1

Temat: Guma na KTM LC4 SM '04

Wywindowałem trochę tych tematów o LC4, hehehe i zakładam kolejny. Otóż mój sprzęt ma niemiłą przypadłość - nie lubi dłuuuuuuuuugich gum. Chodzi mi o takie od 800 metrów w górę. Rzyga strasznie olejem z puszki filtra powietrza. Nie chce jeździć na minimalnym stanie oleju, bo z dwojga złego już lepiej dla silnika jest jak jest go trochę za dużo i go wyrzyga niż jakby miało być nawet minimalnie za mało... I tu pojawia sie kwestia - jak przerobić taka odmę żeby nie działo sie tak własnie. moze dodać jakiś dodatkowy zbiorniczek oleju z gumowym wężykiem... Ten motocykl jako następca mojej zajebiście gumowej DRZ 400 SM miał także być gumowym sprzętem, a okazało się że na kolo to ja mogę go sobie szarpnąć, ale już nie pojechać...
:/

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

2

Odp: Guma na KTM LC4 SM '04

To standard w LC4. U mnie nawet przy krótkich wyrzyguje oliwę przez odmę. Możesz sobie założyć zbiornik na zlewki i przelewać oliwę z powrotem :) Innego wyjścia chyba nie ma (no poza dolewaniem nowego, ale to jakby mało ekonomiczne podejście) :D

A sorry, przypomniało mi się. Kiedyś mi kupel coś tłumaczył że można w odmę wstawić jakiś filtr z siatki drobnej, tak żeby powietrze przepływało swobodnie, a oliwa już nie i to teoretycznie miałoby pomóc. Coś na kształt zaworka. Nie sprawdzałem tego nigdy więc nie wiem.

3

Odp: Guma na KTM LC4 SM '04

a jakbym dodatkowy zbiorniczek jakiś przymoncił?? z filtrem i odpowietrzeniem...

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

4

Odp: Guma na KTM LC4 SM '04

No to tak jak napisałem, pewnie byś wyłapał wyrzyganą oliwę w ten zbiorniczek :) Potem wlewasz z powrotem i tak do z.... :D Jak coś zmontujesz to rzuć fotki, może ja też się przybiorę.
pzdr

5

Odp: Guma na KTM LC4 SM '04

dziś idę mącić. już mam pomysła, tylko muszę pójść do Biedronki poszukać odpowiedniego zbiorniczka:)
zrobie zdjęcia jak mi to wyjdzie,  hehe

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

6

Odp: Guma na KTM LC4 SM '04

Kurde. Szwinia, nie wiedzialem ze Ty tak lubisz gumowac. Jakos mi umknelo uwadze :)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

7

Odp: Guma na KTM LC4 SM '04

szwinia, dawaj maila. Patent jest... dziś go będę testował:P

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

8

Odp: Guma na KTM LC4 SM '04

ja mam lc4 06 i mi się super lata na gumie. z filtra leciało jak za mocno nasączyłem, ale tak to bajka.

aaaaaaaach ! ale urrrwał ! ale to było dobre ! :D

9

Odp: Guma na KTM LC4 SM '04

Nigdy nie twierdziłem, że latam na gumie tak jak Brzoza, ale u mnie rzyga oliwą po przejechaniu kilkudziesięciu metrów.

10

Odp: Guma na KTM LC4 SM '04

Czyli tak naprawde lc4 nie jest dobra maszyna do "gumowania"?
Jak stwierdzicie ze ten patent działa  to dajcie jakis projekt tutaj

[url]http://picasaweb.google.pl/marszalkowicz.bartosz[/url]

11

Odp: Guma na KTM LC4 SM '04

Ja tak jak napisałem powyżej, nie latam na gumie tak jak Brzoza czyli do momentu aż mu się paliwo skończy. Wg mnie, jazda na gumie to dla KTM żaden problem. Chodzi wyłącznie o to, że w momencie jak stan oleju jest zbliżony do max, to wyrzyguje go przez odmę i puchę filtra na wszystko z tyłu i to właściwie jedyny mankament.

12

Odp: Guma na KTM LC4 SM '04

"Chodzi wyłącznie o to, że w momencie jak stan oleju jest zbliżony do max, to wyrzyguje go przez odmę i puchę filtra na wszystko z tyłu i to właściwie jedyny mankament."

święte słowa Szwinia. Polatałem wczoraj gumowo z moim patentem, ale okazał się niepotrzebny. Po prostu oleju w silniku było tyle ile potrzeba i nic sie nie ulało - nawet kapka. Butelkę po soczku pomarańczowym tymbarka jednak zostawiam bo może sie przydać, ale wydaje mi sie że wystarczy pilnować stanu oleju i nie przelewać a będzie ok - ja ewidentnie przelałem ostanio i to napewno dlatego...
A propos mojego gumowania to DRZtą mi sie dużo lepiej jeździło na kapciu, zobaczymy w przyszłym sezonie czy KTM jest do ogarnięcia. Chociaż szczerze wam powiem że bałbym sie o niego gdybym miał nim zrobić czterokilometrową gumę co dla DRZty było bułą z masłem...
Jak myślicie?? nic sie nie przytrze?? balanser co tak napieradala przy deklu sprzęgła po lewej stronie silnika sie nie zatrze?? Lata z was ktoś po parę kilomterów na gumie czy tylko szarpiecie na kapcia??


DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

13

Odp: Guma na KTM LC4 SM '04

pare kilometrów nie ale odsć długoe sie zdażały. hehe u ciebie też napierdala ;D ogólem ten silnik brzmi jak czolg.

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

14

Odp: Guma na KTM LC4 SM '04

nooo silnik to niezły klekot ale to normalka w tym sprzęcie... :)

aaaaaaaach ! ale urrrwał ! ale to było dobre ! :D

15

Odp: Guma na KTM LC4 SM '04

Jak macie oliwę w ramie, to można latać śmiało, ale jak normalnie w silniku, to takie długie gumy wg mnie nie są przesadnie dobre dla sprzęta (czyt. zatrze się na bank :) )...