16

Odp: Mod YZ 426 na SM

moja propozycja to goldfren. Sam wybierasz z katalogu to co pasuje u ciebie, a oni na 100% mają to w magazynie. Dzwonisz i od razu prosisz do tel. Pavlę Aijili, laska zna angielski, więc problemu z kontaktem NI ma

rmz 250
gas gas txt 250

17

Odp: Mod YZ 426 na SM

jak jesteś na bakier z hajsem to poszukaj pierwszej lepszej używki nie popękanej i nie pospawanej !
nie spawa się takich rzeczy to raz a dwa ona musi być po tym zabiegu pokrzywiona także tylko większego bałaganu sobie tym narobiłeś

18

Odp: Mod YZ 426 na SM

Dzięki metys za odpowiedź. A wracając do pospawanej tarczy to poprzedni właściciel kół jezdził na niej i twierdził że dobrze spełnia swoją rolę. Ja dla pewności "złapałem" ją tylko punktowo aby dodatkowo ją wzmocnić. Nie było to całkowite spawanie roztrzaskanej tarczy i nie wpłynęło to w żadnym stopniu na jej kształt. Oczywiście by nikt mnie zle nie zrozumiał nie twierdze iż taka tarcza nadaje się do normalnego użytkowania i z pewnością wymienię ją na nową ;)

19 Ostatnio edytowany przez karollo112 (2013-07-26 19:12:37)

Odp: Mod YZ 426 na SM

Etap 3: Silnik
Na zakończenie poprzedniej relacji wspomniałem o wymianie oleju, która niefortunnie zakończyła się zerwanym gwintem.
PunBB bbcode test
Na zdjęciu widać że poprzedni właściciel próbował reanimować go pastą aluminiową niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie na dłuższą metę. Próba nagwintowania na większą śrubę również zakończyła się porażką gdyż ilość "mięsa" była tak mała, że zabieg ten poskutkował szczerbieniem kawałka karteru. Pozostało więc wyciągnąć silnik i oddać do porządnego zespawania.
PunBB bbcode test
Przy okazji był to dobry moment aby wymienić rozrząd i sprawdzić ogólny stan silnika.
A więc silnik na stół i bierzemy się do roboty.
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
Ku mojemu zdziwieniu stan silnika jest lepszy niż przewidywałem. Nowy nicasil, tłok Vertex selekcja A, nowe zawory wydechowe. Przy zakupie sprzedający mówił coś o remoncie ale jak wiadomo dopóki samemu nie zobaczysz nie można być do końca pewnym ;)
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
Profilaktyczne pomiary cylindra, wymiana łańcuszka rozrządu i można składać.
PunBB bbcode test
Oczywiście przy okazji trzeba było wszystko pięknie wyczyścić.
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
chłodnica po prostowaniu
PunBB bbcode test
na koniec zalanie płynami Motula
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
I pierwsze odpalanie ;) [url]http://www.youtube.com/watch?v=GEV-6_OpKO4&feature=youtu.be/[/url]

A oto efekt końcowy:
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test

Perspektywy na przyszłość: Lepszy przedni hamulec z nową tarczą ;),lusterka, nowa oponka na tył, utwardzony przedni widelec.

20

Odp: Mod YZ 426 na SM

jest moc! gratuluje zajebistej maszyny

21

Odp: Mod YZ 426 na SM

Super wyszlo, ale wydaje mi sie, ze niebieski blotnik wygladalby lepiej

READY TO >> TERROR

22

Odp: Mod YZ 426 na SM

Nie chcialem zeby bylo zbyt monokolorystycznie. W przyszlosci moze zmienie jeszcze te plastiki co sa po bokach ( oslona tlumika) na biale i bedzie ladnie sie komponowalo.

