1

Temat: opona tył

witam,
dobiega końca życie mojej tylnej gumy (Pirelli Dragon MTR02) i na ogniu potrzebuję i miejsca i modelu opony do kupienia.
Dodam że chciałbym zmienić gumę na inną, jeżdżę w mieście a mój "potwór" ;) to FMX650.

Myślałem nad oponą podobną do Avon Pro Extreme - z uwagi na jej uniwersalność ( jazda w mieście), jednak bardzo chciałbym wiedzieć czy takie opony jak np. Micheliny SM R lub F zdały by egzamin na takim motocyklu i w takich warunkach.

Będę wdzięczny za Wasze opinie.

2

Odp: opona tył

Te micheliny są torowe F to przód a R to tył.
Po ulicy mi się dobrze jeździło na mutantach.

3

Odp: opona tył

Mój kumpel ten miał mutanty i był zadowolony. Omijaj heidenau'y :)

4

Odp: opona tył

Ja w miejskim supermoto dobrze sie czułem, gdy na tyle siedziała u mnie D208ka.
Ale jak kupisz coś markowego o sportowej mieszance to na miasto na pewno da rade.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

5

Odp: opona tył

szwinia napisał/a:

Omijaj heidenau'y

Tez masz k73 na tyle i przodzie?? Co z nimi nietak??

Ride out alone in my low-low
Watching the world move in slow-mo

6

Odp: opona tył

nie jeździłem nigdy na oponach o takim charakterze jak mutanty, ale właśnie o takich teraz myślałem...
Czy różnica podczas jazdy na suchym asfalcie jest bardzo odczuwalna?
- różnica pomiędzy taką oponą jak np. dragon czy 208 a mutantami?

ps.: i co jest nie tak z heidenau, bo szczerze mówiąc - jeżeli chodzi o wygląd i rodzaj bieżnika prezentuje się całkiem ciekawie...?!

7

Odp: opona tył

Ja o deszczowych Heidenauach moge powiedziec jedno. Wyjechalem z taka opona na przodzie na zwodach w Lublinie podczas deszczu. POprzysiaglem sobie, ze nigdy wiecej tego nei chce miec u siebie. W Katowicach tez padalo, pojechalem na slickach i dojechalem w deszczu jako pierwszy a jechalo mi sie 10 razy lepiej niz na deszczowkach Heidenau.
Natoamiast w swojej Majesty, ktora ganiam po miescie Heidenau 12ki sprawuja sie znakomicie, takze w zimie.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

8

Odp: opona tył

Ja pojechałem w Katowicach na "latanych" gumach, które odpalił mi Crazy (208 torowa przód i metzeler tył) i w porównaniu z nowymi heidenau'ami (na których pojechałem w Biłgoraju i jeździłem po mieście) była przepaść na niekorzyść heidenaua... Na dobrze rozgrzanym asfalcie H nie trzymały wcale, a na deszczu przy mocniejszym odkręceniu manetki tył bardzo uciekał, więc właściwie są to gumy cholera wie na jakie warunki :) Skoro przy moich umiejętnościach a właściwie ich braku odczuwam taką różnicę, to sugestia może być wyłącznie jedna: "szkoda kasy" :)

9

Odp: opona tył

Oho ,w takim razie czas na zmiane :D Po miescie na suchym sprawowały sie całkiem spoko ,tylko przod potrafil sie uslizgnac. Ale skoro tak radzicie to niebawem pojda na smietnik.Szwinia to ty byles na rozpoczeciu sezonu w Norblinie tym KTM em??

Ride out alone in my low-low
Watching the world move in slow-mo

10

Odp: opona tył

Byłżebym to ja :)

11

Odp: opona tył

rozumiem więc że raczej 208ki niż nieco "mokre" mutanty?
o heidenau już nie wspomnę ;)

12

Odp: opona tył

Tak jak mówiłem, mój kumpel bardzo chwalił mutanty. Materka też napisał, że były ok. A z drugiej strony na 208 lata od cholery sportów i pseudosportów więc też muszą dawać radę :)

13

Odp: opona tył

208 lub 209 też jest dobra szczególnie z oznaczeniem RR

14

Odp: opona tył

Ale RR to już bez dopuszczenia na ulicę, więc w razie konfrontacji z policją może być "tak se" ;)

15

Odp: opona tył

ja mam mutanta z tylu i bardzo sobie chwale ta oponke, na miasto idealna no i nie zuzywa sie tak szybko, polecam