1

Temat: Porównanie Husqvarna SMS 640 vs KTM SMC 690 vs KTM SM 690

Hej,

Czy znajdzie się na forum ktoś, kto może wypowiedzieć się na temat porównania i uszeregowania...

1. Husqvarna SMS 630
2. KTM 690 SMC
3. KTM 690 SM (dziobal)

Jeździełem kiedyś XTX, potem FZ6, trochę CBR XX i FZ1.

XTX już nie dawał frajdy, a pozostałe za szybkie, fajnie przyspieszają ale okazało się, że jazda 200 na godz. mnie nie rajcuje.

Singiel daje super wrażenia bez rowijania kosmicznych prędkości.

Szukam teraz SM, i mam kilka wątpliwości  - prośba o rozwianie... :-)

Mam zamiar jeździć do pracy, pobawić się po winklach, może kilka razy podwieźć żonę do pracy. Może raz albo dwa wyląduje na torze.

1. 690 SMC super mi się podoba, ale nie miałem okazji jeździć, nie wiem czy nie będzie zbyt radykalny.

2. ostatnio znalazłem Huske SMS 630, czy ona jest gdzieś pomiędzy SMC a dziobalem w rankingu? wydaje się idealana do moich potrzeb, mam obawy co do awaryjności w porównaniu z SM czy SMC.

3. 690 SM, czy nie będzie jak XTX trochę pojeżdżę i okaże się, że za mało mocy, że taki klocek itd.

Będę wdzięczny za pomoc.

2

Odp: Porównanie Husqvarna SMS 640 vs KTM SMC 690 vs KTM SM 690

Jak masz hajs na SMC to na resztę bym nawet nie spojrzał.

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

3

Odp: Porównanie Husqvarna SMS 640 vs KTM SMC 690 vs KTM SM 690

1. Musisz spróbować! Super sprzęt, ale to nie XTX tylko coś bardziej wyrywnego.
2. Ja się ukazała na rynku, to była bezpośrednim konkurentem 690 SMC. Mam nawet test porównawczy w Supermoto International Magazine i Huska przegrała ale nie z kretesem. Wniosek był taki że po zainwestowaniu w tłumik (w zestawie odblokowanie) mogła być konkurencyjna, ponoć trochę zwrotniejsza, ale KTM daje to "na półce w sklepie" a zwrotność można poprawić ustawieniem zawiasu lub zmianą opon na właściwsze. Huska jest też trochę bardziej kompaktowa.
3. 690 SM ma ten sam silnik co SMC, idzie jak wściekły, prowadzi się zajebiście i na szosę jest w zasadzie lepszy niż SMC a jedynym ograniczeniem są słabsze możliwości jazdy terenowej oraz to że trzeba wchodzić do garażu po ciemku ;-). Ale niektórym się podoba.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

4

Odp: Porównanie Husqvarna SMS 640 vs KTM SMC 690 vs KTM SM 690

Dzięki za opis.

Potwierdza to moje obawy.... :-). A masz jakieś doświadczenia z awaryjnością Huski  wporównaniu do KTM. Nie chciałbym po każdej jeździe dokręcać wszystkich śrubek i szukać co zgubiłem, albo regularnie stawać w po środku niczego i zastanawiać się jak wrócić.

Huska jest o tyle ciekawa, że za cenę SMC z 2008 roku można mieć Huske z 2012.

Znowu 690 SM skończyło się w 2009. Przymierzałem się do oglądania dwóch, ale po telefonie do salonu i  pytaniu o VIN okazywało się, że podawany przez sprzedającego przebieg był 3 razy mniejszy niż rzeczywisty, zamiast 10k było 30k.

5

Odp: Porównanie Husqvarna SMS 640 vs KTM SMC 690 vs KTM SM 690

Z Huską mam niewiele wspólnego. Krótko jeździłem SMR 450 ale to coś zupełnie innego i zamęczyła mnie serwisem, jednak nie zawiodła mnie ani razu.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

6

Odp: Porównanie Husqvarna SMS 640 vs KTM SMC 690 vs KTM SM 690

rozumiem...

znalazłem coś takiego

[url]http://allegro.pl/husqvarna-sms-630-supermoto-arrow-ktm-smc-690-i5324915628.html[/url]

pół Polski do przejechania, a nie wiem czy warto. Widzę, że jesteś doświadczony w serwisowych...

Kolega, który sprzedaje sporo latał na kole (są filmy w necie:-)) czy supermoto jest silnikowo (smarowanie) przystosowane do takiego latania, czy ma to katastrofalny wpływ na silnik?

7

Odp: Porównanie Husqvarna SMS 640 vs KTM SMC 690 vs KTM SM 690

gierwi napisał/a:

1. Musisz spróbować! Super sprzęt, ale to nie XTX tylko coś bardziej wyrywnego.
2. Ja się ukazała na rynku, to była bezpośrednim konkurentem 690 SMC. Mam nawet test porównawczy w Supermoto International Magazine i Huska przegrała ale nie z kretesem. Wniosek był taki że po zainwestowaniu w tłumik (w zestawie odblokowanie) mogła być konkurencyjna, ponoć trochę zwrotniejsza, ale KTM daje to "na półce w sklepie" a zwrotność można poprawić ustawieniem zawiasu lub zmianą opon na właściwsze. Huska jest też trochę bardziej kompaktowa.
3. 690 SM ma ten sam silnik co SMC, idzie jak wściekły, prowadzi się zajebiście i na szosę jest w zasadzie lepszy niż SMC a jedynym ograniczeniem są słabsze możliwości jazdy terenowej oraz to że trzeba wchodzić do garażu po ciemku ;-). Ale niektórym się podoba.


