1 Ostatnio edytowany przez Karolo (2017-06-10 15:57:33)

Temat: Opony supermoto, co kupic?

Witam, ze względu na to, że dopiero kupiłem motocykl i zaczynam przygodę z supermoto - postanowiłem wymienić opony, bo są już dość leciwe. W tym miesiącu chciałbym wrzucić nową gumę na przód, tył albo do końca roku albo na nowy sezon. I tu potrzebuje waszej pomocy. Co kupić? 120/70/17, tył 160/60/17. Jazda tylko i wyłącznie na asfalcie. Moto: lc4 640 2003r.

2

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Jeździsz po mokrym?

Pozdrawiam,
Piotrek

3

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Jak. Chcesz to mogę Ci opchnac Goldspeed ultra street. Przejechane maja jakieś 9 okrążeń toru Poznań albo i nie. Rok produkcji 2017. Cena to 1100 zł

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

4

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Po mokrym również będzie mi się zdarzało ale raczej rzadko.
Co do zakupu goldspeedow... Dzięki za info ale najpierw muszę się zorientować czego tak naprawdę będę potrzebował. Sporo znajomych poleca Micheliny pilot road 3 lub 4, sami mają w swoich motocyklach i chwalą. Co o tym myślicie?

5

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Ja mam laczka goldspeed na przód z homologacja. Kupiłem go jako nowego lezaka. Przejechałem 100km. Kupiłem nowy komplet metzelerow, wiec tego mogę sprzedać za 100 +przesyłka.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

6

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Piloty na mokrym są zajebiste, na suchym też. Miałem Pilota 3 i po jeździe na mokrym już po kilku sekundach opona była sucha. Tak się dobrze grzeje. Teraz mam Pilota 4 ale w mokrym nie testowałem.

Freeride 350

7

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Ja w tej chwili mam Heidenau K73, przy plus 35st na asfalcie mocno piszczą, ale przy 20st. na drogach publicznych jest w miare ok. W terenie kosmos! Żaden slick tak pewnie się nie prowadził w terenie jak ta deszczowa opona.

Bardzo duża uniwersalność.

Jeździłem w WR 450 na Michelin Pilot Power 2ct, przyczepność na asfalcie konkretna, polecam. Na mokrym nie jeździłem zbyt ostro, żeby to stwierdzić. W terenie lipa.

Określ procentowo przeznaczenie do jazdy tj 50% Asfalt, drogi, 20% tor asfaltowy, 30% teren, lub podobnie, to coś fajnego się znajdzie ;)

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

8

Odp: Opony supermoto, co kupic?

100% asfalt, na dany moment tor 0% :-) wcześniej latalem w terenie, teraz tylko asfslt, za jakiś czas motocross wróci na drugie moto:-)

9

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Jak nie latasz po deszczu i kaluzach to z przystepnej cenowo wersji piloty beda ok. A jak masz szmalec na goldspeedy, to juz wiecej nie mam nic do powiedzenia. Ogolnie Metzeler robi tez jakies gumy, komplet w normalnej kasie mozna dostac, ale nie jezdzilem na tym.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

10

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Goldspeed taka klasa? Mówcie, co wiecie :-)

11

Odp: Opony supermoto, co kupic?

K73 to największa lipa jaka może być. Koleś chce na asfalt. Bierz Piloty 2ct i nie kombinuj.

Freeride 350

12

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Goldspeedy są naprawdę dobrymi oponami. Ja po Conti Atacck SM jak je założyłem i się przejechałem to różnica jest ogromna. Na torze, też ładnie trzymały, a sprzedać chce tylko dlatego, że mam zamiar sobie na tor slicki goldspeeda kupić bez homologacji.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

13

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Michelin ok. Tylko kup Pilot power a nie pilot road. Road to bardziej turytyczna guma wiec wieksze przebiegi ale gorzej kleją :) Mialem pilot powery 2ct w ktm 660 i byly naprawde spoko.

doomin13

fs450

14 Ostatnio edytowany przez gierwi (2017-06-13 07:17:41)

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Ja miałem kombinację Michelin Pilot Power z przodu i Pilot Power 2ct z tyłu w KTM 950 SM i były rewelacyjne. Także na mokrym dawały radę. Zdecydowałem się na 2 ct z tyłu z racji sporych przebiegów na wprost (po mieście i okolicach), jednoskładnikowa, mięciutka przednia i tak wytrzymywała 2-3 tyły a trzymała jak dzika.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

15

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Zobaczcie w olku. Diablo rosso II komplet za 650 zł. Rocznik 2015

[url]http://picasaweb.google.pl/marszalkowicz.bartosz[/url]