1 Ostatnio edytowany przez redle1 (2017-01-29 14:56:33)

Temat: Uwaga na KTM 690 SMC-R 2012 ! Po przygodach...

Witam,

Chciałbym Wszystkim ostrzec przed:

[url]https://www.olx.pl/oferta/ktm-smc-r-690-rok-2012-dodatki-full-akrap-CID5-IDiIFi1.html#51ee19e7bc[/url]

   Na zdjęciach nie widać jakiś specjalnych uszkodzeń, zdjęcia są bardzo ogólne. Piszę. Zadałem milion pytań czy coś jest w nim do zrobienia, czy coś jest mocniej uderzone, czy był położony, czy miał dzowna, jak pali, kiedy serwisy, tak, aby wiedzieć ile muszę jeszcze włożyć pieniędzy, żeby go doprowadzić do stanu jaki mnie by zadowalał, bo wiadomo, że to nie jest nówka salon polska i coś trzeba będzie zrobić. Rozmowy zanim podjąłem decyzję o pojechaniu go kupić trwały tydzień. Zostałem zapewniony, że się nie zawiodę i, że stan techniczny jest bardzo dobry. Myślę, ok - jadę.

Zostałem wcześniej poinformowany o:
- tylne kierunkowskazy urwane (tania china, odpadły od wibracji,ok)
- CZASAMI gaśnie jak odpalasz na zimnym (dobra, miałem kiedyś KTM DUKE II 640 LC4 na 2x Akapović'u, też mu się zdarzyło zgasnąć - norma)
- był urwany ogranicznik skrętu, ale został naprawiony
- porysowane dekle od butów

To wiedziałem jadąc 430km. A co się jeszcze okazało na miejscu?
- końcówka tłumika karbonowa zniszczona + uszkodzony sam tłumik, na zdjęciach zakryta tą pomarańczową opaską, obejmy oryginalnej brak, były za to nity...
- podarte, pęknięte siedzisko, w pół, nie do naprawy (twierdzi, że o tym nie wiedział i to ja zauważyłem)
- zbita tylna lampa
- uszkodzony lewy podnóżek (twierdził, że nie jest uszkodzony)
- dość spora wgniotka na prawej ladze (najprawdopodobniej uszkodzona w momencie kiedy ścięło ogranicznik skrętu)
- pęknięta osłona łańcucha
- dość mocno pozdzierane handbary, prawy pęknięty
- motocykl stał w nieogrzewanym pomieszczeniu całą zimę z akumulatorem, cięęęęężko kręcił, do tego było słychać zwarcie jakieś na rozruszniku podczas odpalania
- CZASAMI gaśnie na zimnym oznaczało, że gaśnie 5 razy, potem może jeszcze raz i już jest ok...
- ogon lekko stopiony od tłumika, bo widocznie nie jest założony poprawnie
- przebieg ok 14.000km, okazał się być 15.500km
- pomniejsze zarysowania, które na żywo rzucają się w oczy

Teraz jeżeli ktokolwiek będzie chciał jechać to niech wie co zastanie na miejscu. Moim zdaniem wart jest nie wiecej niż 18.000 PLN

Jeśli ktoś jest nastawiony na topienie sporej ilości hajsu to idealna maszyna, natomiast kiedy nie przeszkadza Wam jeżdżenie takim klamotem to też polecam.

Pozdrawiam.

2

Odp: Uwaga na KTM 690 SMC-R 2012 ! Po przygodach...

Zdjęcia, żeby nie przepadło:

[url]http://pokazywarka.pl/cqcvqr/[/url]

3

Odp: Uwaga na KTM 690 SMC-R 2012 ! Po przygodach...

Cudów nie ma - atrakcyjna cena z czegoś musi wynikać...
Za ładnego SMC-Ra bez wad trzeba dać kilka tysi więcej

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

4

Odp: Uwaga na KTM 690 SMC-R 2012 ! Po przygodach...

Dałeś mu z plaskacza?

MZ Baghira Black Panther 660 SM --> Z1000 2010" gen. 3
SM...I'll be back!!!

5

Odp: Uwaga na KTM 690 SMC-R 2012 ! Po przygodach...

Qbek napisał/a:

Dałeś mu z plaskacza?

Nie, bo to jakiś dzieciak był okazało się, ale życie go jeszcze nauczy, że nie można tak próbować robić w ch***a.

6

Odp: Uwaga na KTM 690 SMC-R 2012 ! Po przygodach...

łańcuch pięknie naciągnięty...

podobnie wyglądał mój wyjazd po jednego 2013, ale na szczęście "tylko" 200km w jedną stronę... 3/4 uszkodzeń o które pytałem dopiero zobaczyłem na żywo i odbiegały znacząco od tego co słyszałem wcześniej przez telefon...

