1 Ostatnio edytowany przez TTRka (2013-01-09 19:37:49)

Temat: Yamaha TTR 600

Siema, otóż mam taki problem ze swoją Yamaha TTR 600 bez rozrusznika motor przywiozłem z zagranicy i nie ma iskry cewke wsadziłem inną i dalej iskry brak co to może być alternator moduł ?

2

Odp: Yamaha TTR 600

Zacznij od kupienia dedykowanej świecy do niej. Przeczyść wszystkie złącza elektryczne. Jak to nie pomoże to sprawdź jakie i czy w ogóle generator daje jakiekolwiek napięcie.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

3

Odp: Yamaha TTR 600

w fajke wkładałem palec zero, nic nie kopnie moduł wogóle nie daje prądu (sprawdzałem wolotmierzem) kable poczyszczone

4

Odp: Yamaha TTR 600

a może chcesz ją sprzedać w takim stanie ??

5

Odp: Yamaha TTR 600

A pojawia się jakieś napięcie na zasilaniu modułu?

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

6

Odp: Yamaha TTR 600

spróbuj tu:  [url]http://elektronika-motocyklowa.pl/motocyklowe_yamaha.html[/url]

7

Odp: Yamaha TTR 600

Zdejmij pokrywę silnika pod którą jest alternator. Może być zmielony stojan lub optymistyczna wersja tak jak w mojej starej DRZ-zmielone przewody.

8 Ostatnio edytowany przez TTRka (2013-01-10 23:09:44)

Odp: Yamaha TTR 600

Tabul owszem Yamaha na sprzedaż sprowadzona 4 dni temu z Francji na kołach Supermoto z Tarczą 320 mm akcesoryjną wydech LeoVince X3 opony w stanie BDB stan ładny wersja bez rozrusznika z plakietką Belgardy więc rzadkość już Cena ?  myśle że 5800 w tym stanie i z tymi akcesoriami jest warta same koła to koszt 1000-1500 zł nie mówiąc o wydechu który też mało nie kosztuje i tarczy. pół wartości motoru.

9

Odp: Yamaha TTR 600

Haha jakiś czop pomieszał kostki, kostka od przełącznika zapłonu ta przy kierownicy była podpięta pod swiatła....... nie wiem jakim cudem no cóż iskra jak talala ^^ człowiek szuka od dupy strony zamiast sprawdzić podstawowe rzeczy

10

Odp: Yamaha TTR 600

Koledzy mam problem jeszcze nie umiem odpalić tego dziada noga mnie już boli od kopania jak fiks udało mi sie odpalić przez 2 godziny moze z 5 razy.. dekompresator jest automatyczny. Sory za off topy

11

Odp: Yamaha TTR 600

Mówię Ci zacznij od wymiany świecy na dedykowaną. Jak moto długo stało to przydałoby się też wyczyścić gaźnik i wymienić filtr powietrza.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

12

Odp: Yamaha TTR 600

swieca zmieniona na nówke, chodzi mi o to jak kopać bo nigdy nie mialem moto z dekompresatorem pare razy jak mi kopnik oddał to myślałem ze noga urwana przy dupie.. filtr powietrza nóweczka !

13

Odp: Yamaha TTR 600

[url]http://www.youtube.com/watch?v=26FzJeaPHzQ[/url]
wydaje się prosto,
niestety jeżeli jest zasyfiony i niewyregulowany gaźnik będzie ciężej> warto by może jeszcze sprawdzić luzy zaworów

14

Odp: Yamaha TTR 600

Sprawdź jeszcze koniecznie luzy zaworowe.
Z automatycznym dekompresatorem  w sumie kopiąc "na głupa" powinien odpalać.
Kolega nakręcił filmik instruktażowy, powinien trochę pomóc.
[url]http://www.forum.motox.com.pl/viewtopic.php?f=2&t=26107&p=189454&hilit=odpalanie#p189454[/url]

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

15 Ostatnio edytowany przez TTRka (2013-01-14 13:42:19)

Odp: Yamaha TTR 600

luzy będą okey silniczek cichutko pracuje, celuje raczej w gazniki musze być pozapychane syfem - dzieki za filmiki idę popróbować

próbuje też na starterze nie  wiele to daje jak wstrzyknąłem benzyny pod swiece to za 2 kopnieciem odpalił.

dodam ze lubi strzelić w gaznik jak sie kopnie.