76 Ostatnio edytowany przez jjacks (2019-04-09 12:54:59)

Odp: supermoto od SWM

[url]https://www.facebook.com/150542088329165/posts/swm-sm-450-rr-factory-replica-vk-12990-zweiradcenter-jansen-tel-04661-4980infozw/2131466270236727/[/url]

U mnie w mieście jeden serwisant się skusił na nowego błotniaka RS500 -> [url]https://www.facebook.com/motozajezdnia/posts/2417012458528682[/url]

Husqvarna SM610S

77

Odp: supermoto od SWM

jjacks napisał/a:

[url]https://www.facebook.com/150542088329165/posts/swm-sm-450-rr-factory-replica-vk-12990-zweiradcenter-jansen-tel-04661-4980infozw/2131466270236727/[/url]

U mnie w mieście jeden serwisant się skusił na nowego błotniaka RS500 -> [url]https://www.facebook.com/motozajezdnia/posts/2417012458528682[/url]

Blisko ma do mechanicka, powiadasz? :P

Ja się skusiłęm na ichniejsze sm500r. I w zasadzie... póki co jestem zadowolony. :) Głównie zawieszeniem. Ale generalna jakość wykonania też bardzo zadowala. Nie jest to typowa chińszczyzna która rozpada się w rękach. Heble cały zestaw brembo, jedynie potrzebowałem szybko odpiąć ABS bo to jakiś nieśmieszny żart imho.
Na razie nalotu mam tyle co i nic: ~300km. Ale póki co z każdym kilometrem podoba mi się bardziej.
Wtrysk bardzo ładnie sobie radzi z wejściem/zejściem obrotów - znacznie lepiej niż w jakiejkolwiek mojej poprzedniej maszynie.
Jedynie kilka mankamentów uprzykrza życie - ale to kwestia czasu. (Np. większość handbarów nie pasuje na stockową kierownice/klamki. Ale gorsze to np. fakt że regulacja przedniej lampy jest dla picu, a lampa wali maks w ziemie.)

Tak czy kwak, jestem zadowolony z zakupu. Lekkie, dość mocne, nie za drogie, ma gwarancję (choćby taką że nikt nie zrobił z elektryki pajęczyny, a rama nie byłą sklejana taśmą i śliną...).

Jak mi się nie znudzi przez 3 lata, a po tym czasie będę chciał z jakichś pobudek sprzedać - to nawet mnie nie zaboli puścić za połowę wartości nówki... zakładając że rzeczywiście SWM na rynku wtórnym nie zaistnieje.

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

78

Odp: supermoto od SWM

Co z tym ABS nie tak? Czy sama jego obecność Cię denerwowała?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

79

Odp: supermoto od SWM

Brak mozliwosc stopala zapewne :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

80

Odp: supermoto od SWM

Brak powolnego stopala :P
Plus to że się znacznie za wcześnie włączał i za mocno odbijał. Raz mi klamkę wyrwał z ręki :/ Ale może coś jest z nim nie tak i serwis rozwiąże problem. Póki co... wyjąłem bezpiecznik i jeździ się zajeb*ście :D

Generalnie, na suchym bez absu mam sporo krótszą drogę hamowania niż z :/ Ale dam mu jeszcze kiedyś szansę jak mnie ulewa zaskoczy (heble to straszne żylety).

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

81 Ostatnio edytowany przez jjacks (2019-04-19 20:49:36)

Odp: supermoto od SWM

Motozajezdnia twierdzi że będzie mieć autoryzację na serwis SWM. To na plus.
Co z tą gwarancją? Wg manuala tylko na zablokowanej mapie i bez modyfikacji. Próbowałem u Dobka podpytać o to bo się chwalili że masowo zakładają Arrowa i wrzucają odblokowaną mapę, ale żadnej konkretnej odpowiedzi nie uzyskałem. Ogólnie to jeden dystrybutor w PL to duży minus, rozmawiałem też z ich klientem który twierdzi że obsługa zależy od humoru właściciela

@kurtvail masz zablokowane moto?

Husqvarna SM610S

82

Odp: supermoto od SWM

jjacks napisał/a:

Motozajezdnia twierdzi że będzie mieć autoryzację na serwis SWM. To na plus.
Co z tą gwarancją? Wg manuala tylko na zablokowanej mapie i bez modyfikacji. Próbowałem u Dobka podpytać o to bo się chwalili że masowo zakładają Arrowa i wrzucają odblokowaną mapę, ale żadnej konkretnej odpowiedzi nie uzyskałem. Ogólnie to jeden dystrybutor w PL to duży minus, rozmawiałem też z ich klientem który twierdzi że obsługa zależy od humoru właściciela

@kurtvail masz zablokowane moto?

Nie wiem jak przegapiłem odpowiedź...
Mam 'odblokowane'. Dobek twierdzi że gwarancja jest nadal. Tak samo jak dołoże Arrowa.
A niedługo będę musiał z niej skorzystać przez dwie pierdółki. (prawy wydech stopił prawy tylny kierunkowskaz :D + przełącznik do kierunków często nie łapie przełączenia w lewo)

A tak generalnie ... póki co jest git. Po jakichś 700km moto zaczęło żyć. Wcześniej przygasało czasem ze świateł i wydawało mi się za słabe. Teraz silnik jest ostatnim elementem na który mogę narzekać.