CBR 600RR'08 -> KTM 1190 RC8'10 -> KTM 690 SMC-R'15 -> ... ?

7

Odp: Uwaga na KTM 690 SMC-R 2012 ! Po przygodach...

Jak ktoś ma urwany ogranicznik skrętu i chce to zataić to mi sie wydaje ze śmiało mozna go walić w ryj,oczywiście bez świadków.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

8

Odp: Uwaga na KTM 690 SMC-R 2012 ! Po przygodach...

Co do przebiegu, to zdjęcia robione w lato, to te 1k+/- można by wybaczyć, bo mógł nastukać od od tamtej pory. No chyba, że przez telefon Ci się zapierał z przebiegem ze dalej taki jak pisze. Co do tego "zwarcia", to moj tak ma jak dlugo stoi i akumulator jest slaby, tyle ze moje moto to lc4 z 04 i tam traktuje go wtedy z kopa =] Szkoda, bo na zdjeciach ladny smcr i mowilem ze jakbym mial wiecej grosza, to bym po niego jechal. Choc czytajac ostatnio, to nie wiem czy nie lepiej kupic smc do tych 20, bo pare takich widzialem w tej cenie i naprawde ladne sztuki. Choc wlasnie, ten tez na zdjeciach wyglada ladnie.

KTM 690 SMC

9 Ostatnio edytowany przez GutekSM (2017-01-31 11:49:40)

Odp: Uwaga na KTM 690 SMC-R 2012 ! Po przygodach...

O proszę, to moj KTM ! :D
1. Mówiłem że nie widziałem motocykla 2 miesiące i nie jestem pewny przebiegu czy jest 14 czy 15 z hakiem.
2. Końcówkę tłumika widać na zdjęciach że jest obrysowana. Sama końcówka carbonowa, jest przyrysowana i uszkodzona. Nie wymieniałem, reszta wydechu jest okej, wystarczyło zamówić nową kóncówkę 300 zł i byś mi nie pierdzielił że na sam wydech musisz wydać 2500 zł ( mówię o końcówce).
3. Kierunkowskazy miałem oryginale i dodawałem je do moto.
4.Dekle mowilem, co do ogranicznika wyslalem zdjecia przed i po naprawie.
5. Przez telefon powiedziałeś że nie patrzysz na wygląd.
6. Tylna Lampka, 100 zł z przesyłką, gdybym wiedział że kupujesz oczami bym wymienił.
7. Lewy podnóżek, nie wiedziałem że jest zgięty, mowa o PODNÓŻKU a nie o całym secie. Koszt nowego ORI 100 zł.
8. Prawą lagę widziałeś, że jest przyrysowana, gdybyś nie był tak najarany i chciał poczekać dałbym Ci zdjęcia każdej części z bliska.
9. Pozdzierane handbary, ahh. W dodatku prawy pęknięty - dobre żarty.
10. Co do siedziska, że jest pęknięte nie wiedziałem, widocznie pękło przy moim użytkowaniu i nawet nie zauważyłem, że pękł materiał w jednym miejscu na kancie - nie zwracasz uwagi na wygląd, na zdjęciach może tak dobrze tego nie widać ale przypominam że zdjęcia są z sezonu wiec dobra to przyznaje nie powiedzialem, nie pamiętałem. (rozdarcie na długości 4 cm).
11. Akumulator był słaby, nie ładowałem go długi czas ( zwykle na nowy sezon daje nowe aku), to nie było żadne zwarcie po prostu na słąbym aku nieodpalany 2 miesiące motocykl może tak się zachować. ( Przypominam też że nie miał problemu z zapaleniem bo ruszył "od strzała").
12. W moim garażu temperatura nie spada do takiej żeby motocyklowi się coś stało. Poza tym w zimnie nie był nawet przepalany.
13. Stopiony ogon - aż wstawię zdjęcie jak będę w rodzinnym domu, żeby ludzie zobaczyli co nazywasz stopionym ogonem żeby śmieszniej było :) - dodam że powiedziałeś że przez to cały ogon masz do wymiany i to około 1000 zł będzie cie kosztowało.
14. Zarysowania - przednie owiewki bez rys. Za to ogon, od wsiadania, czasem zaczepiam butami i powstaja takie ślady - spokojnie można to usunąć.
15. Teraz gasnięcie na zimnym. Dużo ludzi ma ten problem, z tego co mi wiadomo pomaga regulacja przepustnicy o ktorej dowiedzialem sie przegladając teraz forum - sprawdzimy. Zgasł 3 razy więc nie pierdol głupot - potem pracował normalnie.
16. Pęknięta osłona łańcucha - 1 cm na samym końcu nad łańcuchem.


