1

Temat: Pierwszy cross 250 4t lub 450 4t do przeróbki na supermoto?

No więc szukam crossa do przeróbki na supermoto i później plan  jest coś powalczyć na torze. Przelatałem wcześniej na sportach parę lat, powycierałem kilka kompletów sliderów i teraz zmiana. 

Interesuje mnie sprzęt z roczników 2006-2008. Tylko właśnie 250 4t czy 450 4t? mówią, że 450 to juz "potwór" tylko czy znowu 250 nei bedzie za słabe jesli juz się jest objechanym na róznych sprzętach ?

Wiem , że temat dosyć ogólny i pytanie względne, ale może ktoś był w podobnej sytuacji i coś podpowie...

dzieki i pozdro :)

Only too fast is fast enough...

Honda XR650R
Yamaha YZ250

2 Ostatnio edytowany przez Olaff (2012-07-30 15:01:21)

Odp: Pierwszy cross 250 4t lub 450 4t do przeróbki na supermoto?

450 typu CRF, YZ, EXC może Cie nieźle sponiewierać. Jeśli to ma być pierwszy kontakt z SM to bierz 250.

Jeszcze powiedz czy to ma też być na droge, bo dużo sprzętów na kostce nie ma papierka.

READY TO >> TERROR

3

Odp: Pierwszy cross 250 4t lub 450 4t do przeróbki na supermoto?

Albo weź łagodniejsze 450
CRF X, WR, exc 525 itp
50 koni może wydawać sie mało (dla kogoś kto latał na sportach), ale gwarantuje Ci że w terenie to zdecydowanie za duzo, gdy masz nie oblatane moto :)

Husqy SMR-R 450

4 Ostatnio edytowany przez razorbl (2012-07-30 15:17:39)

Odp: Pierwszy cross 250 4t lub 450 4t do przeróbki na supermoto?

Olaff: na papierku mi nie zależy:)

Czyli łagodniejsze 450 lub jednak 250? Bo jak już właduję kasę, przerobie na supermoto i zaczne latać nie chciałbym po roku szukać czegoś nowego, bo mi będzie brakować mocy...

Only too fast is fast enough...

Honda XR650R
Yamaha YZ250

5

Odp: Pierwszy cross 250 4t lub 450 4t do przeróbki na supermoto?

Siedziałeś już na jakimś SM? Ze sporta na sm przesiadka to mały szok.

READY TO >> TERROR

6

Odp: Pierwszy cross 250 4t lub 450 4t do przeróbki na supermoto?

Jeśli śmigałeś na sportach to nie schodź poniżej 450 ;)

Bez moto...

7

Odp: Pierwszy cross 250 4t lub 450 4t do przeróbki na supermoto?

ja polecam 525 EXC rocznik 2006/2007 sporo osób mi odradzało go na początek ale po 2 miesiącach stwierdzam że jest to moto idealne :) każdy kto się nim przejedzie jest w szoku odnośnie równego i przewidywalnego oddawania mocy w każdym zakresie obrotów i każdy jest zaskocozny że to nie jest aż taka wścieklizna jak to by wynikało z pojemności.

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

8

Odp: Pierwszy cross 250 4t lub 450 4t do przeróbki na supermoto?

Olaff napisał/a:

Siedziałeś już na jakimś SM? Ze sporta na sm przesiadka to mały szok.

Strikte SM może nie ale końcówkę zeszłego sezonu polatałem na CR125  w terenie. wtedy zaczęła sie u mnie nowa bania;) a żeby mi nie brakowało szosy, stąd wybór SM jako kompros między tym a tym :P

Only too fast is fast enough...

Honda XR650R
Yamaha YZ250

9

Odp: Pierwszy cross 250 4t lub 450 4t do przeróbki na supermoto?

