1

Temat: Ile oleju i jakiego na przód do WR 400?

Siema jak w temacie czyli ile oleju i jakiej gęstości do przedniego zawiasu WR/YZ 400?

A może ktoś zna od razu jakies triki myki, na co zwrócić uwagę i może warto coś poprawić przy rozbiórce remoncie przedniego zawiasu?

Pozdrawiam
Radek :)

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

2

Odp: Ile oleju i jakiego na przód do WR 400?

Ja mialem zawias robiony u Marka 5W 100mm

3 Ostatnio edytowany przez Pawel2424 (2014-05-17 19:55:31)

Odp: Ile oleju i jakiego na przód do WR 400?

W maunalu będziesz miał wartość (odległość) do lustra i jej się radze trzymać, jak masz w okolicy dobry sklep motocyklowy to powinni mieć agip-a 10W za 30zł lanego z beczki, jak dla mnie 5-tka jest za miekka, w lesie tracisz w zakrętach. Jeśli uszczelniacze robisz również za jednym razem to jeśli all balls to tylko te różowe

4

Odp: Ile oleju i jakiego na przód do WR 400?

Pawel2424 napisał/a:

dobry sklep motocyklowy to powinni mieć agip-a 10W za 30zł lanego z beczki

90% to są złe sklepy w takim razie :D

Ja mam zawieszenie po tuningu, może przy wymianie bebechów 5W jest akurat. Nie narzekam ani na asfalcie ani na torze offroad. Po lesie nie jeżdżę.

5

Odp: Ile oleju i jakiego na przód do WR 400?

kwestia wagi jeźdźca jeszcze, stanu sprężyn etc... ale do wr 400 to w ciemno lał bym pow. 5

6

Odp: Ile oleju i jakiego na przód do WR 400?

Temat przerobiłem. Rozbiórka i serwis okazał się znacznie łatwiejszy niż przypuszczałem na początku.
Z ciekawostek które mnie zaskoczyły to potrzeba użycia klucza pneumatycznego i ampula o wielkości 14mm do rozkrecenia zawieszenia od spodu. Po tym zabiegu wszystko ładnie sie rozjechało.
Do tej pory najprzyjemniejsze w serwisie zawieszenie które miałem okazję naprawiać.

Informacje dot oleju:
- gęstość 5W jest dobra (Dzieki Cezar za oliwe)
- ilość 573ccm / 583ccm na lagę w zależności od wersji.

Poniżej screen z manuala.

http://images.tinypic.pl/i/00536/j535jr1k0ofz.png


Pozdrawiam
Radek :)

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990