Następna sprawa , wiecie ile mi wyliczył że ma do włożenia w motocykl ?  3500 zł "albo i więcej"  :D

Gdybym wiedział, że tak patrzysz na szczegóły wyglądu ( tzn smugi od butów przez wsiadanie)  zamiast na stan techniczny byłoby inaczej :)

Dobry przykład osoby która za cene 20 k chce mieć motocykl z 2012 roku który jest  używany ale ma wyglądać jak z salonu.
I było dać temu dzieciakowi z plaskacza !

WR 125 98'> KX 250 08' > KTM 640 SUPERMOTO '03  -> YZ 125 03'-> CR 125 '07 > R6 RJ11 07' > EXC 450 08' > GSX-R 600 K8 > SMC-R 690 2012

Powrót do SM
Bo życie jest po to by latać na moto.

10 Ostatnio edytowany przez pawelosek142 (2017-01-31 13:18:37)

Odp: Uwaga na KTM 690 SMC-R 2012 ! Po przygodach...

Ahh się uśmiałem,dekle porysowane w supermoto , faktycznie , to świadczy o złym stanie technicznym.Moto jest mi znane,kupione było od kabata,wiec nie pierd** tu kolego głupot, ogranicznik skrętu w smcr bardzo łatwo ida od byle głupoty, z tego co wiem nie jedna osoba ma z tym prbólem. Jakbys mi zaproponował 20 tys,to bym Ci po prostu przywalil w ryj i kazał wyp******** sorry za emocje Panowie,ale po prostu jak widzę jakie gość bajki tu wypisuje,ze sporą ilość hajsu do utopienia,to mnie normalnie szlak trafia.Nie pozdrawiam. Moto jak najbardziej polecam ;)

ktm exc 200 99r-ktm exc  400 02r-ktm exc 250 2t 2010r-yamaha yzf 180 2010r-yamaha r6 2007r-ktm  smcr 690 2012r

11

Odp: Uwaga na KTM 690 SMC-R 2012 ! Po przygodach...

Heh, no sory ale jeśli to faktycznie motocykl Kabata to stan, nawet na zdjęciach, "nieco" odbiega jak wyglądał gdy wystawił go Kabat. To raz...
Dwa... jeśli ktoś do Ciebie dyma przez pół kraju a Ty nie zadasz sobie trudu żeby jako tako ogarnąć moto, umyć/przetrzeć, sprawdzić czy bateria jest naładowana i zwyczajnie uprzedzić o wszystkich istotnych mankamentach to sam sobie wystawiasz "laurkę".

Dla mnie każdy sprzedający, ktory tak podchodzi do sprawy jest niepoważny, nie wiarygodny i też bym się srogo wkurwił. Takie numery są na porządku dziennym u "Mirków handlarzy" a nie u normalnych ludzi - szanujmy się nawzajem...
Każdy kto zrobił sobie kilka takich wycieczek po kraju zupełnie na darmo, stracił czas i kasę a potem wrócił z niczym, zapewne zrozumie i wie o czym mówię.

Dla mnie cena, zakładając jakieś delikatne negocjacje, adekwatna do stanu.

Jeśli chcesz w miarę sprawnie sprzedać to poświęć pół dnia i ogarnij moto - poskręcaj do kupy, wymień i napraw(wyreguluj) to co tego wymaga i co, jak sam twierdzisz, jest groszowymi i łatwymi do ogarnięcia tematami.
Wtedy moto pojedzie z pierwszym gościem, który po nie przyjedzie i pewnie nie będzie próbował na dzień dobry zbijać do 20 tysi.
Jak Ty masz wyjebane to i kupujący mają wyjebane... a to oni mają hajs w garści i to oni mają prawo wymagać.

Pozdro

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

12

Odp: Uwaga na KTM 690 SMC-R 2012 ! Po przygodach...

Spidi napisał/a:

Heh, no sory ale jeśli to faktycznie motocykl Kabata to stan, nawet na zdjęciach, "nieco" odbiega jak wyglądał gdy wystawił go Kabat. To raz...
Dwa... jeśli ktoś do Ciebie dyma przez pół kraju a Ty nie zadasz sobie trudu żeby jako tako ogarnąć moto, umyć/przetrzeć, sprawdzić czy bateria jest naładowana i zwyczajnie uprzedzić o wszystkich istotnych mankamentach to sam sobie wystawiasz "laurkę".

