1 Ostatnio edytowany przez Amazonfisken (2017-04-11 11:07:59)

Temat: KTM 125 EXC czy HUSQVARNA SM125?

Siema, mam pytanka do was drodzy :)
1. Co wymaga z tych dwóch moto mniejszych kosztów utrzymania rocznie?( moglibyście przedstawić dokładnie co ile mth trza co wymienić? bo już sam nie wiem...jedni piszą na przykładzie exc125 że tłok co 40mth a korba co 80mth a inni że tłok co 80mth a korba na dwa tłoki...
2. Jak dokładnie wygląda przygotowanie tych moto do sezonu? co obowiązkowo się w nich robi przed sezonem?
3. Wiem że do exc125 można dokupić koła sm, a czy do husqi sm125 można dokupić kostke czy to by wymagało większych przeróbek?
Pytam o te koła ponieważ pn-pt chciałbym sobie polatać po mieście a w weekendy jakieś laski,pola, troche poskakać i poszaleć bo w końcu jak wszyscy wiemy najlepsze motory na świecie czyli sumiaki do tego służą aby dawać max fanu :) i to tego przydała by się i kostka i koła sm :)

2

Odp: KTM 125 EXC czy HUSQVARNA SM125?

Żyje ktoś w ogóle na tym forum?

3

Odp: KTM 125 EXC czy HUSQVARNA SM125?

Raczej w takie male pojemnosci nikt się nei bawi no ale porównujesz dwa mocno wyzylowane motorki dwa zresztą bardzo mocne jednak exc na pewno jest mocniejszy od husqi sm 125 i na pewno więcej kosztuje, spore koszta utrzymania. husqe 125 natomiast mozna mniej wiecej porownac do yamaszki dt 125 koszty jej utrzymania sa mniejsze jednak to 2t wiec zmiana tłoka praktycznie dwa razy/raz na sezon. sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co wybierasz na moim przykladzie moge ci powiedzieć że kupiłem teraz wiekszy motor husqe 510 i sam bede do niej kupowal sm bo jak sliusznie zauwazyles sumiaki do tego służą aby dawać max fanu

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok

4

Odp: KTM 125 EXC czy HUSQVARNA SM125?

a orientujesz się może co ile mth zmienia się w husce sm125 tłok?bo w exc tłok co 40mth to ja bym musiał chyba średnio co 3 dni tłoka zmieniać xdd

5

Odp: KTM 125 EXC czy HUSQVARNA SM125?

PrzemoToZiomal napisał/a:

husqe 125 natomiast mozna mniej wiecej porownac do yamaszki dt 125

Oczywiście miałeś na myśli w pełni odblokowaną DT125, prawda?

Amazonfisken wszystkie Twoje pytania były już szeroko omawiane, jak nie tu, to na forach enduro. Co ile trzeba wymieniać tłok masz napisane w serwisówce do danego modelu i rocznika, do rzeczy:
1. A skąd mamy wiedzieć jak jeździsz, po jakich drogach i ile ''odkręcasz''?. Albo w jakim stanie kupisz moto? Na marginesie - forumowy mechanik przy sprawdzaniu zapłonu nabił klientowi kopką 3 Mth :)
2. Serwisówka
3. A skąd mamy wiedzieć od czego koła kupisz? Jak będziesz przerabiał enduro na SM, to w terenie będziesz zadowolony, na czarnym nie do końca, bo zawieszenie będzie miękkie. Jak SM na enduro - na odwrót.

EXC 525 in progress

6

Odp: KTM 125 EXC czy HUSQVARNA SM125?

Husqa spokojnie kilka dobrych sezonów przelata na jednym tłoku. EXC nie

PBM

7

Odp: KTM 125 EXC czy HUSQVARNA SM125?

Dzięki DumDum za info nie ukrywam które mnie bardzo ucieszyło :)
Dziku.- co ty taki zmierzly jesteś...co zdanie to a z kad mam wiedzieć...prawie 800 postów masz nabite a DumDum który ma  250 postów i mi więcej info sprzedał. Pozdrawiam!

8

Odp: KTM 125 EXC czy HUSQVARNA SM125?