Jeżeli latałeś wcześniej na mocnym sporcie to nie pytaj tylko wsiadaj na konkreta bo za miesiąc będziesz żałował ,że masz rowerek.
W terenie barki powyrywa i oczy Tobie wyjdą ,ale na szosie ogarniesz go szybko ,winkle im ciaśniejsze tym lepiej a na prostej i tak będziesz płakał jak przelecą obok Ciebie szybkie dzidy... Ja prostych długich odcinków unikam, chyba że dla gumy ;-)
Na SM lata mi się zajebiście, ale coś mocnego turystycznego na nowy sezon dokupię,żeby z żonką i córką pojechać dalej.

WR 400, Intruder VZR 1800
www.digi-cerm.pl
http://www.bikepics.com/members/zolwik-poznan/ 
http://www.youtube.com/user/MOTOADHD#g/u

10

Odp: Pierwszy cross 250 4t lub 450 4t do przeróbki na supermoto?

To nie ma tak lekko. Nic ci nie da tyle frajdy co cr 125 na torze motocrossowym.
Supermoto się chowa :).
Planujesz dwa komplety kół, czy tylko supermoto?

http://www.bikepics.com/members/cichy929/
CRF 490 sumo & CRF 250 MX

11

Odp: Pierwszy cross 250 4t lub 450 4t do przeróbki na supermoto?

cichy napisał/a:

To nie ma tak lekko. Nic ci nie da tyle frajdy co cr 125 na torze motocrossowym.
Supermoto się chowa :).
Planujesz dwa komplety kół, czy tylko supermoto?


Najlepiej 2 komplety.

Plan wstępny: zakupić moto na kostce, latać do wiosny i w między czasie zbierać teile do zmiany na SM. W nowym roku ogień na szosie no i czasem powrót w teren :)

Żółwik:
Obawiam się ,że z czasem również będę potrzebował jakieś cywilne moto.

Only too fast is fast enough...

Honda XR650R
Yamaha YZ250

12

Odp: Pierwszy cross 250 4t lub 450 4t do przeróbki na supermoto?

Sprawa nie jest prosta, ja też przesiadałem się z toru poznań, po poszukiwaniach motocykla uniwersalnego...
Skończyłem z dwoma. To długa historia.
W skrócie enduro nie nada się na tor motocrossowy.
Przekładanie kół robi się monotonne.
Supermoto musi być mocne czyli 450, a crossowka lekka, max 250 4t. Mocy i tak jest az nadto.
A jak chcesz cywilne to najlepiej trzecie ;)

http://www.bikepics.com/members/cichy929/
CRF 490 sumo & CRF 250 MX

13 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-07-30 17:24:33)

Odp: Pierwszy cross 250 4t lub 450 4t do przeróbki na supermoto?

cichy napisał/a:

Sprawa nie jest prosta, ja też przesiadałem się z toru poznań, po poszukiwaniach motocykla uniwersalnego...
Skończyłem z dwoma. To długa historia.
W skrócie enduro nie nada się na tor motocrossowy.
Przekładanie kół robi się monotonne.
Supermoto musi być mocne czyli 450, a crossowka lekka, max 250 4t. Mocy i tak jest az nadto.
A jak chcesz cywilne to najlepiej trzecie ;)

dokładnie, 450 za mocne w teren, ale na asfalt po ścigach będzie w sam raz... najlepiej mieć dwa, cross 125 2t i sm 450 lub więcej, ja bym już disiadł najlepiej takiego tm 660 ;) ale u nas takich nie ma...

14

Odp: Pierwszy cross 250 4t lub 450 4t do przeróbki na supermoto?

Ja po sprzedaży obecnego biore Ktm 530/450 na nowym silniku na kostce + odpowiednie koła na asfalt ;) A na wiosne dodatkowo Honde cb 1000R do zapier.. po prostych ;D

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

15

Odp: Pierwszy cross 250 4t lub 450 4t do przeróbki na supermoto?

Koso napisał/a:

Ja po sprzedaży obecnego biore Ktm 530/450 na nowym silniku na kostce + odpowiednie koła na asfalt ;) A na wiosne dodatkowo Honde cb 1000R do zapier.. po prostych ;D

Po sprzedaży obecnych sprzętów będziemy szukać tego samego ;)

Bez moto...