1

Temat: Problem z odpaleniem

Sytuacja wygląda tak że huska paliła na dotyk, nie bylo nigdy problemu najmniejszego, silnik rozkładałem i nic niepokojącego nie widziałem, żadnych uszkodzeń na cylindrze ani przedmuchów. Luzy ustawialem i nie było problemu (ustawione dokładnie tak jak podaje serwisówka). Zresztą, przejechałem od złozenia koszalin i w toruniu bylem. I w niedziele zaczęła słabiej palić. Na ciepłym pali bardzo dobrze ale jak juz ostygnie to wali niebieskimi płomieniami z wydechu, na zimnym też wolnych nie trzyma.
Myślalem ze to brudny filtr powietrza ale raczej nie bo dziś go zdjąłem i próbowalem odpalić bez niego, nic sie nie poprawiło. Olej ma prawidłowy stan, płyn w chłodnicy jest wiec tego typu uszkodzenia raczej odpadają. Dziś wstawie film z płomieniami :)

Husqy SMR-R 450

2

Odp: Problem z odpaleniem

a w gaznik zagladales ????

DragStar 650-> CBR600RR-> VFR800FI->XL1000V->TE510->WR250F->R1150R

3

Odp: Problem z odpaleniem

Jeszcze nie i troche sie tego obawiam. Wyglada na rozbudowany ale  pewnie jeszcze dzis go wyczyszcze :-)

Husqy SMR-R 450

4

Odp: Problem z odpaleniem

Gaźnik dziś przedmuchałem, nic sie nie zmieniło, ale obawiam sie że coś zrobilem źle (niedokładnie) i jutro będzie drugie podejscie.
świece zmienilem i nie dało to efektu :)

Husqy SMR-R 450

5

Odp: Problem z odpaleniem

Oględziny piecyka sie szykują

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

6

Odp: Problem z odpaleniem

Jak go kopiesz to za którym razem zapala ? Sprawdź czy świeca jest mokra czy sucha.

Jak będzie już chodził, to popsikaj jakimś środkiem łatwopalnym typu plak pomiędzy gaźnik a cylinder i sprawdź czy nie wzrosną obroty

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

7

Odp: Problem z odpaleniem

Jak lecą marchewy to paliwo jest.

Sprawdź jeszcze raz luz zaworowy i zobacz w jakim stopniu masz zużyty łańcuszek rozrządu.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: Problem z odpaleniem

Łańcuszek jest ok, luz zaworowy na jednym z zaworów ssących był jakies -0,05
Zawór poprostu sie nie domykał, przy okazji (tak mi sie wydaje) ciśnienie które dawał tłok rozwaliło mi króciec ssący i są przedmuchy.
Co gorsza odkryłem że mam słabe ładowanie (12,4) na wolnych i 12,9 na wysokich.
Macie pomysł co to moze być? Jeszcze nie mierzylem prądu na regulatorze itd, jutro sie tym zajme :)

Husqy SMR-R 450