61

Odp: Zawody 2013

maniek-rr312 napisał/a:

Co do opon ja w tym sezonie jadac dosc mizernie zakupilem u kolegi Szwini 2 przody i 3tyly z czego przody i 2tyly sa jeszcze spoko na treningi a jeden tyl totalnie zajechany.

ale K1 czy K2?

HUSKA FC 250 / 2018
HUSKA FS 450 / 2018
HUSKA FS 450 / 2021

62

Odp: Zawody 2013

Podoba mi się kierunek w jakim zmierza ten temat.

Jeśli można coś na PW - bardzo proszę.

Ze względów finansowych na pewno wielu rund nie zaliczę, ale chciałbym względnie "regularnie" trenować. Średnio pewnie co drugi weekend na torze, w tym kilka startów w PP.

Może na wstępie pomożecie mi rozgryźć jakie mam opony w Bergu? Nie potrafie odczytać z nich daty produkcji. Nada się to?

Michelin Pilot Supermoto.

http://www.motoklamoty.pl/Husaberg/michelin_pilot_min.jpg

pozdr
Michał, Wrocław
KTM EXC-R 530 [Alpina + Beringer] => Husaberg FS 650 Force [Berginer + Adler + Power4Suspension + Akrapovic]

63

Odp: Zawody 2013

Franz napisał/a:
maniek-rr312 napisał/a:

Co do opon ja w tym sezonie jadac dosc mizernie zakupilem u kolegi Szwini 2 przody i 3tyly z czego przody i 2tyly sa jeszcze spoko na treningi a jeden tyl totalnie zajechany.

ale K1 czy K2?

K1/k1

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

64

Odp: Zawody 2013

MudAndTracker napisał/a:

Podoba mi się kierunek w jakim zmierza ten temat.

Jeśli można coś na PW - bardzo proszę.

Ze względów finansowych na pewno wielu rund nie zaliczę, ale chciałbym względnie "regularnie" trenować. Średnio pewnie co drugi weekend na torze, w tym kilka startów w PP.

Może na wstępie pomożecie mi rozgryźć jakie mam opony w Bergu? Nie potrafie odczytać z nich daty produkcji. Nada się to?

Michelin Pilot Supermoto.

http://www.motoklamoty.pl/Husaberg/michelin_pilot_min.jpg

Rok jest podany w takim wytopionym owalu. Powinien miec 4 cyfry np 1511 czyli 15 tydzien 2011 rok

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

65 Ostatnio edytowany przez hermes (2013-01-05 02:09:49)

Odp: Zawody 2013

Lubart edytuj posta i te kwoty bo jak żona Crazy-ego przeczyta to będzie rozwód... no chyba że jest jak w tym kawale i wiadomo jak Crezy wyrywa się na zawody ;-)

Wybrało się czterech kolegów na ryby. Po dwóch godzinach siedzenia nad wodą i maczania wędki, Karol mówi
- kurde chłopaki wiecie ile ja się naobiecywałem żeby żona puściła mnie z wami, musiałem obiecać jej że pomaluje płot i zrobię porządek w garażu
- Tomek przytakuje no ja też swojej obiecałem że przekopie ogródek i zabiorę ja do kina
- Wojtek ja obiecałem swojej że odmaluje dom i pojedziemy na wakacje zagranicę w tym roku, żeby mnie z wami puściła.
Po godzinie łowienia Karol mówi
- a ty Darek dlaczego nic nie powiedziałeś...?
- Ja ja... ja po prostu wstałem rano przytuliłem się do niej i spytałem. No kochanie sex czy ryby? Co wolisz?
  Powiedziała tylko nie zapomnij kurtki kochanie. :-)))))

Zbieżność imion jest przypadkowa.  pozdrawiam

Lubart przepraszam że sprowadziłem cię na ziemię i podciąłem ci skrzydła ale tak to wygląda.... paliwo możemy podzielić, zabierać konserwy ,spać w busie, jak będziemy mniej jedli to wiadomo masa wrogiem prędkości ale reszty nie ma jak... w związku z tym uważam że w moim przypadku 2-3 rundy to będzie sukces - wychodzi więc prawie połowa rund :-)
Proszę na PW jak można dla porównania 3 zestawienie kosztów Crzy, MudAndTracker  i Samson  i w ilu rundach pojechaliście 

P.S.MudAndTracker
Opony z takim oznaczeniem widziałem raz w życiu były to oryginały z fabryki (Anglia), i nie mają klasycznego oznaczenia "Rok jest podany w takim wytopionym owalu. Powinien miec 4 cyfry np 1511 czyli 15 tydzien 2011 rok"wychodzi na to że opony są równe dacie produkcji berga.

