1 Ostatnio edytowany przez karollo112 (2013-06-19 02:11:37)

Temat: Mod YZ 426 na SM

Z racji tego, że panuje ostatnio moda na mody a zwłaszcza wr 426, również i ja postanowiłem podzielić się z wami efektami mojej pracy. W moim przypadku na warsztat wjechała Yamaha Yz 426 "Zosia" ;) Na początek kilka zdjęć z przed przeróbki:
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test

Chodź tak na prawde początki przeróbki zaczęły się jeszcze przed wykonaniem tych zdjęć ;)
Ok, zaczynamy więc od począdku.
Etap 1 - Elektryka + bajery
W pierwszej fazie moim celem było przerobic crossa na enduro, aby w ogole mogła jezdzic po ulicach. Zacząłem więc od instalacji elektrycznej i rejestracji.

PunBB bbcode test

Od podstaw została zrobiona kompletna instalacja elektryczna (swiatła mijania, drogowe, kierunkowskazy, pozycyjne, stop, klakson) całość w technologi LED aby zminimalizować pobór prądu gdyż całość podłączona jest pod akumulator bez dodatkowego zasilania z alternatora.


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test
Początkowo był problem z zainstalowaniem tylnych kierunków ponieważ przeszkadzał w tym tłumik (stąd ten dodatkowy stelaż)


PunBB bbcode test
Deska rozdzielcza własnej produkcji :D

PunBB bbcode test

Pomysł na umiejscowienie aku podpatrzony z modelu 450 a dokładniej ze zdjęć w temacie kolegi Bahama. Wielkie dzieki i pozdro dla Ciebie ;)

UWAGA, UWAGA Jeśli znalazłby się ktoś na forum kto pomógł by mi z podłączeniem tego pod alternator zapraszam do mojego drugiego tematu: [url]http://forum.supermoto.pl/topic23717-swiatla-do-yz426.html[/url]

Dodatkowo w początkowym etapie przystosowania "Zosi" do ruchu ulicznego zamontowane zostały handbary, nóżka oraz przykręcone do wypiaskowanej i pomalowanej proszkowo ramy, podnóżki dla pasażerki :D (rzadkość w cross/hard enduro ale przecież nigdy nie wiadomo kogo bedzie trzeba podwieźć) ;)

O mały włos zapomniał bym dopisać o jeszcze jednej ważnej rzeczy która została zmieniona w 1 etapie przeróbki. Mianowicie taką wisienką na torcie był kranik paliwa od WR. Mała rzecz a cieszy. Doceni go tylko ten który wybrał się w dłuższą trasę bez rezerwy paliwa :P
PunBB bbcode test

CDN...

2

Odp: Mod YZ 426 na SM

Żadne zdjęcie nie wchodzi

READY TO >> TERROR

3

Odp: Mod YZ 426 na SM

naprawione

4

Odp: Mod YZ 426 na SM

dobra robota ;)  małe koła masz już ?

Cagiva Supercity 125 ;)
Only SuperBłoto

5 Ostatnio edytowany przez karollo112 (2013-07-12 13:25:12)

Odp: Mod YZ 426 na SM

Małe kółka już czekają ;) Excel tył 4,25 przód 3,5 Jaką oponke na tył polecacie (jazda głównie po miescie 80% + tor 20%)? najlepiej w rozmiarze 150 obecnie jest 160/60 i jest minimalnie za szeroka (ociera mi o tłumik i zbiorniczek wyrównawczy chłodnicy)

PunBB bbcode test

6

Odp: Mod YZ 426 na SM

A więc modyfikacji ciąg dalszy. W etapie 2 zabrałem się za układ jezdny
    Na początku standardowo demolka...
    PunBB bbcode test Łożyska główki ramy były już wyrobione więc poleciały do wymiany
    PunBB bbcode test
    PunBB bbcode test
    Koła co prawda dedykowane do Yamahy ale wcześniej jezdziły w KTM-ie. Otrzymały więc nowe łożyska.
    PunBB bbcode test PunBB bbcode test Drobny problem pojawił się jedynie z przednim kołem do którego oprócz dopasowania łożysk musiałem jeszcze dorobić nowe tulejki.
    Tylne koło otrzymało nową tarcze.
    PunBB bbcode test
    Przednią poddałem "regeneracji". Ogólnie widać że tarcza mało używana, gruba musiała jednak uledz przegrzaniu gdyż dookoła pojawiły się malutkie pęknięcia w tych samych punktach (być może jakaś wada fabryczna) PunBB bbcode test
    Postanowiłem więc ją troszkę wzmocnić. PunBB bbcode test
    Co o tym sądzicie? Wiem że najlepiej było by ją wymienić ale zbieram pieniądze na jakiś lepszy zestaw hamulcowy i puki co nie chciałem pchać kasy w kolejne badziewie. BDW. Jaki zestaw na przód polecacie?
Do tarcz założone zostały nowe klocki i zalany świerzy płyn DOT 5.1
PunBB bbcode test
Z przednich lag zniknęły neoprenowe skarpety, założony został błotnik sumo i oto przedpremierowa odsłona "Zosi" w wersji Supermoto ;)
PunBB bbcode test
Na zakończenie etapu 2 chciałem jeszcze wymienić filtr oleju i olej..... Niestety czynność ta unieruchomiła mi moje maleństwo na kolejny miesiąc :( CDN...

7

Odp: Mod YZ 426 na SM

Ładnie się prezentuje! Będzie większa tarcza z przodu?

Suzuki DRZ 400 '07 - sold
Suzuki RMZ 250 '04 - sold

https://www.facebook.com/CunningRiders

8

Odp: Mod YZ 426 na SM

Serio pospawałeś TARCZE HAMULCOWĄ?

READY TO >> TERROR

9

Odp: Mod YZ 426 na SM

Olaff napisał/a:

Serio pospawałeś TARCZE HAMULCOWĄ?

+1

10

Odp: Mod YZ 426 na SM

Polaki Biedaki Cebulaki :)

"Ride it, like You stole it"!

11

Odp: Mod YZ 426 na SM

Serio :D Ale to tylko taka prowizorka puki nie kupię czegoś konkretnego. Może byście coś polecili?

12

Odp: Mod YZ 426 na SM

Polecilibyśmy nie zabić się na pospawanej tarczy hamulcowej :)

"Ride it, like You stole it"!

13

Odp: Mod YZ 426 na SM

Poleciłbym wyjebać ją do kosza i nie odpalać nawet moto

READY TO >> TERROR

14

Odp: Mod YZ 426 na SM

Olaff napisał/a:

Poleciłbym wyjebać ją do kosza i nie odpalać nawet moto

+1
Jakby Ci pękła ta tarcza ( czego chyba nikt nie życzy ), to niezłego gnoju narobi ...

Kawasaki KX250F

15

Odp: Mod YZ 426 na SM

Puki co i tak moto jeszcze nie wyjechało gdyż trzeba było zabrać się za silnik. Tarcze wiem że trzeba wymienić i biorąc pod uwagę doświadczenie osób z forum liczę na waszą fachową radę ;) Słyszałem coś o zestawach Beringera ale obawiam się że przewyższają one mój budżet. może jakieś propozycje?