Zobaczymy jak to się będzie wszystko rozwijać z czasem... ^^

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

83

Odp: supermoto od SWM

Przyznaję że moto na żywo prezentuje się naprawdę ciekawie :) Będę śledził dalsze jego losy.

84

Odp: supermoto od SWM

Zajebista opcja na budżetowe SM. Jak ktoś nie jest TOP riderem to pewnie nie odczuje różnicy od popularnych marek. Mieć nadzieje że chinole nie zmienili nic w jakości materiałów z których to klepią.

Odnosząc się do wypowiedzi Mańka ze to technologia sprzed 10 lat, tak jeśli chodzi o tor, bo tam poziom technologii jest najwyższy na rynku. Same hamulce w swm są na duży plus, bo tylko w topowych modelach znajdziemy brembo.

Inne przykłady starej technologii w nowym opakowaniu to Honda cbr f5.
Yamaha w mt07 nawet nie ma USD i waży więcej od starej F4. Fajny wygląd, super dźwięk, ale jest klockiem, wg mnie jest to za dużo na obecne czasy.

Przykładów pewnie jest na rynku więcej, wystarczy obiektywnie spojrzeć.

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

85

Odp: supermoto od SWM

A mam pytanie: jak docierasz - na ostro czy pyrkając zgodnie z instrukcją?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

86

Odp: supermoto od SWM

I jeszcze pytanko dotyczące ABS-u. Po co wyjąłeś bezpiecznik, skoro na kierownicy jest (wg. instrukcji na ich stronie) wyłącznik?
A tak w ogóle to jak z serwisem i gwarancją po odblokowaniu?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

87

Odp: supermoto od SWM

Czy ja wiem z tą technologią czy to idzie szybko do przodu. Taki beringer 6p to już chyba ma ze 20 lat. Moce od 20 lat też niewiele się zmieniły. Waga też cały czas na podobnym poziomie. Jedynie zawiasy poszły mocno do przodu ale zawias 2009 a 2019 to też nie jest przepaść.

88

Odp: supermoto od SWM

karol128 napisał/a:

Czy ja wiem z tą technologią czy to idzie szybko do przodu. Taki beringer 6p to już chyba ma ze 20 lat. Moce od 20 lat też niewiele się zmieniły. Waga też cały czas na podobnym poziomie. Jedynie zawiasy poszły mocno do przodu ale zawias 2009 a 2019 to też nie jest przepaść.

Porównując cross z 2009r do 2019- nawet dla słabego zawodnika kosmiczna różnica.
Zawias, balans, oddawanie mocy itp.

Pozdrawiam,
Piotrek

89

Odp: supermoto od SWM

radzio napisał/a:

Zajebista opcja na budżetowe SM. Jak ktoś nie jest TOP riderem to pewnie nie odczuje różnicy od popularnych marek. Mieć nadzieje że chinole nie zmienili nic w jakości materiałów z których to klepią.

Odnosząc się do wypowiedzi Mańka ze to technologia sprzed 10 lat, tak jeśli chodzi o tor, bo tam poziom technologii jest najwyższy na rynku. Same hamulce w swm są na duży plus, bo tylko w topowych modelach znajdziemy brembo.

Inne przykłady starej technologii w nowym opakowaniu to Honda cbr f5.
Yamaha w mt07 nawet nie ma USD i waży więcej od starej F4. Fajny wygląd, super dźwięk, ale jest klockiem, wg mnie jest to za dużo na obecne czasy.

Przykładów pewnie jest na rynku więcej, wystarczy obiektywnie spojrzeć.

Eee, nie wiem skąd opinia o tym, że MT07 jest starociem i klocikiem. Piewsze MT07 (bez ABS) ważyły 179kg zalane pod korek, więc wcale nie więcej od F4. Dodaj do tego krótki rozstaw osi i masz świetnie skręcający motocykl. Wydaje się, że potwierdzi to każdy kto nim jeździł, zresztą nie na darmo ten sprzęt już urósł do rangi legendy. Do tego technologia. Owszem, zawieszenie jest proste co nie od razu oznacza, że musi być złe, a cała reszta jak rama i silnik zostały skonstruowane od podstaw i deklasują tę całą technologie która królowała na drogach przez długie, długie lata (cb500, bandit itp.).

Wracając do SWM. Zastanawiam się co bardziej się opłaca. Kupić 5 letniego KTM 500 za około 18 - 20k i dokupić do tego zestaw SM czy może zainwestować w nowego SWM? Co myślicie?

90

Odp: supermoto od SWM

Ja brał bym SWM. Jedynie musiał bym wiedzieć jak z dostępnością części i jaki czas oczekiwania. Gdyby przy glebie trzeba było by wymienić jakiś plastik

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750