, że moto w ogóle odpaliło, bo sprzedawane było jako nie odpalające? A rad kolegów nie wsadzaj w nieodpowiednie miejsce, bo naprawdę stare Husqvarny mają swoje humory, a doprowadzenie jej do stanu podchodzisz, kopiesz, jedziesz może pochłonąć kupę czasu i furmankę pieniędzy, może coś tu wskurasz : [url]http://www.ebay.co.uk/itm/Husqvarna-TE-TC-570-01-CYLINDER-WITHOUT-PISTON/282671473934?hash=item41d088650e:g:jjkAAOSw7eFZy2jI[/url]

Z tego co widzę masz 30 dni na zwrot, przyjdzie, pomierzysz i jak będzie ok to rób dalej.


Kupiłem moto nie sprawne,zapłon dawał dwie iskry w różnych miejscach.Wymieniłem cały kompletny zapłon i działa (prawdopodobnie był uszkodzony moduł).Tak jak by nie patrzeć to w tym sezonie trochę zrobiłem km także ta tuleja mi się odrazu nie opuściła,ale decyzja podjęta,ja już tego nie będę robił.Jakby założyć nicasil to na pewno by się jeździło bez problemowo,przynajmniej tak myślę, zwłaszcza że siedzi tam masa praktycznie nowych części.

10

Odp: Husqvarna Smr 570 problem z uszczelką pod głowicą

jak opadła to dać do planowania cylinder, założyć odpowiednio grubszą uszczelkę pod głowicę i będzie latać :D przecież ten kołnierz musi trzymać :P

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450