Pewnie dlatego, że pytasz o rzeczy o które już milion osób pytało i tego typu tematu przewijają się na wielu forach. Zapewne pierwsze wyniki z wujka google dały by Ci odpowiedź na wszystkie Twoje pytania

Husqvarna SM450R & Yamaha YZ 250
było KTM Exc-r 530 Yamaha WR400F  Ducati Monster 800 S.i.e.
http://www.bikepics.com/members/pablo87/

9

Odp: KTM 125 EXC czy HUSQVARNA SM125?

Szybki rzut oka na serwisówkę Huski i widać jakie są koszta. Tłok sprawdzasz co 5 tys km. Wymieniasz kiedy jest taka potrzeba. To jednoznacznie podpowiada jak często trzeba wymieniać tłok względem EXC. W KTM'e lepiej jest po prostu wymieniać co te 40 MTH - to jest typowe hard enduro. O ile się nie mylę Huska SMS jest praktycznie to samo co WRE 125 - takie samo zawieszenie, średnica przedniej tarczy więc pewnie koła będą pasować.

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość

10

Odp: KTM 125 EXC czy HUSQVARNA SM125?

Amazonfisken napisał/a:

co zdanie to a z kad mam wiedzieć...

A skąd mam wiedzieć jak jeździsz i w jakim terenie? Mój kuzyn ma EXC 200 już 4 sezon bez wymiany tłoka, może dlatego, że sobie pyrka nad Wisełkę raz na 2 tygodnie? I co, i ja mam napisać, że w EXC200 (który ma praktycznie takie same interwały serwisowe jak EXC 125) tłok starczy na 5 lat?
O - [url]https://goo.gl/J0DrJk[/url]

EXC 525 in progress

11

Odp: KTM 125 EXC czy HUSQVARNA SM125?

Pablo_87 napisał/a:

Pewnie dlatego, że pytasz o rzeczy o które już milion osób pytało i tego typu tematu przewijają się na wielu forach. Zapewne pierwsze wyniki z wujka google dały by Ci odpowiedź na wszystkie Twoje pytania


od kilku dni przeglądam neta i nigdzie nie pisze co ile zmieniać tłok w husce itp...o exc wyczytałem jedynie ze roczny koszt utrzymania to minimum 3 tyś zł.

12

Odp: KTM 125 EXC czy HUSQVARNA SM125?

Dziku napisał/a:
Amazonfisken napisał/a:

co zdanie to a z kad mam wiedzieć...

A skąd mam wiedzieć jak jeździsz i w jakim terenie? Mój kuzyn ma EXC 200 już 4 sezon bez wymiany tłoka, może dlatego, że sobie pyrka nad Wisełkę raz na 2 tygodnie? I co, i ja mam napisać, że w EXC200 (który ma praktycznie takie same interwały serwisowe jak EXC 125) tłok starczy na 5 lat?
O - [url]https://goo.gl/J0DrJk[/url]

na samej górze masz pkt 3.

13 Ostatnio edytowany przez Amazonfisken (2017-04-11 11:13:48)

Odp: KTM 125 EXC czy HUSQVARNA SM125?

a co sądzicie o tej husce? pytam bo nie wiem czy opłaca się ją brać a mam do niej 300 km...myślę że wy się bardziej znacie i z samego zdjęcia widzicie co i w jakim stanie jest, co by cza było przy niej na pewno zrobić po zakupie itp?

[url]https://www.olx.pl/oferta/husqvarna-sms-sm-125-2t-2010r-CID5-IDkRXva.html#a0a789171d[/url]

14

Odp: KTM 125 EXC czy HUSQVARNA SM125?

Amazonfisken napisał/a:
Dziku napisał/a:

A skąd mam wiedzieć jak jeździsz i w jakim terenie?

na samej górze masz pkt 3.

Ten odnośnie zmiany kół?
Precyzja, tego oczekujemy.

EXC 525 in progress

15

Odp: KTM 125 EXC czy HUSQVARNA SM125?

Dziku napisał/a:
Amazonfisken napisał/a:
Dziku napisał/a:

A skąd mam wiedzieć jak jeździsz i w jakim terenie?

na samej górze masz pkt 3.

Ten odnośnie zmiany kół?
Precyzja, tego oczekujemy.

czytanie ze zrozumieniem od początku do końca zdania a nie tylko początek.