1

Temat: Ustawianie zaworów CRF 450r 2003r

Cześć,

Słuchajcie mam pytanie dotyczące regulacji zaworów , ponieważ już sam jestem głupi z twego względu że każdy mi mówi co innego ????

Więc prośba do was koledzy jak to jest naprawdę z tymi zaworami? Co ile moto się reguluje zawory?
Od remont silnika zrobiłem ok 10 motogodzin i zastanawia mnie czy mam jechać na regulację? czy też nie?

2

Odp: Ustawianie zaworów CRF 450r 2003r

Polecam Ci samemu nauczyć się przynajmniej sprawdzać luzy zaworowe. Jeśli to jest 450 -tka to polecam sprawdzić luzy co drugą wymianę oleju. Sprawdzenie nie oznacza konieczności regulacji.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

3

Odp: Ustawianie zaworów CRF 450r 2003r

Sprawdzenie zaworów to ok 15 minut max.
Z regulacją jest gorzej :(
Przy kupnie tylko wydechowe do regulacji były i po 45 gdzinach jazdy tylko sprawdzam.

[url]http://crfsonly.com/howto/450r/valve-check/450r-valve-check.php[/url]
Tylko momenty dokręcania śrub z serwisówki bo tu są w funtach.

CRF450R

4

Odp: Ustawianie zaworów CRF 450r 2003r

Jak nabierzesz wprawy, to wymiana płytek i złożenie rozrządu na nowo to ino myk idzie. Szczególnie w sezonie, jak się to robi częściej to lecisz na kocurze szybciutko xd

5

Odp: Ustawianie zaworów CRF 450r 2003r

Słuchajcie a o co chodzi z tym sprawdzeniem luzu ? tym szczelinomierzem ?

6

Odp: Ustawianie zaworów CRF 450r 2003r

Tak szczelinomierzem.

Tu masz dobrze wytłumaczone:

[url]https://www.youtube.com/watch?v=E8atpi966EE[/url]

7 Ostatnio edytowany przez AssasinGonzo (2015-03-12 15:59:36)

Odp: Ustawianie zaworów CRF 450r 2003r

Spoko dzięki za link :) ale tak swoimi słowami ? jak się to robi ?

8

Odp: Ustawianie zaworów CRF 450r 2003r

Zdejmujesz bak, odkręcasz pokrywę zaworową, ustawiasz tłok zgodnie z tym filmem - na znaki - wałki skierowane są w stronę tylnego koła. Wsadzasz szczelinomierz tak jak na filmie i sprawdzasz jaki jest luz. Jak jest ok to skręcasz wszytko i jest to koniec zabawy.

9

Odp: Ustawianie zaworów CRF 450r 2003r

*Listki szczelinomierza powinny wchodzić z lekkim oporem.

10

Odp: Ustawianie zaworów CRF 450r 2003r

Przepraszam ale nie mam pojęcia jak się to robi i o co chodzi w tym ustawieniu , więc piszę do was koledzy którzy macie pojęcie i opiszecie mi i wielu innym ludziom którzy po waszych podpowiedziach i pomocy będą mogli sami podejść do tematu sprawdzenia luzu na zaworach.

11

Odp: Ustawianie zaworów CRF 450r 2003r

sprawdzenie to nie regulacja. sprawdzenie polega na zmierzenie przestrzeni miedzy walkiem rozrzadu a  szklanką zaworową. walki musza byc w odpowiedniej pozycji, jezeli nie rozumiesz  takich prostych rzeczy to moze lepiej bedzie  jak bedziesz oddawal do mechanika.  lub  niech ktos Ci pokaze na  na Twoim moto.

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

12

Odp: Ustawianie zaworów CRF 450r 2003r

Wpadnij kiedyś do mnie z dobrym alkoholem - sprawdzimy luzy i wyregulujemy, jak będzie trzeba. Wszystko Ci pokażę, to kolejny raz będziesz mógł sobie już zrobić sam :-]

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

13 Ostatnio edytowany przez helmex (2015-03-13 21:17:03)

Odp: Ustawianie zaworów CRF 450r 2003r

o takiego  czlowieka bylo trzeba :)

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

14

Odp: Ustawianie zaworów CRF 450r 2003r

levis napisał/a:

Wpadnij kiedyś do mnie z dobrym alkoholem - sprawdzimy luzy i wyregulujemy, jak będzie trzeba. Wszystko Ci pokażę, to kolejny raz będziesz mógł sobie już zrobić sam :-]

Haha spoko masz jak w banku że tak się stanie :)

Dzięki :)