P.S.2 szukam sponsorki

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

66

Odp: Zawody 2013

hermes napisał/a:

Lubart edytuj posta i te kwoty bo jak żona Crazy-ego przeczyta to będzie rozwód...

Prawda. Wzialem od zony na sezon 50 a wydalem ledwo 20 tys, wiec nie mam pokrycia na te 30 ;/ Nawet oklein nie zmienilem, wiec nie moge uzyc argumentu jak rok wczesniej-"Kochaaaaanie, przeciez wydalem na nowy motocykl, teraz mam czarny"

Co do opon z przodu to zaczalem sezon na uzywanej gumie, potem zmieniłem na nowa. Czyli zuzycie przodu 1,5 szt plus uzywalem starego raina jak bylo mokro.
Z tylu zaczalem takze na uzywanym, potem jeden soft (ja nie lubie bo znika po dwoch biegach do zera a na medium latam kilka rund), nastepnie przez kilka rund nowy ale 5-o letni Dunlop kupiony na forum za 200 zł (na nim przelatalem polowe sezonu), K2 Metzelera i dojechalem do konca sezonu.
Dla mnie soft w przypadku poczatkujacych i liczacych sie z budzetem zawodnikow to calkowita pomylka. MIalem softa i nie potrafilem na nim pojechac szybciej niz na medium.

1225 zł- W 2012 wydalem na dojazdy (zwykle w 2 os, 2razy jechalem sam do Koszalina i Bydgoszczy)
1700 zł- koszt wpisowego na wszystkie rundy w MP
400 zł-  pb98 do motocykla na czas zawodów
297 zł- nocleg (raz spałem w busie, raz bez noclegu, a raz za 50zł na karimacie waletowałem)
Suma 3600zł

Do tego co wyscigi wymiana oleju z filtrem.

Wg mnie mając 5 tysi można opedzic wszystkie rundy.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

67

Odp: Zawody 2013

Największym kosztem dla mnie są dojazdy. Na wszystkie rundy jeżdżę sam, nikt inny z Wrocławia się nie ściga.
Drugi koszt to wpisowe oraz nocleg na rundzie.
Następnie: treningi wolne, jedzenie, paliwo do motocykla.
Po każdej rundzie olej+ filtry ok. 100zł

Przy jeździe tylko rundy + treningi wolne w przeddzień zawodów wystarczył mi komplet Metzów K2

Warto żebyście zakupili sobie koce do opon- w BUSie może być chłodno pod koniec sezonu. I jakiś pawilon/namiot- lubi czasem popadać ;)  CHYBA ŻE PADA W KOSZALINIE TO WTEDY TYLKO PONTON ;)

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

68 Ostatnio edytowany przez Lubart (2013-01-05 21:31:57)

Odp: Zawody 2013

Z pontonem dobry temat Bart;D
Ja tam jestem dobrej myśli, dzisiaj puściłem totka;]
Trzeba zacisnąć poślady i do przodu;)
BTW wyedytowałem poprzedniego posta, aby Crezy mógł wejść do domu ;)

***427***

69

Odp: Zawody 2013

hermes napisał/a:

P.S.MudAndTracker
Opony z takim oznaczeniem widziałem raz w życiu były to oryginały z fabryki (Anglia), i nie mają klasycznego oznaczenia "Rok jest podany w takim wytopionym owalu. Powinien miec 4 cyfry np 1511 czyli 15 tydzien 2011 rok"wychodzi na to że opony są równe dacie produkcji berga.

