1

Temat: FMX dziś kupiony i dziś pchany, kręci i nie pali.

Hej. Zwracam się do Was z małą prośbą, bo może ktoś miał podobny problem. Pojechaliśmy z kuzynem kawałek drogi po sprzęta z tej aukcji [url]https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-honda-fmx-supermoto-CID5-IDnmtU0.html#1c8be83551[/url]
I wygląda naprawdę przyzwoicie, nie było problemu z odpalaniem, gość gadał szczerze, jazda próbna ok. W takim razie pozostało przeliczenie gotówki, podpisanie umowy i powrót do domu - po wyjeździe od byłego właściciela od razu na stację, zalanie do pełna i jazda ( 150 km po trasie ) W tym jeden postój na pół godziny. Ponownie w drogę, gdzie motocykl przy 150 łapał odcięcie i strzelił z tłumika - jechał dalej. Przelotowa 120. 5 km przed miejscem docelowym = dom niespodzianka... Zgasł na zakręcie. Został odpalony po przekręceniu kranika na rezerwe ( 3/4 baku ) odpalił strzelił i zaś zgasł. Kręcenie, pchanie na pych - dupa, nie odpalił. Pojechałem na stację, żeby paliwa było do pełna, dalej to samo.Kontrolki się kręcą, śmierdzi paliwem, rozrusznik kręci, ale motocykl nie łapie. Jakby chciał, a nie mógł. Siedzi tam Keihin z tego co widziałem. Nie wiem jaki. Wcześniej bez problemu palił podczas drogi powrotnej i u sprzedającego. Pierwsze podejrzenie ( choć śmierdzi paliwem ) , nie dochodzi paliwo?? Drugie, świeca by padła? Nie wiem jak iskra, jutro będzie grzebane, bo było już ciemno i dupa blada. Jak ktoś miał podobny przypadek, to prosiłbym o odpowiedź. Pozdrawiam

KTM 690 SMC

2

Odp: FMX dziś kupiony i dziś pchany, kręci i nie pali.

Z prostszych rzeczy to jeszcze filtr powietrza trzeba sprawdzić

3 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2017-07-17 12:25:55)

Odp: FMX dziś kupiony i dziś pchany, kręci i nie pali.

szczerze to bym nie szukał przyczyny tylko oddał moto- niech sprzedawca szuka. Chyba, że na umowie jest zaniżona kwota ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

4 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2017-07-17 13:03:50)

Odp: FMX dziś kupiony i dziś pchany, kręci i nie pali.

Co Ty gadasz Mały... przecież nie ma żadnych wad ukrytych?! odjechał? Tak więc skąd sprzedający ma mieć pewność że moto nie zostało zepsute przez 150km które zrobił kupujący wracając? Kupujesz sprzęt używany to liczysz się z takimi sytuacjami. Najbardziej mnie rozpierdala jak przyjedzie koleś oglądać moto i dyskwalifikuje wybór uzasadniając że jest mało opony i napęd do wymiany...

5

Odp: FMX dziś kupiony i dziś pchany, kręci i nie pali.

Wykręć świecę i zobacz jak wygląda.
Czy daje iskrę?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: FMX dziś kupiony i dziś pchany, kręci i nie pali.

Żeby nie było - motocykla nie kupowałem ja, tylko kuzyn. Przez prawie całą drogę problemu nie było. Stało się to nagle. Ogólnie to jest z naprawdę fajnym stanie jak na ten rok, prócz tam rys czy pęknięć, to reszta podzespołów w tym silnik pracowało rewelka. Dlatego piszę tutaj w imieniu kuzyna, bo chciałby to zrobić, a nie mieć pretensje do sprzedającego - dzisiaj będzie wymieniona świeca z fajką. Do filtra też zajrzymy .

KTM 690 SMC

7

Odp: FMX dziś kupiony i dziś pchany, kręci i nie pali.

No i to jest dobre podejście a nie ostatnio popularne egzekwowanie jak od nowego motocykla z salonu.

8

Odp: FMX dziś kupiony i dziś pchany, kręci i nie pali.

Zobacz jak wygląda ta stara świeca.
Może ma ubogo w górnych i jak go przeciągnęliście przez kilkadziesiąt km na max obrotach to coś w dupę dostało:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: FMX dziś kupiony i dziś pchany, kręci i nie pali.

To nie wyczyn żeby takie cyrki sie działy. Raczej problem jest z zapłonem albo dostarczeniem paliwa.

10

Odp: FMX dziś kupiony i dziś pchany, kręci i nie pali.

PROBLEM ROZWIĄZANY

Wyczepiła się wtyczka z "cewki", bodajże bądź w tych okolicach. Rozebraliśmy sprzęta i dobrze, że był znajomy co ma takiego samego i zna FMX na wylot. Zerknął i zaraz zauważył - teraz pali na strzała. :) Tylko dziwne, że się to wyczepiło i dobrze, że przed domem, a nie na A4 :D  Świeca nowa i tak kupiona, także czeka na wymiane ( nie było takiego cieniutkiego klucza, bo przez blok inne nie chciały wejść ) Pozdrawiam :)

KTM 690 SMC