1 Ostatnio edytowany przez Wojtek80 (2013-03-10 04:49:03)

Temat: Husqvarna SMR 511

Witam kolegów

chciał bym się trochę dowiedzieć o SMR 511 
silnik to rozwiercone Kymco z modelu  TE449 
pytanie o wytrzymałość tych silników kulturę pracy i ogólnie czy warto  nastawiać się na te supermoto ?
pozdrawiam

[url]http://www.teammcc.com/new_vehicle_detail.asp?sid=09445154X3K9K2013J3I50I14JPMQ1932R0&veh=298242&CatDesc=Motorcycles&ModelYear=2012[/url]

2

Odp: Husqvarna SMR 511

Podpinam się do pytania chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o tym motocyklu a cieżko coś znaleźć w internecie

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok

3

Odp: Husqvarna SMR 511

to BMW. ja wiem tyle. :)

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

4

Odp: Husqvarna SMR 511

ale moze cos wiecej o silniku co w nim siedzi? wyczytalem ze to tajwańskie kymco

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok

5

Odp: Husqvarna SMR 511

Poszukaj na [url]http://cafehusky.pl[/url], tam ktoś miał/ma husqę z tego rocznika.

EXC 525 in progress

6

Odp: Husqvarna SMR 511

To ten model z dziwnym silnikiem i zębatką w ośce wahacza?
Z chęcią bym usłyszał opinie mechaników na ułożyskowania na tej ośce, bo tam podobno jakieś problemy są.
BMW ma identyczny model ale wyposażony w łożyska stożkowe które są jeszcze bardziej kłopotliwe.

7

Odp: Husqvarna SMR 511

No właśnie też mam wątpliwości co do tego silnika :D

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok

8

Odp: Husqvarna SMR 511

W zasadzie dawno temu pewien gość mi polecał Husqvarnę i jakoś trafiłem na te modele, ale że były na sprzedaż pół polski ode mnie to sobie odpuściłem. Z czystej ciekawości postanowiłem poznać konstrukcję przeglądając instrukcje itp. Silnik to dość nowoczesne i bardziej skomplikowane rozwiązania względem standardów i naturalne że można się bać. Wał obraca się w przeciwnym kierunku a to budziło wątpliwości w osobach latających w powietrzu. Nowatorskie  rozwiązania typu zbiornik paliwa z tyłu pod siedzeniem, no i to łożyskowanie wałka zdawczego z wahaczem które budzi moje wątpliwości, bo gdzieś tam z tego co zrozumiałem jest łożyskowanie ślizgowe zamiast tocznego. To wszystko może mieć problem z trwałością kiedy dostanie wody i błota.
Znalazłem kiedyś konkretny test z intensywnej eksploatacji nowej Husqvarny enduro, ilość usterek jaka wystąpiła nie napawa optymizmem.
Jedynie podobno TE310 zbiera pozytywne opinie, dla początkujących dobry sprzęt ale nie ma wersji z kołami supermoto. Nad takim modelem rozważałem.
Podkreślę że mojej opinii nie należy brać jako obiektywną, ponieważ z tymi modelami nie miałem styczności.

9

Odp: Husqvarna SMR 511

w te 310 (i w zasadzie wszystkich te 2011>=) wadliwa konstrukcja rozrusznika :)