1

Temat: Płyn chłodniczy

Witam.
Jaki płyn chłodniczy polecacie? Mam WR250X i w serwisówce nie ma żadnej rekomendacji konkretnego płynu.
I jeszcze jedno pytanie, chciałbym dolać trochę płynu bo mam troszkę powyżej minimum (moto się nie grzeje, nie ma żadnych problemów itd, poprostu zapobiegawczo, żeby spać spokojnie:) ), ale nie wiem jaki płyn był poprzednio wlewany.
Płyny można mieszać ze sobą? Czy lepiej wymienić całkiem na nowy?
Pozdrawiam

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

2

Odp: Płyn chłodniczy

Płynów lepiej nie mieszać.
Dedykowany jest każdy do chłodnic aluminiowych.
Jak troszkę chcesz dolać to użyj wody destylowanej.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Płyn chłodniczy

Wielkie dzięki za odpowiedź

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

4

Odp: Płyn chłodniczy

Odkopuję troszkę temat.

Jestem w trakcie wymiany płynu chłodniczego i mam problem. Mianowicie płyn nie zlewa się przez śrubę spustową, dokładniej strasznie powoli ścieka, wręcz kapie, jakby było coś przytkane? Jest to możliwe?
Wszystko robiłem dokładnie według serwisówki tzn.  najpierw odkręciłem korek na chłodnicy, następnie wylałem płyn ze zbiorniczka. Kolejnym krokiem jest odkręcenie śruby spustowej no i dupa.
Znalazłem filmik na youtube no i wszystko robię identycznie - [url]https://www.youtube.com/watch?v=DUv6_pxmiSM[/url]

Ściągnąłem węża tak jak pokazane jest to w filmiku to płyn ściekł elegancko z chłodnicy, ale poniżej niego niestety nie:/
Co może być przyczyną?
Chciałbym spróbować sobie z tym sam poradzić, zanim miałbym oddać moto do serwisu bo być może to jakaś drobnostka.

Z góry dzięki za pomoc.

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

5

Odp: Płyn chłodniczy

Jak wykręciłeś śrubę spustową w całości to wsadź tam trytkę czy coś aby zobaczyć czy nie jest przytkane.
Może jest tak jakaś przycięta uszczelka albo coś.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: Płyn chłodniczy

Odkręcałeś śrubę na samym dole przy pompie wody ? Wąż od chłodnicy jest zamocowany jeszcze z tyłu cylindra - odkręć go też, pomajtaj moto na boki, więcej raczej Ci nie zleci bo obieg jest "górny", przepłukaj 2x wodą destylowaną lub jakimś sufixem do chłodnic i po robocie.

7

Odp: Płyn chłodniczy

Próbowałem małym imbusem, ale w sumie nie pomyślałem, że może być tam jakiś ,,zakręt" w głębi otworu także spróbuję coś giętkiego włożyć tak jak radzisz.

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

8

Odp: Płyn chłodniczy

Tak, na samym dole śrubę odkręciłem - jest ich 4, które przychodzą na dekielek i wykręciłem tą na samym dole (posiada podkładkę miedzianą).
O drugim wężu nie pomyślałem. Zlecieć chyba  powinien bo po ściągnięciu węża z tej ,,rurki" do dekielka od pompy płyn tam stoi. Innymi słowy płyn spłynął zewsząd powyżej właśnie węża tego co na filmiku też gość ściąga.

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

9

Odp: Płyn chłodniczy

Czyli zleciał Ci tylko z chłodnicy, zdejmij cały dekielek pompy to tylko 4 śruby, a wyjaśni się - może masz obcą formę życia w formie kamienia :)

10

Odp: Płyn chłodniczy

Właśnie myślałem ten dekielek ściągnąć, ale nie wiedziałem czy to jest ,,bezinwazyjne" innymi słowy czy coś się nie zje*** przy okazji:) a poza tym pasuje nową uszczelkę zamówić, bo na pewno tam jakaś przychodzi nie?

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

11

Odp: Płyn chłodniczy

Na fotkach widziałem, że to nic nie da.
Ten otwór do spuszczania nie jest połączony z wirnikiem tylko głębiej.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12

Odp: Płyn chłodniczy

hacker33 napisał/a:

Na fotkach widziałem, że to nic nie da.
Ten otwór do spuszczania nie jest połączony z wirnikiem tylko głębiej.

Ale co nic nie da?
W takim razie co robić? Ściągnąć dekielek?

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

13

Odp: Płyn chłodniczy

Nikt nic?

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2