16

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Karolo napisał/a:

100% asfalt, na dany moment tor 0% :-) wcześniej latalem w terenie, teraz tylko asfslt, za jakiś czas motocross wróci na drugie moto:-)

Mogę polecić michelin rs

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

17

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Panowie mam jeszcze pytanko. Mam teraz jakiegoś dunlopa z tyłu 160. Problem polega na tym że opona jest strasznie szeroką i łapie łańcuch. Porownywalem ją wczoraj z nową 180 i w mm moja też jest 180tka. Pytanie brzmi: dlaczego 160 jest tak strasznie szeroką?

18

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Porównałeś opony założone na tak samo szerokie felgi, czy jedną założoną, drugą w stanie "wolnym"?

Szerokość opony w gruncie rzeczy zależy bardzo od tego na jakiej feldze siedzi. Im szersza felga, tym finalnie opona będzie szersza i może być tak, że 180tka na węższej feldzie będzie węższa w wahaczu niż 160tka na szerokiej.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

19

Odp: Opony supermoto, co kupic?

O widzisz, to sporo wyjaśnia... Obie oponki były założone ale na szerokość felg nie zwracałem uwagi. Na 99% Mam fabryczne felgi w lc4 zm 2003r. Chcę kupić opony i obawiam się, że skoro ta 160 jest za szeroka(zjada ją łańcuch)to nowa 160 będzie tak samo zbyt szeroka... Czy istnieje możliwość ze różni producenci i modele opon pomimo nadruku na oponie mogą mieć różnicę w szerokości?

20

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Istnieje właśnie, to mnie najbardziej ciekawiło zawsze. Pamiętam, że jak do Simsona kiedyś szukałem opon, to wszystkie te "skuterowe" były za szerokie, ale jak się dobrą 110tkę dopasowało to była węższa niż 90tka typowo do Simsona.

Niektóre opony mają mocniej lub słabiej wysunięty rant. Może na to też warto zwrócić uwagę.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

21

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Teraz mam oponę dunlop sportmax qualifier 160/60zr17, chcę kupić michelin pilot power 2ct, również 160 tylko obawiam się szerokości, że może być to samo... Ma ktoś jakieś porównanie tych opon na własnym lub czyimś przykładzie?

22

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Wydaje mi się, że jest to spowodowane obłością (wypukłością) opony. 160 to rozmiar powierzchni jezdnej i im bardziej jest spłaszczona tym jest szersza, a im bardziej ustawiona pod kątem tym opona węższa.

Układ opony
V - da nam węższą oponę
U - da nam szerszą oponę

Mogę się mylić ale wydaje mi się, że jest to tym spowodowane.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

23

Odp: Opony supermoto, co kupic?

To może kup 150tkę profilaktycznie?

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

24

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Biorę 160, najwyżej się z nią będę bujał albo zwrócę... Mam wizualne porównanie mojej 160 i 160 pilot road 4 to jest niebo a ziemia, tamta jest sporo wezsza od mojej. Tylko nie wiem jaką felga... No ale cóż, ryzykuje.

25

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Powinno być git. Michelin PP mają bardziej stromy profil i są chyba trochę węższe niż te Dunlopy.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

26 Ostatnio edytowany przez Karolo (2017-06-27 12:55:57)

Odp: Opony supermoto, co kupic?

W piątek odbieram z Krakowa, w sobotę będę wiedział. Trafiłem w świetnej cenie 687zł 2017r, nowe. Mam nadzieję, że będzie ok :-)
Dunlop jest kapor bardzo szeroki, z takim już kupiłem i mi nie pasi.

27 Ostatnio edytowany przez Karolo (2017-07-02 10:46:24)

Odp: Opony supermoto, co kupic?

Oponki założone. 160 michelina jest o wiele węższa i mieści się super. Jestem zadowolony i polecam