Hej,
Dzięki za radę :-) stało się, będę wchodził do garażu po ciemku :-). Wszystko dokładnie tak jak pisałeś. A dźwięk akrapow wynagradza wygląd :-). Choć w sumie nie jest taki najgorszy:-)

8

Odp: Porównanie Husqvarna SMS 640 vs KTM SMC 690 vs KTM SM 690

Gratulacje zakupu, SM mają swój urok, choć fakt, najpiękniejsze nie są. Ważne, zeby sie dobrze jeździło :)

Albo ostRRRo albo wcale!

9

Odp: Porównanie Husqvarna SMS 640 vs KTM SMC 690 vs KTM SM 690

Ja oczywiście żartowałem, ma swój urok taki dziobal. Poza tym jak się siedzi na moto które dobrze jedzie, to nie widać jaki on piękny czy brzydki.
Gratuluję!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

10

Odp: Porównanie Husqvarna SMS 640 vs KTM SMC 690 vs KTM SM 690

Hej,

Natchniony przez długie zimowe wieczory zacząłem rozmyślać nad zmianą sprzęta na nowy sezon. Obecnie mam dwa motocykle: Aprilia Dorsoduro 750 na asfalt i Kawasaki KLX250 do lekkiego endurzenia. Problem w tym, że od czasu narodzin córeczki mam za mało czasu na jazdę jednym motocyklem, a co dopiero dwoma ;) Żal patrzeć jak głównie stoją, więc wymyśliłem sobie zatem, żeby zamienić je na coś bardziej "uniwersalnego" (specjalnie użyłem cudzysłowu, bo wiem że czegoś takiego nie ma ;)).

Założenia co do jazdy są takie:
50% miasto i okolice
30% traski 200-300km po Dolnym Śląsku
20% lekkie szutry i polne ścieżki
Gumowanie, terror, jazda na limicie nie interesuje mnie. Za stary już jestem :D

Póki co grono faworytów ograniczyłem właśnie do KTM 690 SM/SMC oraz Huski SMS 630. Czy te sprzęty będa w stanie sprostać moim założeniom?
Czy SM da sobie radę na szutrze, czy lepiej nie zjeżdżać z czarnego? Czy na SMC da się radę wysiedzieć kilka godzin w trasie?

Czy może nie ma takiego sprzęta, na zasadzie że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego? ;)

11

Odp: Porównanie Husqvarna SMS 640 vs KTM SMC 690 vs KTM SM 690

Nie da się odpowiedzieć na twoje pytania jednoznacznie. Dla jednego będzie coś niemożliwego, to co dla drugiego nie będzie stanowiło żadnego problemu. Nie spodziewaj się tutaj złotej rady. Oba motocykle dadzą rade na szutrach, oba dadzą na trasie...wszystko zależy od Ciebie. Jeżeli lubisz wygodę to wersja sm czyli potocznie zwany dziobal lepiej sprosta twoim oczekiwaniom. Żadne porady, internetowe testy, filmy nie oddadzą Ci tego co przejechanie się każdym z nich.

motoslide.com

12

Odp: Porównanie Husqvarna SMS 640 vs KTM SMC 690 vs KTM SM 690

Nie masz czasu jeździć motocyklem a wymieniasz założenia jakbyś jeździł codziennie.
Miasto, trasy 300km, szutry...

Według mnie powinieneś pomyśleć o jakimś turystyku albo zostaw sobie Apkę. Bo co Ci da 690 w stosunku do tego Dorsoduro?

Jeździć raz na rok jeżeli pozwoli Ci żona możesz na wszystkim.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

13

Odp: Porównanie Husqvarna SMS 640 vs KTM SMC 690 vs KTM SM 690

Hacker dobrze prawi. 690 czy Huska na czarnym będą gorsze od Dorsza, a na szutrach jak nie chcesz ekstremy, to Dorsz nie będzie dużo gorszy od w/w. Ja swego czasu przesiadłem się z 950 SM na 690 SMC i byłem zadowolony, bo w żadnym z odwiedzanych przeze mnie środowiskach (poza może długą nitką toru Poznań) nie byłem wolniejszy na 690, ale to raczej dlatego że jestem chyba jeszcze starszy niż Ty

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

14

Odp: Porównanie Husqvarna SMS 640 vs KTM SMC 690 vs KTM SM 690

Nie wiem czy mieliście okazję jechać Dorsoduro, ale poza wyglądem ten motocykl nie ma wiele wspólnego z SM. Zawieszenie jest stricte szosowe o dużo mniejszym niż w SM skoku (160/155mm), a w mojej wersji Factory jest jeszcze sztywniejsze niż w standardzie. Ponadto wagowo jakieś +40kg w stosunku do KTM 690.
Na asfalcie sprawdza się to naprawdę świetnie, ale porównywanie z SM jest wg mnie nie na miejscu.

PS. Nie wiem jak Wy, ale ja żony o pozwolenie prosić nie muszę :)
I to że mam mniej czasu na jazdę, nie znaczy że jedżę raz do roku. Jakieś 4-5 kkm udało mi się w tym sezonie nakręcić, właśnie w takich proporcjach jak podałem.

15

Odp: Porównanie Husqvarna SMS 640 vs KTM SMC 690 vs KTM SM 690

Jak nie chcesz dziczeć i siać terroru to nie kupuj SM bo Ci nie jest potrzebne.
Zostaw Dorsoduro i będziesz zadowolony;)