1

Temat: Twarda klamka sprzęgła

mam problem, po demontażu i złożeniu kosza sprzeglowego, klamka zrobiła sie strasznie twarda i sprzeglo ani drgnie  , możliwe że ta kuleczka która siedzi w środku wcisnela sie głębiej?

Husqvarna 510 SM

2

Odp: Twarda klamka sprzęgła

peran napisał/a:

mam problem, po demontażu i złożeniu kosza sprzeglowego, klamka zrobiła sie strasznie twarda i sprzeglo ani drgnie  , możliwe że ta kuleczka która siedzi w środku wcisnela sie głębiej?

U mnie podobnie od czasu zakupu ciężko chodzi a w zasadzie chodziło bo ostatnio musiałem wymienić linkę. Dobrze ją nasmarowałem i niby jest lepiej, ale wydaje mi się, że to i tak jeszcze nie jest "to" .

Rieju MRT 50 --->???XT 125???

3

Odp: Twarda klamka sprzęgła

Z tym ze u mnie jest hydrauliczne.

Husqvarna 510 SM

4

Odp: Twarda klamka sprzęgła

Możliwe, że coś źle zmontowałeś pozwalając tłoczkowi dojść do granicznego położenia i zetknięcia z obudową. Stąd możesz mieć efekt kamienia.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

5

Odp: Twarda klamka sprzęgła

Zdjalem teraz caly kosz, wyciagnalem ten szesciokatny popychacz, nacisnalem klamke  i nadal to samo..

Husqvarna 510 SM

6

Odp: Twarda klamka sprzęgła

Sprawdź czy nie wykorzystałeś już całego wysunięcia tłoczka.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

7

Odp: Twarda klamka sprzęgła

Przed demonatazem wszystko bylo okej. Wiec nie wiem co sie moglo stac.jak to sprawdzic?

Husqvarna 510 SM

8

Odp: Twarda klamka sprzęgła

Musisz siąść, pooglądać i przemyśleć zasadę działania wysprzęglika. Mogłeś nie założyć jakiegoś elementu wchodzącego w skład wysprzęglika lub zamontować go niepoprawnie. Porównaj ze schematem.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

9 Ostatnio edytowany przez peran (2015-01-14 11:15:34)

Odp: Twarda klamka sprzęgła

Po zdjeciu wysprzeglika okazalo sie ze seger zabezpieczajacy tloczek wylecial i mozliwe ze go blokowal. Jutro zakupie olej do sprzegla i wszystko sie wyjasni.

Edit : przyczyną był seger zabezpieczajacy tloczek wysprzeglika

Husqvarna 510 SM