1

Temat: Zmiana uszczelki pod głowica a planowanie hsq smrr

Siema
W zeszlym sezonie padla mi uszczelka pod głowica, idealna okazja zeby przed sezonem rozebrac i sprawdzic co w tym silniku siedzi. Teraz pytanie, rozebralem i czy powinienem planowac glowice i cylinder przed ponownym zlozeniem?

Husqy SMR-R 450

2

Odp: Zmiana uszczelki pod głowica a planowanie hsq smrr

cylinder chociaż sprawdzić, czy wymaga planowania, głowicę tak czy inaczej bym planował.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3

Odp: Zmiana uszczelki pod głowica a planowanie hsq smrr

Zabielał a nie planował bo będzie płacz jak panowie w warsztacie potraktują dosłownie to co im powiesz.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4

Odp: Zmiana uszczelki pod głowica a planowanie hsq smrr

hacker - kumaty zakład wie co robi. Jak zaniesiesz do kowala, to no zrobi to co mu powiesz, a nie to co jest odpowiednie :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5

Odp: Zmiana uszczelki pod głowica a planowanie hsq smrr

po planowaniu zapamietaj ile Ci zdjęli materiału. U mnie w husce było tak, ze przy remoncie było planowanie głowicy. Potem mi padła uszczelka znowu planowanie i machneli mi 0.3mm, kolejna mi wysadziło i musiałem dystans pod cylinder robic bo komprecha wypierdalala kazda uszczelke.
Także upewnij się że planowanie czy to cylindra czy głowicy jest konieczne i o jakie wartości chcą Ci to przyciąć.

6

Odp: Zmiana uszczelki pod głowica a planowanie hsq smrr

kakarotto napisał/a:

po planowaniu zapamietaj ile Ci zdjęli materiału. U mnie w husce było tak, ze przy remoncie było planowanie głowicy. Potem mi padła uszczelka znowu planowanie i machneli mi 0.3mm, kolejna mi wysadziło i musiałem dystans pod cylinder robic bo komprecha wypierdalala kazda uszczelke.
Także upewnij się że planowanie czy to cylindra czy głowicy jest konieczne i o jakie wartości chcą Ci to przyciąć.

Właśnie o tym piszę aby zabielać a nie planować!

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD