1

Temat: Buty offroad - czyszczenie

Siema,

Potrzebuję sprawdzone info w jaki sposób czyścicie styrane w terenie buty - mokre, zalane, zapiaszczone.

Ja mam z tym problem - a zapachu też chciałbym się pozbyć - bo szczypie w oczy :)

Pozdro

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

2

Odp: Buty offroad - czyszczenie

Ja myję moje buty karcherem, pod ciśnieniem, potem susze na słoneczku i gitara.
A co do zapachu to siknij im dezodorantem.
Metalowe elementy smaruję smarem silikonowym i nic nie rdzewieje, potem wycieram do sucha.

HUSQVARNA TE 449 2013
BMW E65 2005

3

Odp: Buty offroad - czyszczenie

dezodorant to jedynie przykrywka^^. Ja też myje karcherem zeby się nie męczyć za wiele później ważne żeby dobze wysuszyc na piecu czy słońcu żeby nie skisły i będzie ok. No chyba że jeździsz kilka razy w tygodniu to problem jest nie do uniknięcia. Może spróbuj coś z tego:
[url]https://www.youtube.com/watch?v=P7nUN7q7yAQ[/url]

Zapraszam na nasz FanPage! https://www.facebook.com/SUMOsupermotoTEAM/

4

Odp: Buty offroad - czyszczenie

Ja też jadę z myjką ciśnieniową a jak są bardzo brudne to jeszcze szczota i odrobina jakiegoś "szuwaksu" żeby doszorować a potem znowu Kärcher.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

5

Odp: Buty offroad - czyszczenie

Na zapach z butów jest pewien trik. Kolega go stosuje, może nie w butach off ale to raczej bez większej różnicy.

Psikasz dezodorantu do butów i po chwili zapalasz te opary w środku i od razu gasisz (zatykasz czymś aby zgasło). Kolega twierdzi, że sposób działa i efekt jest natychmiastowy. Co do tego czy wyściółka się przez to niszczy to nie wiem*

*ja tego nie testowałem bo nie miałem takiej potrzeby.

6 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2016-05-18 02:19:16)

Odp: Buty offroad - czyszczenie

co do suszenia... (od razu zaznaczam, że to nie mój piekarnik hehe)

http://vader.joemonster.org/upload/rvd/1521882f204c30c29072011020.jpg

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

7

Odp: Buty offroad - czyszczenie

Czytałem ze do suszenia najlepsze są gazetki - gnieciesz pojedyncze kartki I wrzucasz do srodka buta, one wyciągają wilgoć. Są też jakieś suszarki wrzucane do wnętrza, ale tego chyba nie zecają.

RMX 450Z

8

Odp: Buty offroad - czyszczenie

wnetrze buta mozesz wypsikac np sprayem Motul do odswiezania wnetrza kasku

9

Odp: Buty offroad - czyszczenie

Właśnie mycie z zewnątrz to nie problem, bo myjka Kerchera sprawdza się super :)

Tylko ostatnio zapomniałem napakować do nich gazet i wali z nich nieprzeciętnie.

Muszę jeszcze raz je zalać - uprać specyfikiem do kasku i dokładnie wysuszyć.

P.S. Piekarnik - zajebisty patent hahahah :)

Tylko tu myślę warstwa zewnętrzna dostaje w dupę.

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

10

Odp: Buty offroad - czyszczenie

Wypłucz wodą, wysusz, użyj specyfiku antybakteryjnego i powinno być OK.

dabljuer250x

11

Odp: Buty offroad - czyszczenie

[url]https://www.google.pl/search?q=suszarka+do+but%C3%B3w+i+r%C4%99kawic&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&channel=fflb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjN-d2Eg-PMAhXiHJoKHS1KC1EQ_AUIBygB&biw=1280&bih=878#imgrc=_[/url]

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12

Odp: Buty offroad - czyszczenie

Rumian napisał/a:

P.S. Piekarnik - zajebisty patent hahahah :)

Tylko tu myślę warstwa zewnętrzna dostaje w dupę.

Na termoobiegu 40-50 stopni to nie powinno się nic stać bo dmucha powietrzem jak suszarka, gorzej jak kto wstawi grzanie góra-dół na 180 hehe patent może i dobry tylko ciekawe czy jedzenie później też jest dobre, szczególnie jak nie pachną zbyt ładnie hehe

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

13

Odp: Buty offroad - czyszczenie

Jeśli buty są bez wyjmowanych kapci a ktoś nie ma czasu cierpliwie czekać żeby wyschły same to wiem, że mnóstwo ludzi korzysta z suszarek(wkładek) do butów jakich używają narciarze.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

14

Odp: Buty offroad - czyszczenie

Super sprawa - w ogóle na to nie wpadłem... :)

Dzięki za odpowiedzi !

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

15

Odp: Buty offroad - czyszczenie

Co do osuszania i pochłaniania zapachu - dobrze jest kupić żwirek dla kota, wsadzić go w skarpetę, zawiązać i włożyć do buta. Działa też, jeśli ktoś ma wilgoć w samochodzie :)

EXC 525 in progress