Dla mnie każdy sprzedający, ktory tak podchodzi do sprawy jest niepoważny, nie wiarygodny i też bym się srogo wkurwił. Takie numery są na porządku dziennym u "Mirków handlarzy" a nie u normalnych ludzi - szanujmy się nawzajem...
Każdy kto zrobił sobie kilka takich wycieczek po kraju zupełnie na darmo, stracił czas i kasę a potem wrócił z niczym, zapewne zrozumie i wie o czym mówię.

Dla mnie cena, zakładając jakieś delikatne negocjacje, adekwatna do stanu.

Jeśli chcesz w miarę sprawnie sprzedać to poświęć pół dnia i ogarnij moto - poskręcaj do kupy, wymień i napraw(wyreguluj) to co tego wymaga i co, jak sam twierdzisz, jest groszowymi i łatwymi do ogarnięcia tematami.
Wtedy moto pojedzie z pierwszym gościem, który po nie przyjedzie i pewnie nie będzie próbował na dzień dobry zbijać do 20 tysi.
Jak Ty masz wyjebane to i kupujący mają wyjebane... a to oni mają hajs w garści i to oni mają prawo wymagać.

Pozdro

+1

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

13

Odp: Uwaga na KTM 690 SMC-R 2012 ! Po przygodach...

Cena 24tys. zł to za tyle widziałem na forum nówki funkiel.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

14 Ostatnio edytowany przez GutekSM (2017-02-01 10:45:59)

Odp: Uwaga na KTM 690 SMC-R 2012 ! Po przygodach...

Spidi napisał/a:

Heh, no sory ale jeśli to faktycznie motocykl Kabata to stan, nawet na zdjęciach, "nieco" odbiega jak wyglądał gdy wystawił go Kabat. To raz...
Dwa... jeśli ktoś do Ciebie dyma przez pół kraju a Ty nie zadasz sobie trudu żeby jako tako ogarnąć moto, umyć/przetrzeć, sprawdzić czy bateria jest naładowana i zwyczajnie uprzedzić o wszystkich istotnych mankamentach to sam sobie wystawiasz "laurkę".

Dla mnie każdy sprzedający, ktory tak podchodzi do sprawy jest niepoważny, nie wiarygodny i też bym się srogo wkurwił. Takie numery są na porządku dziennym u "Mirków handlarzy" a nie u normalnych ludzi - szanujmy się nawzajem...
Każdy kto zrobił sobie kilka takich wycieczek po kraju zupełnie na darmo, stracił czas i kasę a potem wrócił z niczym, zapewne zrozumie i wie o czym mówię.

Dla mnie cena, zakładając jakieś delikatne negocjacje, adekwatna do stanu.

Jeśli chcesz w miarę sprawnie sprzedać to poświęć pół dnia i ogarnij moto - poskręcaj do kupy, wymień i napraw(wyreguluj) to co tego wymaga i co, jak sam twierdzisz, jest groszowymi i łatwymi do ogarnięcia tematami.
Wtedy moto pojedzie z pierwszym gościem, który po nie przyjedzie i pewnie nie będzie próbował na dzień dobry zbijać do 20 tysi.
Jak Ty masz wyjebane to i kupujący mają wyjebane... a to oni mają hajs w garści i to oni mają prawo wymagać.

Pozdro

Rozumiem o co chodzi, uprzedzałem go że nie było mnie dwa miesiące w domu i sam motocykla nie widziałem dwa miesiące, tak na prawdę gdy ja zjechałem niedługo po przyjechał kupujący, więc jedyne co zdążyłem zrobić to z kurzu szmatą przeciągnąć. Nie jestem żadnym Mirkiem i nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja, a raczej osoba która ode mnie coś kupowała jak tu..

WR 125 98'> KX 250 08' > KTM 640 SUPERMOTO '03  -> YZ 125 03'-> CR 125 '07 > R6 RJ11 07' > EXC 450 08' > GSX-R 600 K8 > SMC-R 690 2012

Powrót do SM
Bo życie jest po to by latać na moto.

15

Odp: Uwaga na KTM 690 SMC-R 2012 ! Po przygodach...

hacker33 napisał/a:

Cena 24tys. zł to za tyle widziałem na forum nówki funkiel.

Za SMC-R?
Ja nigdy nie widziałem za tyle igiełki ani na forum ani na Allegro a temat śledziłem na bierząco przez długi czas. Nawet dosyć ładne i fajnie doposażone sztuki za 26 czy 27 zwykle miały jakieś drobne mankamenty i przygody za sobą... Dla mnie ten motocykl jest swego rodzaju fenomenem jeśli chodzi o utratę wartości. :)

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle