1

Temat: Zmiana TE na TC

Witajcie, przerabiał ktoś temat?
Mam huske TE ale po rundzie w koszalinie okazało sie że mocy brakuje, gaźnik jest ten sam, mam wieksze dysze wsadzone (wieksze niż seria w TC) Jakiś wydech jest (nie wiem czy kompletny czy końcowka tylko), tłok o zwiekszonej kompresji.
Silnik w TC jest ten sam wiec co trzeba zmienić żeby szła jak TC?
Wałki są inne prawdopodobnie ale nie bardzo wiem czy wystarczy je zmienić czy sie okaze ze gra nie warta świeczki.
Przy husce dużo zrobiłem, jest zarejestrowana na a2 wiec nie chce jej zmieniać tym bardziej ze mam ją dopiero pół roku.
Pomoże ktoś?

Husqy SMR-R 450

2

Odp: Zmiana TE na TC

Ja nie znam dokładnie tematu, ale Maniek kiedyś wspomnał, że właśnie te silniki nie są do końca takie same. Ludzie przekładali części z TC do SMR??

3 Ostatnio edytowany przez Lucek (2014-07-25 15:38:49)

Odp: Zmiana TE na TC

skrzynia piatka?
ktory rok huskiego?
bo od 08 w TE byl wtrysk a w TC nadal gaznik

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

4

Odp: Zmiana TE na TC

2007 :) Nie chodzi o skrzynie, mam 6 biegów ale mi chodzi o moc, przełozenia jakoś można dopasować.
SMR to w sumie TE tylko na kółkach małych :)
"maniek wspominał ze nie są dokładnie takie same" No i wlasnie chodzi mi o to żeby sie dowiedzieć czym sie różnią i czy to gra warta świeczki :)

Husqy SMR-R 450

5

Odp: Zmiana TE na TC

Zajrzyj do katalogu części tam jest napisane że ten tłok i ten korowód do te/smr a ten do tc itd. Tym sposobem dojdziesz czym sie różni i co można w miarę łatwo zmienić. Na pewno wał i tłok jest inny.
PS. Przejedź się na 510 bo to akurat chyba łatwiej zrobić a i koszty eksploatacyjne później o wiele niższe. Do wymiany : Cylek tłok korba i łańcuch roz. i już

Huśka 510 sm + yzf 250 + busik na 3 moto + spore chęci do spalania etyliny

6

Odp: Zmiana TE na TC

smr ma walek wyrownowazajacy ale to do mocy nic nie ma

zajrzyj w katalog czesci i bedzie widac co jest inne

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

7

Odp: Zmiana TE na TC

jeśli w klasie amator brakuje Ci mocy w tej Husce to ewidentnie masz coś nie halo z silnikiem, albo fatalnie zestrojony gaźnik albo masz jakąś zdławioną wersje czy totalnie nie wyregulowane zawory (tą opcje bym odrzucił bo z tego co pamietam dobrze Ci paliła ta fura)
ja spędziłem identycznym motocyklem 2 sezony w PP a w 2011 roku bylem nawet 5-sty w generalce na totalnie endurowym zawieszeniu i nietkniętym silniku (nie licząc końcówki wydechu)
wsadzenie tam silnika od TC na nie wiele Ci się zda, w TC masz 5-biegów, brak rozrusznika i na wale nie ma tego obciążnika który ma wpływać na żywotność silnika

podreguluj maszynę bo moc jest Ci tu do niczego nie potrzebna

HUSKA FC 250 / 2018
HUSKA FS 450 / 2018
HUSKA FS 450 / 2021

8 Ostatnio edytowany przez Lucek (2014-07-26 19:53:14)

Odp: Zmiana TE na TC

dobrze mowi

na co koni kupa jak kierowca dupa ;) - takie stare haslo ;)

mam KN do niej jak chcesz HU-1200

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

9

Odp: Zmiana TE na TC

Hm, "brakuje mocy" chodzi o to ze albo na maksa pizdowato wychodziłem z ostetniego zakrętu, albo drz mi poprostu odjezdzała na prostej bo miała wiecej mocy (434, wałki sportowe, pełen wydech itd).
Napewno wiecej bym nadrobił umiejętnościami czy ustawieniem zawiasu, ale musze najpierw dorwać kogoś kto ogarnia to lub to i prześledzić co robić i na torze i z zawiasem :)
Możliwe że macie racje z tym że mocy powinno być wystarczająco ale przyszedł pomysł wiec postanowilem zapytać. Może lepiej tą kase wydać poprostu na treningi na lepszym torze niż rallycross w toruniu :D
No huska pali dobrze, jedynie na niskich obrotach (do 3 tyś na oko) ma problem z tym że sie zalewa przy bardzo gwałtownym odkreceniu gazu, ale nad tym też popracuje. Dzieki Franz, troche mnie ukierunkowałeś :)

Husqy SMR-R 450

10

Odp: Zmiana TE na TC

Może by trzeba skrócić przełożenie na tor?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

11

Odp: Zmiana TE na TC

Nie ma takiej drz która ma prawo być szybsza na prostej od hyski 450, gaznik w pierwszej kolejności, jakie masz zebatki? Gierwi moze mieć racje

HUSKA FC 250 / 2018
HUSKA FS 450 / 2018
HUSKA FS 450 / 2021

12

Odp: Zmiana TE na TC

Z przodu mam 13 zębów ( 1 mniej niz seria) A z tyłu mam seryjną ilość zębów.
Wyszło coś nie tak z gaźnikiem i ma problemy z odpalaniem. Wiec gaźnik i tak musze zobaczyć, przeczyścic i wyregulować :)
Chyba ze sie okaze ze to tylko świeca :)

Husqy SMR-R 450

13

Odp: Zmiana TE na TC

Dodaj 2-3 z tyłu i ogień!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

14 Ostatnio edytowany przez 751 (2014-07-30 12:38:37)

Odp: Zmiana TE na TC

13/ 44-46 tak mam i jetem szybszy niż drz

zauważyłem że huśka lepiej ciągnie z dołu niż w okolicy odcinki. Lepiej jechać wyższym biegiem w zakręcie niż mieć dodatkową zmianę biegu na prostej. Takie są moje spostrzeżenia co prawda nie popartę czasami bo nie miałem lapa ze sobą a po za tym sporo pozmieniałem ostatnio w ustawieniach.

Huśka 510 sm + yzf 250 + busik na 3 moto + spore chęci do spalania etyliny

15

Odp: Zmiana TE na TC

Moja DR-Z ma jakieś 43-45km na kole i jakieś 44-45 Nm. Masa jak seryjna SM - może 4-5kgmniej czyli -135-140kg Przełożenie seryjne.
kusloncu wydawało mi się, że na prostej jechaliśmy w miarę równo. Ale jak mówisz, że byłem szybszy to połechtałeś moją próżność :D

751 musimy sprawdzić na prostej jak to jest, ale wydaje mi się, że moja będzie wolniejsza.

Franz napisał/a:

Nie ma takiej drz która ma prawo być szybsza na prostej od hyski 450, gaznik w pierwszej kolejności, jakie masz zebatki? Gierwi moze mieć racje

Jest i to nie jedna. Nie mówię, że moja :)

Pozdrawiam,
Piotrek