23

Odp: Mod YZ 426 na SM

Wazne ze tobie sie podoba

READY TO >> TERROR

24 Ostatnio edytowany przez Kozak58 (2014-09-18 16:26:44)

Odp: Mod YZ 426 na SM

Robi wrażenie :)
z serwisu: [url]http://serwis-tv.com[/url]

25

Odp: Mod YZ 426 na SM

Czy to jest na pewno nicasil?
Wygląda to bardziej na tuleje ale może mi się tylko wydaje, chociaż mam dwa argumenty że jest to tuleja.
Przyłóż mocny magnez do cylindra jak będzie przyciągał to tuleja jak nie będzie przyciągał to nicasil.

26

Odp: Mod YZ 426 na SM

Prawdę mówiąc nie zwróciłem na to wcześniej uwagi. Teraz za bardzo nie mam już jak tego sprawdzić bo musiał bym znów silnik rozbierać.

27 Ostatnio edytowany przez karollo112 (2014-03-09 12:45:38)

Odp: Mod YZ 426 na SM

Nowy sezon, nowe modyfikacje i dopieszczanie maszyny. Update już wkrótce ;) Wie ktoś gdzie można kupić takie sprzężynki na przewody chłodnicze? [url]http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/40/06/75/50/4006755079_3[/url]
PS. K@miil miałeś racje z tą tuleją :/

28

Odp: Mod YZ 426 na SM

Czyli jednak dobrze mi się po samym zdjęciu zdawało, że to tuleja.

29 Ostatnio edytowany przez karollo112 (2014-04-03 00:31:26)

Odp: Mod YZ 426 na SM

A więc zgodnie z zapowiedzią, pragnę zaprezentować wam kolejne modyfikacje i efekty dopieszczania maszyny.
Na pierwszy ogień poszedł gaźnik.
Został wyczyszczony w myjce ultradźwiękowej, dostał nowe przewody, nowa linka gazu oraz śrubę regulacji mieszanki.
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
Dodatkowo mały tuning
PunBB bbcode test
I tak to wygląda
PunBB bbcode test
Druga w kolejce była głowica. Tu do zrobienia był full serwis:
wymiana zaworu, prowadnic, planowanie, czyszczenie, docieranie, regulacja luzów
Niestetu nie mam zbyt wielu zdjęć z postępów prac ponieważ zleciłem to firmie "Cezar" z Wrocławia Na której zresztą bardzo się zawiodłem... (kanały wydechowe przeczyszczone na odwal się luzy wyregulowane nie tak jak trzeba, piny powkręcane w inne miejsca, długi czas oczekiwania i cena 500+) wydaje mi się, że jak na profesjoalną firmę, powinni się lepiej przykładać.
PunBB bbcode test
Następnie ogólna kosmetyka silnika, czyszczenia karterów, cylindra itd.
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
Yamaszka otrzymała mowy tłoczek
PunBB bbcode test
Przy okazji mała modyfikacja. denerwował mnie czujnik od biegów (wykonany z kruchego plastiku spod którego wyciekał olej, ze sterczącym kabelkiem, którego i tak nie miałem gdzie podłączyć.
PunBB bbcode test 
Postanowiłem zastąpić go zaślepką własnej produkcji ;)
PunBB bbcode test 
PunBB bbcode test 
Następnie zabrałem się za sprzęgło. Czasem podczas ruszania lubiło szarpnąć. Powodem były ząbki które przez lata wyrobiły się na koszu.
PunBB bbcode test 
Najprostszym sposobem na pozbycie się tego efektu jest zeszlifowanie ich
PunBB bbcode test 
Do tego mała kosmetyka pokrywki
PunBB bbcode test
I silnik poskładany :D
Z takich drobiazgów to jeszcze Yamaszka dostała nową oponkę Heidenau 150-tke (wcześniej była 160 ale trochę tarła o łańcuch)
PunBB bbcode test
Nowy napęd + przełożenia pod SM
PunBB bbcode test
A także kopajka z racji tendencji do otwierania się podczas jazdy została poddana regeneracji i czyszczeniu. CDN.

30

Odp: Mod YZ 426 na SM

Z głowicą zobacz czy dobrze masz założone zawory.
Środkowy ssący jest inny - krótszy. W warsztatach lubią je zamieniać. Byłem tego świadkiem nie dawno.
Potem jest problem z luzami.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD