46

Odp: Wydech do SMC 690 2016

Kazda zmiana w układ zasilający albo wydechowy wymaga zmiany w mapie paliwa - to jest reguła.

47

Odp: Wydech do SMC 690 2016

Razem z Wingsem dostajesz w zestawie dwa dBkilery i od razu wsadzony jest większy. W takiej "konfiguracji" nie trzeba zmieniać mapy. Dzisiaj latałem cały dzień i wszystko śmiga aż miło. O tym także pisze producent:

Large (louder) dB-killer is installed in the muffler and the small (quieter) dB-killer you will get gratis in the box.
They can easily be interchanged or removed just by unscrewing one Allen bolt.
Muffler fits all 690 Enduro/Enduro R and SMC R but 2014/15/16/17 model year have clamps/brackets different from those for older bikes so please tell me the model year of your bike when ordering.
WINGS muffler is designed in the way that with dB-killer mounted there is no need to remap.
If however you want to remove dB-killer or you have modified/changed the air filter/intake or anything else remapping is required.

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

48

Odp: Wydech do SMC 690 2016

Heh to ja się mimo wszystko nie zgodzę;) Moze dziala ale nie tak dobrze jak by mogło działać. Komin bez kata daje nowe możliwości i warto z nich skorzystać w przeciwnym wypadku będzie to tylko inny dźwięk.

49

Odp: Wydech do SMC 690 2016

Tzn. Jak bym wywalił ten dBkiler i założył tą nakładkę na filtr powietrza z pakietu evo 1 to masz racje bez mapy się nie obejdzie ale narazie sam dźwięk i wygląd mi wystarczą bo na tym mi zależało. Robiłem już taką pełną modyfikacje w MT 09 czyli: pełny układ wydechowy, filtr powietrza, zmiana oprogramowania komputera(nie tylko zmiana mapy pod wydech ale tez dużo innych mniejszych zmian) i fakt było lepiej ale nie była to jakaś super różnica w pracy silnika. Osobiście uważam ze mod typu pakiet evo1 nie jest wart 6k. No nie oszukujmy się z 690 nigdy nie będzie jakiś szatan mocy(tak jeździłem z całym pakietem evo 1 i wiem jak to jedzie)

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

50 Ostatnio edytowany przez gierwi (2017-09-02 22:49:46)

Odp: Wydech do SMC 690 2016

I waga idzie ostro w dół, że nie wspomnę o temperaturze wydechu. Oryginalny grzeje jak żelazko.
Wings to moim zdaniem najlepsza oferta na rynku i tyle.
Co do znaczka, to o gustach się nie dyskutuje. Jak ja zamawiałem to była opcja zamówienia wydechów bez szyldzików, ale nie ma się chyba czego wstydzić?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

51

Odp: Wydech do SMC 690 2016

Dokładnie z temperatura i waga też zdecydowanie na plus. Ja od siebie jeszcze raz bardzo polecam. Drugi raz bez zastanowienia kupiłbym ten wydech. W przyszłości może zrobię eksperyment z mapa i filtrem powietrza to dam znać co i jak :D

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

52

Odp: Wydech do SMC 690 2016

Szczerze? Nie zawracałbym sobie dupy mapowaniem i usuwaniem dB kilera. Może miałoby to sens przy pełnym wydechu? Lepiej za to siano kup porządne opony i lataj, ale co kto lubi.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

53

Odp: Wydech do SMC 690 2016

Mam wingsa i bardzo polecam.
Chodzi wykurwiscie.
Nie polecam jezdzic bez stoperow bo mozna stracic sluch w dwa dni :P

54 Ostatnio edytowany przez Piotrek (2018-01-16 22:28:30)

Odp: Wydech do SMC 690 2016

po zalozeniu airboxa bedzie glosniej i bardziej basowy dzwiek.
Swoja droga jezdzilem sama koncowka, pozniej koncowka i airbox, pozniej doszla mapa evo1.

Powiem tyle mapa i db killer na hamowni roznicy nie robia. Czasem jezdze z dbkillerem wiekszym, czasem bez i tez roznicy nie ma...

SMCR Wings