1

Temat: Rozmiar kombinezonu

Mam pytanie do tych co już pare kombiaków zjeździło. Mam 180cm i ważę 73kg. Przymierzałem kombinezon 2pc rozmiar 50 i jest na mnie słabo opięty, ale jak stoję prosto to mi się w jaja wbija bo kurtka ciągnie spodnie do góry. Jak siądę na moto problem znika i wydaje mi się ze jest mi w nim wygodnie.
Teraz pytanie czy na sm lepiej wziąć 52 żeby luźniej było czy zostawić 50?

2

Odp: Rozmiar kombinezonu

Sam mam 178 cm wzrostu i ważę 75 kg. Rozmiarówka 52 jest dla mnie idealna, najlepiej jakbyś się przejechał do jakiegoś sklepu i sam po przymierzał. Rozmiar rozmiarowi nie równy, kombiak jednego producenta może być ok, a drugiego będzie już przyciasny.

Husqvarna SM450R & Yamaha YZ 250
było KTM Exc-r 530 Yamaha WR400F  Ducati Monster 800 S.i.e.
http://www.bikepics.com/members/pablo87/

3

Odp: Rozmiar kombinezonu

ja zawsze biorę odrobinę większy ciuch, czy buty. lepiej większe niż za małe

benzyna

4

Odp: Rozmiar kombinezonu

Jak ma spełniać swoją funkcję czyli chronić musi być dopasowany. Nie może wisieć ani mieć za specjalnego luzu.
Zresztą jeśli kombi jest nowe to zawsze odrobinę później się rozejdzie tu i tam.

Ja przy wzroście 187 i wadze 92kg kupiłem teraz rozmiar 54. W kilku miejscach mógłby nawet być ciut ciaśniejszy.
52 jednak już jest odrobinę za mały bo choć jestem w stanie(z trudem ale jednak) się w niego wcisnąć to zwyczajnie jest za krótki i to powoduje, że krępuje mi ruchy. Tak więc nie sądzę, żeby przy Twoich gabarytach jakiekolwiek 54 było dobrym pomysłem - raczej 50/52.
Warto jednak mierzyć bo różne marki/modele nieco inaczej są uszyte i nie ma jednej uniwersalnej rozmiarówki.
Dla przykładu Alpina Motegi w rozm. 54 nie leżała na mnie zupełnie - góra była zdecydowanie za luźna a dół tak ciasny, że praktycznie nawet nie mogłem zapiąć nogawek.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

5

Odp: Rozmiar kombinezonu

Ja mam berika 52 na 180 90kg. 54 zdecydowanie za luźne gacie i ruchome ochraniacze gory. Dopasowane tj bardziej ciasne niż luzne a na torze czy przy jeździe i tak masz ograniczone ruchy wiec idzie się przyzwyczaić. Mierzyć tylko mierzyć i przebierać.

Hsq SMR 511
#511