No właśnie u mnie DOTu nie ma. Przyznam, że też nigdy tak oznaczonych opon wcześniej nie widziałem. Czy fabryczne z Berga... mam nadzieję, że nie, bo chce się na nich ściagać !!

pozdr
Michał, Wrocław
KTM EXC-R 530 [Alpina + Beringer] => Husaberg FS 650 Force [Berginer + Adler + Power4Suspension + Akrapovic]

70

Odp: Zawody 2013

Bart03 napisał/a:

Przy jeździe tylko rundy + treningi wolne w przeddzień zawodów wystarczył mi komplet Metzów K2

Nazwa tych opon pada już n'ty raz. To coś szczególnie wartego polecenia? W ramach K2 mamy różne warianty twardości? Bo zrozumiałem, że na pewno w softy pakował się nie będę.

PS. Widziałem Twoje moto w Długołęce. Czym teraz będziesz latał, jak sprzedaż? Sprawdzją Ci się te handbary ZETA? Chcę kupić identyczne do Berga.

pozdr
Michał, Wrocław
KTM EXC-R 530 [Alpina + Beringer] => Husaberg FS 650 Force [Berginer + Adler + Power4Suspension + Akrapovic]

71

Odp: Zawody 2013

MudAndTracker napisał/a:

Nazwa tych opon pada już n'ty raz. To coś szczególnie wartego polecenia? W ramach K2 mamy różne warianty twardości? Bo zrozumiałem, że na pewno w softy pakował się nie będę.

Metzeler K2 to guma o sredniej twardosci. Swiadczy o tym "2".
K1 to soft.
K2-ki sa swietne (wg mnie). W dziwny sposob łącza przyczepnosc i niskie zuzycie.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

72

Odp: Zawody 2013

Crazy napisał/a:

Metzeler K2 to guma o sredniej twardosci. Swiadczy o tym "2".
K1 to soft.
K2-ki sa swietne (wg mnie). W dziwny sposob łącza przyczepnosc i niskie zuzycie.

Verstanden. Dzięki.

Czyli mowa tak naprawdę o METZELER RACETEC SM K2. Slicki o średniej twardości. Nacinacie je sobie sami, zgaduję?

Ciekawostka: Metzeler opisuje mieszanki jako:
K1 - zimny, zabrudzony tor
K2 - ciepły i czysty tor

Będę próbował zorganizować coś w rozsądnych pieniądzach, ale jak znam życie, to mimo teoretycznego dostępu do opon w Polsce i tak taniej wyjdzie ściągnąć na własną rękę z DE....

pozdr
Michał, Wrocław
KTM EXC-R 530 [Alpina + Beringer] => Husaberg FS 650 Force [Berginer + Adler + Power4Suspension + Akrapovic]

73

Odp: Zawody 2013

Najtaniej zawsze od Szwini, albo na zawodach- po zakończeniu od kolegów z MP. Nacinałem sam i rzeczywiście to działa. Jak coś będę się pozbywał pakietu startowego czyli kocy i custom made nacinarki.

74

Odp: Zawody 2013

Pamietajcie jeszcze o przygotowaniu motocykla do zawodow:
- zbiorniczek na zlewki
- drutowanie korka wlewu i spustowego oleju
- tla z numerami odpowiedniego koloru
- numery startowe odpowiedni rozmiar

Jak to przygotujecie to przeglad nie bedzie zadnym problemem!!!

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

75 Ostatnio edytowany przez Bart03 (2013-01-06 12:16:09)

Odp: Zawody 2013

MudAndTracker napisał/a:

Czym teraz będziesz latał, jak sprzedaż? Sprawdzją Ci się te handbary ZETA? Chcę kupić identyczne do Berga.

Jak sprzedam to będzie KXF 450, Te ZETY są całkiem spoko, polecam. Porządne w dobrej cenie.

Jak szukasz Metzelerów to napisz do SZWINI- ma najlepsze ceny. A nacinać nie musisz.. chyba połowa zawodników nie nacina i nie widzi różnicy, to bardziej psychika.

Jeśli byłbyś zainteresowany to warto się zgadać i jezdzić do Kisielina na Treningi razem, ja bede jezdził jak najczęściej, pewnie weekendy głównie lub piątki. Mam przyczepkę na kilka motocykli więc nie ma problemu, zawsze koszta trochę niższe. Będe jechał jak tylko zrobi się ciepło i tor będzie dostępny.

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88