361

Odp: Zawody 2013

paolo napisał/a:
senso napisał/a:

Paolo dam znac co w temacie Italian Championship. Pod koniec tygodnia mam rozmowy jeszcze z Grupą Azotów więc jest iskierka nadziei że  polecimy razem całą serie Włoską. A jak sprzętowo stoisz. Słyszałem że kat 2013 stoi w garażu dzięki udanym rozmową z Rafinerią Lotos Jasło . Prawda to ?

Niby stoi ale niestety motocykl to golutka seria (w sumie dobre i to)
teraz mam problem z tylnym amorem  ;/   ze zeszłorocznej maszyny nie przełożę bo tu jest akurat "kiwajka"
a szkoda mi tych Ohlins-ów żeby się kurzyły na półce  ale  może się wymienię za dopłatą  <ok>
no i do tych plastików ciężko mi się przyzwyczaić a też nie pasują :(           - same problemy

ps Senso czekam na info

Czyli jednak prawda. Widzę że znajomość ( a może nie będę zdradzal z kim ) bardzo się przydała. Czy dobrze myślę że to "on" załatwił ten sponsoring ?
A kiedy jedziesz na treningi do Lazzariniego ? Ja tam jestem od 15 lutego do 30 marca . Gdybyś dał radę byłoby super

Pozdrawiam
Jacek Dembiński

#121

362

Odp: Zawody 2013

Jak jest Glikol po francusku?

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

363

Odp: Zawody 2013

Crazy napisał/a:

Jak jest Glikol po francusku?

zabiłeś mnie

364 Ostatnio edytowany przez kaczor (2013-01-30 11:32:49)

Odp: Zawody 2013

Panowie, nie rozumiem w czym macie problem... z jednej strony nie chcecie mieć śliskiego asfaltu od piasku, który nanosi dyscyplina Drift a z drugiej strony chcecie sami wylewać olej na asfalt.
Z jednej strony nie chcecie przedparku, a ja Wam powiem że ja mam dosyć patrzenia się na wszystkich z MP czy już się zbierają i darcia się: dawajcie jedziemy...
Narzekacie na wszystko... Nie musicie jeździć na te zawody, przecież są regionalne jak Np w Lublinie... "0" regulaminu, opóźnienia kilku godzinne itd itp... a powiem Wam, że wcześniej czy później przyjdzie moment na to że i ta dyscyplina się rozwinie tak jak na całym świecie(teraz jest lipa jak wiadomo-kryzys).
Czemu nie chcemy dążyć do perfekcji?
Czemu Crazy porównujesz nas do najlepszych lig a nie wspominasz o innych krajach?
Kiedyś w "europie" też prawdopodobnie był "burdel na kólkach" ale ktoś się wziął, ustalił jak to ma być. A wtedy zostają ludzie, którzy chcą wylewać krew pot i łzy by zdobyć TYTUŁ MISTRZA POLSKI...  i wstyd jest, gdy człowiek z Pucharu PZM (wszyscy wiemy kto) startuje w MP i wygrywa z kilkukrotnymi mistrzami...
P.S. Kiedy wy nauczycie się pożądku i wejdzie Wam w krew jak należy pracować i jakie są zasady i urodzi Wam się syn to może pokaże niemcom, czechom itd itp GDZIE JEST POLSKA!!
Tyle w tym temacie...

KACZOR

365

Odp: Zawody 2013

kaczor napisał/a:

Panowie, nie rozumiem w czym macie problem... z jednej strony nie chcecie mieć śliskiego asfaltu od piasku, który nanosi dyscyplina Drift a z drugiej strony chcecie sami wylewać olej na asfalt.
Z jednej strony nie chcecie przedparku, a ja Wam powiem że ja mam dosyć patrzenia się na wszystkich z MP czy już się zbierają i darcia się: dawajcie jedziemy...
Narzekacie na wszystko... Nie musicie jeździć na te zawody, przecież są regionalne jak Np w Lublinie... "0" regulaminu, opóźnienia kilku godzinne itd itp... a powiem Wam, że wcześniej czy później przyjdzie moment na to że i ta dyscyplina się rozwinie tak jak na całym świecie(teraz jest lipa jak wiadomo-kryzys).
Czemu nie chcemy dążyć do perfekcji?
Czemu Crazy porównujesz nas do najlepszych lig a nie wspominasz o innych krajach?
Kiedyś w "europie" też prawdopodobnie był "burdel na kólkach" ale ktoś się wzią, ustalił jak to ma być. A wtedy zostają ludzie, którzy chcą wylewać krew pot i łzy by zdobyć TYTUŁ MISTRZA POLSKI...  i wstyd jest, gdy człowiek z Pucharu PZM (wszyscy wiemy kto) startuje w MP i wygrywa z kilkukrotnymi mistrzami...
Tyle w tym temacie...

+1 nic dodać nic ująć

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

366

Odp: Zawody 2013

aaaa i wku**** mnie to pierd***** na tym forum bo na 25 stron poważnego tematu czytam 3!! chu** chcecie zrobić dla poprawy sportu tylko pierdo**** w pracy za komputerem jak kto to źle ktoś robi... zacznjcie dzień od biegania poprawy kondycji i nie picia piwa wieczorem.... a gwarantuje Wam że za kilka lat będziemy znani w europie...

Przepraszam wszystkich, ktorych uraziłem za chamstwo i brak kultury ale nie wytrzymałem....

KACZOR

367

Odp: Zawody 2013

Czy na zawodach tez jest taka atmosfera milosci?

***427***

368

Odp: Zawody 2013

Panowie sory za mały OT ale podpowie mi ktoś jakie przewody w końcu mam odprowadzić do zbiorniczka na zlewki?

[url]http://forum.supermoto.pl/post137490.html#p137490[/url]

369

Odp: Zawody 2013

kaczor napisał/a:

Czemu Crazy porównujesz nas do najlepszych lig a nie wspominasz o innych krajach?

Porównałem nas do Czechów. Chyba to nie jest złe porównanie? Dawny kraj komunistyczny, plasowany zarobkowo mniej wiecej w naszych okolicach. Do kogo mialem porownac? Do Turków, Litwinów, a może Rumunów? Co by to zmieniło, wszystkie wspomniane ligi sa duzo lepsze od nas.
Jak napisałeś, nie czytałeś wszystkich stron pitolenia na tej stronie, wiec powtórzę o co mi chodzi.
Chodzi o to aby temat dostępności dla nowych był zliberalizowany maksymalnie na ile się da z punktu bezpieczeństwa zawodów.
Nie mam nic do przedparku, moze poza tym, ze jak sie jezdzi samodzielnie na zawody (bez mechanika), to bede musial w przedparku polozyc motocykl na ziemi, cofnac sie po koce i stolek, tylko nie bardzo wiem, co zrobie z kocami i stolkiem jak przyjdzie jechac. Ale skoro do przedparku mozna wjechac (o ile mnie pamiec nie myli) na min 3 min przed startem, to zakladam, ze wlasnie wtedy bede tam wjezdzal bez kocy i stolka.
Pojemnik na zlewki-no problem.

Dla mnie problem jest w tym, ze leci koles do Kisielina na swoje pierwsze zawody, po drodze bus mu sie w polu rozwala i gubi paliwo, rozbierają pół busa w życie i są po 13h upierdzieleni smarem na zawodach w Kislienie. Na treningi w sobote wjezdza, lata ze wszystkimi. Jest wszystko OK. Przychodzi czas zawodów i już niestety nie jest OK. Na szczęście koła do SM szybko sprzedał to nie był aż tak bardzo w plecy.
Jak byłem w Czechach to w klasie amatorskiej kolesiowi kazali zdjąć kufer Givi z LC4ki i został dopuszczony. I ten koleś, jak mu sie spodoba, a ma szanse bo udało się wystarotwać, nastepnym razem pewnie przyjedzie już zadrutowany, ze zbiorniczkiem itp.

Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora. Wymagajmy sporo od zawodników z licencją, a na tych bez licencji przymknijmy oko, w koncu to ich pierwszy raz. Dajmy szanse im się zarazić i posmakować.

Dlaczego nie ma obowiązku wysłania informacji o organizowaniu zawodów do PAPu, skoro kosztuje to napisanie kilku słow w miare poprawną polszczyzną?
Dla mnie nowy regulamin jest zupełnie nie symetryczny (jak to piszą na allegro-znawcy wiedzą o co chodzi z symetrycznością). Nakazuje więcej zawodnikom, a nie wymaga nic od PZM/Organizatorów.

Dla ułatwienia wyboldowałem kwintesencje wypowiedzi.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

370

Odp: Zawody 2013

Crazy - nic dodać nic ująć
Gajos - odprowadzasz wszystkie przewody od gaźnika, od chłodnicy i od odpowietrzenia silnika

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

371 Ostatnio edytowany przez Crazy (2013-01-30 15:05:40)

Odp: Zawody 2013

kaczor napisał/a:

P.S. Kiedy wy nauczycie się pożądku i wejdzie Wam w krew jak należy pracować i jakie są zasady i urodzi Wam się syn to może pokaże niemcom, czechom itd itp GDZIE JEST POLSKA!!
Tyle w tym temacie...

Trochę Cię poniosło z tymi zasadami. Wchodzisz na bardzo śliski grunt, bo prywatny. Narzekanie na regulamin PZM, nie ma nic wspólnego z pracą zawodową kogokolwiek z piszących. A pracownicy pracują tak, jak się nimi zarządza. Wiec jak masz problem z pracownikami, to pamiętaj, że ryba psuje się od głowy.
Jak bym w robocie konstruował umowy tak jednostronnie jak jest napisany regulamin PZM, to pewnie dzisiaj byśmy nadal działali w "garażu".
Sorry za prywate, ale wkurzyłem się Twoja osobistą dygresją.

A jeszcze odnośnie pokazywania Niemcom, to być może właśnie nic nie pokażemy, bo ewentualny talent może nie zostać dopuszczony do swoich pierwszych zawodów i oleje ściganie.
"Tadeusz Błażusiak: ...miałem już wtedy swój mały motocykl, który tata przywiózł z Niemiec. Pochodzę z Nowego Targu i wtedy miałem możliwość pojeżdżenia na nim po okolicznych górach. Wiadomo, że jako pięcioletni dzieciak nie myślałem o sporcie, tylko chciałem się dobrze bawić. Potem z fajnej zabawy przekształciło się to w profesjonalne zajęcie."
Jakby Błażusiaka Ojciec miał pecha i coś nie doczytał, to dzisiaj być może Tadek także byłby znany, ale kozicom na nowotarskich halach.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

372 Ostatnio edytowany przez hermes (2013-01-30 16:58:14)

Odp: Zawody 2013

Niby dorośli ludzie startują już w Europie, a jednak zapomnieli że nie można oceniać książki po okładce a tematu po 3 stronach:

Panowie nikt tu nikogo nie zniechęca do startów być może zle odebraliście tło całej tej dyskusji. Chłopaki pokazują w rozmowie tylko że niestety ale to właśnie poprzez te i kolejne przedmiotwe "myki" w regulaminie, dyscyplina Supermoto
będzie stawała się coraz mniej dostępna dla nowych chcących spróbować swoich śił, a PZM nie robi
nic w tym kierunku żeby to ułatwić i "temat dostępności dla nowych był zliberalizowany maksymalnie na ile się da z punktu bezpieczeństwa zawodów".
Wylewają swoje żale na forum które przecież po to jest, że nikt ich postulatów nie słucha... a wprowadzane są tylko wybrane które tym bardziej zamykają dostępność i nie wnoszą NIC od strony bezpieczeństwa...

Jak już dążymy tak do PRO poziomu i będzie przedpark to OK akceptuję; W parku zawodnicy są ustawieni zgodnie z rozstawieniem na starcie. Można  używać koców grzewczych, dokonywać napraw, zmian kół itp. - ciekawe jak ktoś podczas naprawy w przedparku rozleje co nieco na nawierzchnię rozumiem że dla bezpieczeństwa +1

Pojemnik na zlewki-no problem tylko jak według regulaminy wygląda zamknięty system odpowietrzający dla moto z z silnikami 4-suwowymi... proszę o wizualizacje. Odpadają puszki i inne gadżety to co mi pozostaje???

Jasne zaraz ktoś napisze jest regulamin i proszę się do niego dostosować, nie podoba się, to można się nie bawić i zmienić piaskownicę -  tak najłatwiej ale czy i wam nie przyjemniej było by latać w swoim kraju i nie dymać 1000km w jedną stronę na zawody!? Ciekawe czy byli byście tego samego zdania jak po najechaniu XXXX km przy odbiorze usłyszał byś:
  -you have glycol in the cooling sorry. You do not go
-Please give me a try, I just wanted to see please
  -NO, you have to go home

Crazy - podał przykład który mam nadzieje pomoże zrozumieć tym którzy jeszcze nie zrozumieli o co chodzi w tym temacie
"Jak byłem w Czechach to w klasie amatorskiej kolesiowi kazali zdjąć kufer Givi z LC4ki i został dopuszczony. I ten koleś, jak mu sie spodoba, a ma szanse bo udało się wystarotwać, nastepnym razem pewnie przyjedzie już zadrutowany, ze zbiorniczkiem itp.
Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora. Wymagajmy sporo od zawodników z licencją, a na tych bez licencji przymknijmy oko, w koncu to ich pierwszy raz. Dajmy szanse im się zarazić i posmakować"  i było by po problemie walki o to aby na starcie zawsze
było co najmniej sześciu z klasy.

AHA nie zapomnijcie że to związek jest dla zawodnika a nie odwrotnie. W przypadku jak ktos akceptuje opcje nr 2 to ja dziekuje
wole zostac mistrzem pod TESCO - i to nie dzieki tajemniczym osoba wynajdujacym ''myki''ale tym ktorzy je tworza!

Jaśniej się chyba nie da

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

373

Odp: Zawody 2013

z I EEEEEEFFFFF.....

***427***

374 Ostatnio edytowany przez samson (2013-01-30 17:24:40)

Odp: Zawody 2013

hermes napisał/a:

Pojemnik na zlewki-no problem tylko jak według regulaminy wygląda zamknięty system odpowietrzający dla moto z z silnikami 4-suwowymi... proszę o wizualizacje. Odpadają puszki i inne gadżety to co mi pozostaje???

Hermes, zamknięty system odpowietrzający posiada większość motocykli drogowych (np. Suzuki DR-Z, chyba każde enduro). Crossówki posiadają system otwarty. Po krótce - odma w crossówkach wyprowadzona jest pod silnik, w przypadku wywalania oleju przez odmę (przy ostrej jeździe to się często zdarza) olej leci na asfalt. W drogowych maszynach odma wpuszczana jest do filtra powietrza i olej wali na gąbkę a ty zaczynasz dymić jak Husqvarna po wyjeździe z fabryki. Często zdarzają się akcesoryjne zbiorniki do wprowadzenia do nich odpowietrzenia pokrywy zaworowej (odmy) a drugi koniec wprowadzamy do airboxu. W ten sposób olej zbiera się w zbiorniku a opary wracają do airboxa.  To akurat sensowne rozwiązanie. Kiedyś na treningu skończyły mi się pierścienie tłokowe (na sławnej długiej prostej w Kisielinie). Zbiornik przechwytujący z odmy był za mały i olej rozlewał się po całym torze i depo. Było wesoło :) Chwilę później silnik był do wywalenia ;)

Warto zweryfikować dokładnie jak wygląda rozprowadzenie odmy w motocyklu, ponieważ bardzo często stosowane są układy otwarto-zamknięte np. w Hondzie CRF gdzie wężyk rozdzielony jest na dwa... jeden wyższy koniec leci do airboxu, a niższy pod silnik. W tej sytuacji też można ładnie zalać tor olejem.

W Twoim przypadku masz układ zamknięty, odpowietrzenie pokrywy zaworowej, skrzyni korbowej są spięte w tą śmieszną małą plastikową puszkę zamontowaną z prawej strony ramy na wysokości podnóżka ;)

pozdrawiam, samson
www.farmapomyslow.pl

375

Odp: Zawody 2013

Jak widać, troche Was opier..c i zaczynacie w watku 3 stronicowym gadać do rzeczy. :)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30