1

Temat: Kawasaki KMX 125 - kick starter

Przyszła zima, -10, motor z braku miejsca musiałem pozostawić w garażu(blaszaku), problem jest taki że nie mogę go zapalic, tzn. starter się nie rusza. Zamarzł, czy po prostu coś się zatarło ?

2

Odp: Kawasaki KMX 125 - kick starter

Ekspertem nie jestem, ale pewnie zamarzł, może czymś posikaj, może WD-40 albo takim preparatem do kluczy.

Yamaha WR 125 X
_____________________________________
"Użytkownik motocykla to nie motocyklista"

3 Ostatnio edytowany przez SMKFTW (2012-12-22 17:37:40)

Odp: Kawasaki KMX 125 - kick starter

Jasper napisał/a:

Ekspertem nie jestem, ale pewnie zamarzł, może czymś posikaj, może WD-40 albo takim preparatem do kluczy.


mistrzu, a mogę go na biegu przepchać powoli ?

EDIT: ponadto sprzęgło, chodzi tak ciężko, że nie da się go wcisnąć nawet do połowy

4 Ostatnio edytowany przez SnowMoto (2012-12-22 19:57:05)

Odp: Kawasaki KMX 125 - kick starter

1. Motocykl zaciera się, jak pracuje silnik- po staniu w garażu, o ile wcześniej było ok, nie mógł postanowić, by samoczynnie się zatrzeć z tęsknoty za wiosną (nawet pomimo nadchodzących Świąt, takie cuda tylko w Erze).
2.Możesz go przepchać na biegu, luzie, pod górę albo nawet z górki.
3. Jeżeli coś zamarzło, to jest szansa, że zgodnie z magicznymi prawami fizyki odmarznie przy temperaturze >0- może podgrzej atmosferę kolędami albo farelką.

5

Odp: Kawasaki KMX 125 - kick starter

SnowMoto napisał/a:

1. Motocykl zaciera się, jak pracuje silnik- po staniu w garażu, o ile wcześniej było ok, nie mógł postanowić, by samoczynnie się zatrzeć z tęsknoty za wiosną (nawet pomimo nadchodzących Świąt, takie cuda tylko w Erze).
2.Możesz go przepchać na biegu, luzie, pod górę albo nawet z górki.
3. Jeżeli coś zamarzło, to jest szansa, że zgodnie z magicznymi prawami fizyki odmarznie przy temperaturze >0- może podgrzej atmosferę kolędami albo farelką.


haha :D, super, dzięki za info. Pozdrawiam i wesołych świąt!