16

Odp: mały problem w 501

Historii ciąg dalszy i potrzebna pomoc fachowca: musiałem wymienić uszczelniacze a przy nich postanowiłem od razu łożyska w pokrywie sprzęgła w moim bergu. Wszystko przebiegało bezproblemowo do czasu jak zabrałem się za 2 łożyska igiełkowe w ślepych gniazdach łożyskowych. Macie jakiś pomysł jak je wyjąc? Szukałem ściągacza wewnętrznego ale nie znalazłem takiego o średnicy wewn 8mm a tyle maja te łożyska. Próbowałem nagrzać i wyciągnąć śrubokręt, haczyk, kombinerki od ściągania pierścieni zegera i nic (no chyba że za słabo nagrzałem). Czytałem o sposobie nagrzać i pierdol... w drewno ale co do tego sposobu nie jestem przekonany, boję się ze pokrywa ucierpi. Macie jakiś pomysł żeby je wyciągnąć??

DR 350 (93r) / Husaberg FE 501 2002 SM + Brudasek

17

Odp: mały problem w 501

Jak nagrzejesz pokrywę do 100'C to same wypadną.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

18

Odp: mały problem w 501

[url]http://allegro.pl/sciagacz-wewnetrzny-lozysk-8-10-mm-jonnesway-i3513921709.html[/url] kupić takie coś

19

Odp: mały problem w 501

hacker niestety Twój patent choć znany i dobry w moim przypadku się nie sprawdził. Grzałem i grzałem i nic ze 20 min ładowałem palnikiem po jednym tylko gnieździe i zero reakcji. Pokrywa bardzo szybko i równomiernie oddawała ciepło a łożysko ani rusz. Stygła w ekspresowym tempie. Po zakończeniu zabawy palnikiem, było fajnie ale na koniec miałem gruby nerw, przy współpracy z google znalazłem firmę, która w godzinkę ogarnęła mi łożyska na zimno za 50 zł i po temacie.
szakul dzięki za podpowiedz muszę sobie zamówić na przyszłość

DR 350 (93r) / Husaberg FE 501 2002 SM + Brudasek

20

Odp: mały problem w 501

kolejny problem się zrobił i potrzebna porada: pewnego dnia przy przekładaniu kabli zwarło i zjarał się bezpiecznik po wymianie bezpiecznika wróciło oświetlenie ale próbując odpalić moto zero reakcji okazało się że iskry brak. Na początku próbowałem sam dojść co jest grane ale nie dałem rady i oddałem moto do zaprzyjaźnionego mechanika który uruchomił moto ale powiedział że stator jest na wykończeniu i przy kopaniu daje za małą iskrę. Mechanik polecił szukanie powoli nowego statora ale jak się orientowałem to nówka ori ze 300 euro kosztuje. Druga sprawa że ten który mam w chwili obecnej to zamiennik i pytanie czy podejdzie jakaś używka od innego moto np KTMa, drugie pytanie czy stator da się zregenerować a jeżeli tak to czy ma to sens.W trakcie poszukiwań znalazłem taką stronkę:
[url]http://www.elektronika-motocyklowa.pl/motocyklowe_husaberg.html[/url]
co o tym sądzicie?

DR 350 (93r) / Husaberg FE 501 2002 SM + Brudasek

21

Odp: mały problem w 501

Wspaniały zapłon SEM.

Tak jak napisałeś:
- możesz kupić oryginał
- możesz kupić używkę
- możesz kupić zamiennik electrex - nie polecany
- możesz kupić naprawiany na stronie [url]http://taffmeisters.co.uk/product_info.php?products_id=93[/url]
- możesz naprawiać u nas ale nie wiem jak z trwałością takiej operacji

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

22

Odp: mały problem w 501

Otóż można też zmienić SEM na inny zapłon np z skutera :P u mnie tak postąpiłem i teraz wymiana statora , cewki czy cokolwiek to koszty na nowe po 30-40 zł .


Nawiasem mam na sprzedaż zapłon Sem :)

Husaberg FE 600

23

Odp: mały problem w 501

A skuter ma na tyle "mocny" stator aby uciągnąć światła, aku i rozrusznik?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

24

Odp: mały problem w 501

Owszem :) na tyle mocny jest , przecież tak samo taki stator musi uciągnąć światła , aku i rozrusznik w skuterze , w moim przypadku nie mam aku ani rozrusznika , na razie tylko muszę oddać pokrywę statora żeby zrobić nową bo nie wygląda to estetycznie .

Husaberg FE 600

25

Odp: mały problem w 501

Ale są statory co mają 40W i takie co mają 110W.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

26

Odp: mały problem w 501

Amadi187 co wchodzi w skład tego zapłonu co masz na sprzedaż? w jakim jest stanie (skoro go wymieniłeś)?? i ile za niego chcesz??

To da się jakiś alterantywny stator dopasować (o identycznych parametrach jak te bergowe??) może np z KTMa

DR 350 (93r) / Husaberg FE 501 2002 SM + Brudasek

27

Odp: mały problem w 501

SEM z LC4 powinien pasować.
Najlepiej zobacz po kodach.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

28

Odp: mały problem w 501

Alternatywny stator da się podpasywać jeśli :

1.Zamówisz odpowiedni stator z kołem magnesowym w tym przypadku z skutera
2.Zamawiasz impulsator na który miejsce musisz zrobić , chyba że zamawiasz taki stator z wbudowanym impulsatorem , mniej przerabiania .
3.Zamawiasz moduł zapłonowy .
4.Wyrzucasz elektrykę Sem , (stator , koło magnesowe , moduł zapłonowy)
5.U mnie po przymiarkach trzeba było w pokrywie dekla od statora zamontować impulsator
6.Robisz 2 adaptery , jeden na pokrywę by zamontować stator do pokrywy , a drugi po to by zamontować koło magnesowe i teraz trick trzeba zrobić tak żeby adapter + koło magnesowe musi ważyć tyle co koło magnesowe SEM oryginalne , zaznaczam adaptery nie były robione przeze mnie .
7.Łączysz kabelki , ustawiasz zapłon
8. I NAJWAŻNIEJSZE , cieszysz się częściami po 30-40 zł , u mnie cały taki zestaw elektryczny na wymianę siedzi w garażu , koszt przeróbki -400-500 zł czyli mniej niż używany SEM


PONSI MASZ PW

Husaberg FE 600

29

Odp: mały problem w 501

Szukam tarcz sprzęgła (lub całego zestawu) do berga i nic nie mogę znaleźć. Może ktoś kupował i może polecić jakiegoś dobrego dostawcę?? Dodam że nie chodzi o OEM a jakiś zamiennik o dobrym stosunku jakości do ceny.
Ewentualnie drugie pytanie czy tarcze np z KTMa 520 lub innego moto podejdą do berga? Mam pomierzone tarcze z berga więc jak zna ktoś wymiary tarcz z kata ze zbliżonego rocznika możemy zweryfikować.

DR 350 (93r) / Husaberg FE 501 2002 SM + Brudasek

30

Odp: mały problem w 501

Mam małe pytanko . Pękła mi klapka zaworowa w husabergu 501 z 2002 czy ktoś może wie gdzie dostanę klapkę ???