1

Temat: adapter pod zacisk

witam jak poprawnie wymierzyć adapter pod zacisk dla tarczy z fmx 650 (296mm)  albo jest tu ktoś kto umie coś takiego wykonać. pozdrawiam

p.s. koło od fmx siedzi w widelcu wr 400/426

2

Odp: adapter pod zacisk

wykonac to nie problem ... kwestia dostepu do takiego zestawu

DragStar 650-> CBR600RR-> VFR800FI->XL1000V->TE510->WR250F->R1150R

3

Odp: adapter pod zacisk

_Radzio_ napisał/a:

witam jak poprawnie wymierzyć adapter pod zacisk dla tarczy z fmx 650 (296mm)  albo jest tu ktoś kto umie coś takiego wykonać. pozdrawiam

p.s. koło od fmx siedzi w widelcu wr 400/426

Zrobiłem sobie raz sam i jest to wykonalne bo mój działa B.D. tylko musisz mieć dostęp do:
Alu PA6, Frezer, Spawacz amelinium, imadło, pilnik, dobra wyrzynarka z brzeszczotem do alu ( 30 pln szt ), suwmiarka, kalkulator, zacisk z klockami przewodem i pompą zmontowany w taki sposób aby można to często i łatwo demontować z tarczy, kartonik i nożyczki, kawałek mdf'u, 3 wieczory hepania + proszenie frezera i spawacza aby wykonał prace zlecone w miarę na jutro. Koszty: PA6 8mm 50pln, spawanie 50pln, frezer ? to miałem za browara u kolegi, brzeszczoty 2x30 pln, resztę materiałów miałem na stanie

uprzedzę pytanie i odpowiem że nie zrobię bo moto musi być niedaleko pilnika i imadła na zasadzie podpiłować i przymierzyć a poza tym aby do tego nie dołożyć to musiałbym wziąć  straszną ilość PLN'ów

z mojego wzoru też się nie da bo ja mam HVA z półkami od crf ( bo szersze ) i zacisk radial

mam nadzieje że nie zniechęciłem

PZDR

Huśka 510 sm + yzf 250 + busik na 3 moto + spore chęci do spalania etyliny

4

Odp: adapter pod zacisk

751abb napisał/a:
_Radzio_ napisał/a:

witam jak poprawnie wymierzyć adapter pod zacisk dla tarczy z fmx 650 (296mm)  albo jest tu ktoś kto umie coś takiego wykonać. pozdrawiam

p.s. koło od fmx siedzi w widelcu wr 400/426

Zrobiłem sobie raz sam i jest to wykonalne bo mój działa B.D. tylko musisz mieć dostęp do:
Alu PA6, Frezer, Spawacz amelinium, imadło, pilnik, dobra wyrzynarka z brzeszczotem do alu ( 30 pln szt ), suwmiarka, kalkulator, zacisk z klockami przewodem i pompą zmontowany w taki sposób aby można to często i łatwo demontować z tarczy, kartonik i nożyczki, kawałek mdf'u, 3 wieczory hepania + proszenie frezera i spawacza aby wykonał prace zlecone w miarę na jutro. Koszty: PA6 8mm 50pln, spawanie 50pln, frezer ? to miałem za browara u kolegi, brzeszczoty 2x30 pln, resztę materiałów miałem na stanie

uprzedzę pytanie i odpowiem że nie zrobię bo moto musi być niedaleko pilnika i imadła na zasadzie podpiłować i przymierzyć a poza tym aby do tego nie dołożyć to musiałbym wziąć  straszną ilość PLN'ów

z mojego wzoru też się nie da bo ja mam HVA z półkami od crf ( bo szersze ) i zacisk radial

mam nadzieje że nie zniechęciłem

PZDR

Chyba zniechęciłeś xd

Nie taki straszny diabeł jak go malują. Zrób najpierw taki zacisk z np. sklejki, a później odtwórz go w aluminium. Myślę, że wiele narzędzi wymienionych przez 751abb idzie zastąpić szlifierka kątową, a jak się nie chcesz za to brać to jakiś zakład, który zajmuje się obróbką metalu na pewno Ci to zrobi ;)

5

Odp: adapter pod zacisk

dobra zniechęciłeś mnie xD . najlepszym rozwiązaniem dla mnie była by tarcza o średnicy zewnętrznej takiej samej co mam w kole mx, bo nie mam zamiaru jakoś wyczynowo po torach hulać ale nie mogę nic znaleźć to też się adapterem zainteresowałem.

6

Odp: adapter pod zacisk

Gumówką to wiele nie podziałasz bo do amelinium się nie nada (na dodatek niebezpieczne z uwagi na wtapianie się alu w tarczę szlifierki)  a poza tym każdy adapter ma taki kształt że bez  frezarki nie podejdziesz
płaszczyzny są tylko podebrane. Ja robiłem z dwóch płytek które odpowiednio powycinałem a ponieważ były sporo większe niż zamierzony kształt docelowy adaptera to sobie na zaciśniętym zacisku na tarczy skręciłem te dwie płytki ( poza adapterem ) razem i zaniosłem do obspawania, następnie uciąłem co nie potrzebne ( razem z tymi śrubami co trzymały dwie płytki razem)  i dokończyłem spawanie dookoła. Niestety okazał się z deko ciężki to frezarką wybrałem tu i ówdzie troszkę.   Ja nie chcę nikogo zniechęcać tylko piszę jak było.

Nie ze sklejki tylko z mdf'u bo znacznie łatwiej się obrabia

Huśka 510 sm + yzf 250 + busik na 3 moto + spore chęci do spalania etyliny

7

Odp: adapter pod zacisk

a w temacie tarcz hamulcowych się orientujecie? znacie jakieś zakłady co robią na zamówienie jakie koszty? pozdro

8

Odp: adapter pod zacisk

Rozmawiałem kiedyś z jakimś niemcem co to twierdził że dorobi każdą tarczę ale temat jakoś upadł bo w końcu kupiłem firmową nawet miał jakieś takie nie drogie te tarcze ale jakość nie znana.

Huśka 510 sm + yzf 250 + busik na 3 moto + spore chęci do spalania etyliny

9

Odp: adapter pod zacisk

przesadzacie trochę ja do siebie robiłem i wygląda to tak
1. kartka - odrysowanie zacisku i mocowań przy lagach
2. zbieram wymiary - rysuje w kompie
3. robię z plastiku ( bo szybciej i taniej)
4. pierwsza próba przy moto
5. poprawki
6. jak były niewielkie poprawki to robię od razu w alu a jak nie to jeszcze raz z plastiku

generalnie niewidze filozofii a cala operacja zamyka się w max 2 h

żadne pilniki szlifierki i tym podobne badziewia :P

DragStar 650-> CBR600RR-> VFR800FI->XL1000V->TE510->WR250F->R1150R

10

Odp: adapter pod zacisk

Rozumiem że masz CAD'a albo cuś a potem CNC.

Jeśli tak to pewnie tylko ja nie mam a nie udało mi się namówić nikogo kto ma te cuda aby oderwał się od swojej dobrze płatnej roboty np 1000 szt czegoś tam i zajął się moim adapterkiem bo akurat zachciało mi się pohamować.

Robiłem to narzędziami które mam. I tymi narządami tak to wyglądało. Prawdę mówiąc wątpię aby mi się chciało drugi raz.

Generalnie trafiam na ślusarzy co to najchętniej robiliby po milionie takich samych podkładek. Trochę ich rozumiem bo do mnie zawracaczy dupy też trochę przychodzi ale ja po dziesiątym takim samym elemencie wyje.


Sory za odbiegnięcie od tematu.


PZDR

Huśka 510 sm + yzf 250 + busik na 3 moto + spore chęci do spalania etyliny

11

Odp: adapter pod zacisk

wpadnij do mnie z moto to ci od reki taki adapter zrobie ;)

DragStar 650-> CBR600RR-> VFR800FI->XL1000V->TE510->WR250F->R1150R

12

Odp: adapter pod zacisk

heh trochę daleko mam xD  jak uda mi się już zrobić wzór to może znajdzie tu się chętny na wykonanie tego z dobrego materiału, bo u mnie w mieście próżno szukać takich zakładów a ja ani nie mam narzędzi i materiału do zrobienia tego. pozdro

13

Odp: adapter pod zacisk

robił ktoś taki adapter  do CRF pod zacisk radialny ?? to mówicie że ciecie spawanie z kawałków alu tez sie sprawdzi ?

SUZUKI RMZ 450
   #94

14

Odp: adapter pod zacisk

A nie lepiej wydac 200zl i kupic oryginalny adapter np QMF albo TALON?

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

15

Odp: adapter pod zacisk

maniek-rr312 napisał/a:

A nie lepiej wydac 200zl i kupic oryginalny adapter np QMF albo TALON?


Spłycasz temat. To nie może być takie proste!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"