1 Ostatnio edytowany przez konradoz (2015-04-25 22:13:25)

Temat: wr450 nie wysprzęgla

Panowie,
Mam problem ze sprzęgłem, moto nie wysprzęgla. Sprawdziłem na zimnym i ciepłym silniku, od czego zacząć diagnozę? Biegi wchodzą normalnie, zbijają się elegancko ale moto nie wysprzęglą, sprawdzone  na każdym biegu i niestety uniemożliwia to jazdę.
Sprawa kolejna to kickstarter, po kilku kopach jakby dołączał się rozrusznik przy kopaniu, nie za bardzo wiem o co chodzi.
Będę wdzięczny za pomoc bo sezon za pasem a moto do zrobienia.

2

Odp: wr450 nie wysprzęgla

Linka cala? Poloz moto bokiem na ziemi, sciagnij dekiel sprzegla i zobacz. Odkrec sprezynki, pod docikiem jest walek, ktory przenosi ruch ciegna na sprzeglo, moze cos sie uszkodzilo. Jak ruszasz?;wbijasz bez sprzegla i wio ? Tyle mi sie nasuwa.

romet pony -> senda -> rm125 -> dr-z e400 -> wr400 -> crf450 -> fzs600 & sm690

3

Odp: wr450 nie wysprzęgla

nie wysprzęgla, czyli wciskasz sprzęgło np na 1 biegu i motocykl nie stoi w miejscu, tylko rusza ??

Jeżeli tak, to sprawdziłbym stan tarcz i przekładek oraz napięcie linki sprzęgła o ile masz u siebie linkę.

Dodatkowo po zdjęciu pokrywy sprzęgła, sprawdź czy nie masz wżer na koszu sprzęgłowym.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

4 Ostatnio edytowany przez konradoz (2015-04-26 00:13:38)

Odp: wr450 nie wysprzęgla

jest tak:
- odpalam moto na luzie
- wrzucam jeden, moto stoi
- ruszam, moto jedzie normalnie,
- wciskam sprzęgło
- moto jedzie dalej jakby sprzęgło nie było wciśnięte
Na zgaszonym moto:
- wrzucam jeden i próbuję przepchnąć moto - nie idzie czyli jest ok
- wciskam sprzęgło na wrzuconym biegu i też moto nie idzie ruszyć

5

Odp: wr450 nie wysprzęgla

Zacząłbym od sprawdzenia tej linki, czy nie jest za luźno napięta. Masz regulację skoku na klamce -  coś w rodzaju kółeczka z cyframi 1-4 lub takiego wskaźnika w postaci łezki ? Może masz ustawiony na najmniejszy skok tłoczka i mimo wciśnięcia klamki do końca, to tłoczek jest pchany na krótkim dystansie ?

Kolejną sprawą to tak jak mówiłem wcześniej - rozebrałbym sprzęgło, sprawdził, czy nic tam nie pękło, np tarcza sprzęgłowa. Sprawdził czy przekładki są proste, np na tafli szkła. Jeżeli będzie ok, to wszystko złożył namaczając tarcze i przekładki w odpowiednim oleju.

Jak będziesz miał też wyjęte przekładki z tarczami, to sprawdź czy nie ma wżer od nich na koszu sprzęgłowym.

To chyba tyle - operacja nie powinna zająć dłużej niż godzinę, no chyba, że będziesz miał wżery i będziesz je chciał delikatnie równać pilnikiem, to wtedy dłużej...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

6

Odp: wr450 nie wysprzęgla

Pomierz tarczki i przekładki. Mi to wyglada jak bys caly czas mial wcisniete sprzeglo.

romet pony -> senda -> rm125 -> dr-z e400 -> wr400 -> crf450 -> fzs600 & sm690

7

Odp: wr450 nie wysprzęgla

czy da rade zrzucić dekiel bez uszkodzenia uszczelki, czy od razu kupić nową?

8

Odp: wr450 nie wysprzęgla

da rady, ale moto połóż na lewej stronie kierownicą oparte o jakiś taborecik, żeby Ci olej nie zdupczał. i śruby później dokręcaj wg serwisówki, bo jak za mocno, to łatwo się zrywają :) mówię z doświadczenia ;p

romet pony -> senda -> rm125 -> dr-z e400 -> wr400 -> crf450 -> fzs600 & sm690

9

Odp: wr450 nie wysprzęgla

Ok dzięki za info, miałem dziś chwilę tylko na regulację ale nic nie pomogło. W necie kilka przypadków takich było ale zero pewniaków, w każdym razie muszę zrzucić dekiel i sprawdzić. Macie może pomysł co do 2giej części:
"Sprawa kolejna to kickstarter, po kilku kopach jakby dołączał się rozrusznik przy kopaniu, nie za bardzo wiem o co chodzi.
Będę wdzięczny za pomoc bo sezon za pasem a moto do zrobienia."
Wiem, że na pewno kopać jeszcze nie potrafię ale chciałbym wiedzieć czy to normalna sprawa, dodam, że moto odpala się bez problemów z rozrusznika.

10

Odp: wr450 nie wysprzęgla

Tarcze pomierzone, sprężyny również wszystko mieści się w specyfikacji w dodatku w górnym zakresie, na kosztu zew jak i wew brak ząbków, części również złożone tak jak serwisówka podaje. Może być tak, że np się linka wyciągnęła już? Sprzęgło łapie w górnym zakresie czyli trzeba puścić sporo klamkę aby motocykl ruszył (wcześniej jakoś nie zwróciłem na to uwagi).

11

Odp: wr450 nie wysprzęgla

Mogła się linka wyciągnąć, może już pancerz się gdzieś wyciąga.
Może masz problem z olejem - z tego co kumpel mówił jego WR nie każdy olej toleruje tak samo.
Może masz akcesoryjną dźwignię sprzęgła i ma za mały skok - miałem tak w DRZ.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12

Odp: wr450 nie wysprzęgla

olej jest zalany Ipone 15w50 o ile dobrze pamiętam, sprawdzę dziś linkę, klamka jest skracana, zmienię na pełnowymiarową bo mam taką i zobaczymy czy coś pomoże

13

Odp: wr450 nie wysprzęgla

A WR nie powinna mieć 10W40?
Dużo gęstszy olej skleja sprzęgło więc...

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

14

Odp: wr450 nie wysprzęgla

Podobno ma to wplyw. No ale podczas jazdy powinno sie rozkleic i tak, ja leje 10w40 i miod malina

romet pony -> senda -> rm125 -> dr-z e400 -> wr400 -> crf450 -> fzs600 & sm690

15

Odp: wr450 nie wysprzęgla

W manualu dla reszty świata poza USA i Kanada podane jest tak:
SAE10w30, SAE10w40, SAE15w40, SAE20w40, SAE20w50

Czyli co w pierwszej kolejności olej i filtr wymienić