1 Ostatnio edytowany przez Sikorini (2012-07-15 22:15:02)

Temat: Jakie SuMo? XTX vs LC4 vs DRZ vs FMX

Witam jako że sprzedałem pierdziawkę i dysponuję jakąś tam kwotą szukam moto dla siebie.

Pułap cenowy to w okolicach 8000-12000 zł.

Wymagania:
-Ma być wysokie bo sam mam 200 cm wzrostu.
-4T i więcej jak 40 koni.
-Serwis najlepiej zerowy (Nie mówię o olejach itp) i koszta utrzymania w normalnej cenie.
-80% przeznaczenie na asfalt głównie miasto. Raz na tydzień trasa 50 km , raz na miesiąc około 200km. Te 20% to zwiedzanie pobliskich lasów turystycznym tempem.
- Prędkość przelotowa w granicach 120 km/h i by moto nie było przy takiej przeciążone i nie paliło zbytnio (jakiś tam zapasik mocy).
-Ma rwać laski pod gimnazjum (haha) jołk.
-W miarę świeżo modelowo wyglądać (Dlatego odpada DR'ka )

Wacham się pomiędzy Yamahą XTX 660, KTM'em LC4 640, Suzu DRZ 400, oraz Hondą FMX 650.

Prosze o zweryfikowanie moich bzdurnych teorii:
-Yamaha wydaje mi się zbyt ciężka i mało zwrotna do leśnych dróżek?
-KTM najgorzej chyba będzie wypadał z kosztami utrzymania?
-DRZ najsłabsze będzie do jazdy w trasie?
-FMX chłodzenie powietrzem oraz mała moc mogą być problemem w trasie oraz lesie?

Cagiva  SM 125-> Suzuki Rm 250-> Gasgas TXT PRO 280

2

Odp: Jakie SuMo? XTX vs LC4 vs DRZ vs FMX

Cześć,


rozważ jeszcze to:

[url]http://allegro.pl/husqvarna-te-610-sm-supermoto-super-stan-lc4-ktm-i2486857319.html[/url]

to moja Huska.

Co do twoich wymagań:
- ja mam 193 cm i nie mam żadnych problemów
- jest 4t i ma 55 HP
- Serwis: olej co 4kkm
- Laski pod gimnazjum lecą tylko na ścigacze =/
- modelowo świeżo to on może nie wygląda ale jest bardzo zadbany.

Nawet jak nie chcesz tego konkretnego sprzęta to ogólnie polecam Huske 610.

Husaberg FS 650

3 Ostatnio edytowany przez Sikorini (2012-07-15 20:29:27)

Odp: Jakie SuMo? XTX vs LC4 vs DRZ vs FMX

Do Wrocławia to mam 600 KM także raczej się nie skusze :)
Jakąś opinie mam nie wiem czemu, że Husqi przeważnie awaryjne są. Popraw mnie. Szczególnie zwrównując je z tamtymi wyżej. Wiadomo zależy od konkretnego modelu.

Cagiva  SM 125-> Suzuki Rm 250-> Gasgas TXT PRO 280

4

Odp: Jakie SuMo? XTX vs LC4 vs DRZ vs FMX

drz 400 w wersji E mocy powinno być ok , oraz chyba lżejsze niż większość z ww

5

Odp: Jakie SuMo? XTX vs LC4 vs DRZ vs FMX

Przełożenia nie będą inne niż w SM ? Przez co Vmax będzie bardzo śmieszny ?

Cagiva  SM 125-> Suzuki Rm 250-> Gasgas TXT PRO 280

6

Odp: Jakie SuMo? XTX vs LC4 vs DRZ vs FMX

-W miarę świeżo modelowo wyglądać (Dlatego odpada XR'ka ) DO TEJ LISTY DODALBYM DR-Z ;)

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

7

Odp: Jakie SuMo? XTX vs LC4 vs DRZ vs FMX

Produkowana od 2000 roku i jakoś nie uważam, by jakoś to aż tak stary model był :)

Cagiva  SM 125-> Suzuki Rm 250-> Gasgas TXT PRO 280

8

Odp: Jakie SuMo? XTX vs LC4 vs DRZ vs FMX

Zmiana przełożeń pod siebie to kwestia groszy przy cenie moto.. hehe więc tym się chyba nie powinieneś martwić za bardzo a i standardowe w E powinny być w miarę ok ale to już zależy co komu trzeba pamiętaj ,że to nie ma 100 koni i to nie szlifierka która przelotąwą będzie miała 200km/h ..




HUSAJ masz PW

9 Ostatnio edytowany przez Sikorini (2012-07-15 21:14:59)

Odp: Jakie SuMo? XTX vs LC4 vs DRZ vs FMX

Jak wiem i liczę się z tym. Jezeli bym szukał przelotowej 200 km/h i by nie wiało to nie zastanawiałbym się nad SM :)

Jako, że Suzi DRZ w E przewaznie jest na kołach enduro trzeba by było szukać 2gich kół. Ale to chyba można rozważać w dwojaki sposób. Po kosztach od innego motocykla albo jakieś szprychówki 17'stki typowo SM.

Chyba, że masz na myśli E na kołach 21" i na kostce bądź oponie kostko podobnej z mniejszą ścieralnością i homologacją.

Cagiva  SM 125-> Suzuki Rm 250-> Gasgas TXT PRO 280

10

Odp: Jakie SuMo? XTX vs LC4 vs DRZ vs FMX

mam na myśli E w wersji usumowionej :) czasem się takie  spotyka na alegro a jeśli nie tak to zadbana E w dobrym stanie + zestaw kółek i hebel

11

Odp: Jakie SuMo? XTX vs LC4 vs DRZ vs FMX

12tys spokojnie starczy Ci na wersję E + kupno dodatkowych oryginalnych kół SM + adapter i jeszcze zostanie Ci na pierwszy serwis.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12

Odp: Jakie SuMo? XTX vs LC4 vs DRZ vs FMX

Sikorini napisał/a:

Do Wrocławia to mam 600 KM także raczej się nie skusze :)
Jakąś opinie mam nie wiem czemu, że Husqi przeważnie awaryjne są. Popraw mnie.

Jak dbasz tak masz.

Każde motocykle się psują, ostatnio dzwoniłem do gościa, który wymienia olej w swojej CRF raz na rok bo "mało jeździ" padnie mu silnik wejdzie na forum i napisze że CRFy są awaryjne... Radzę podchodzić do opinii tego typu z dystansem.

DRZ wersja E zajebiste moto do tego podatny na różne mody.
FMX dla mnie za słaba, najlepiej się przejechać porządnie przed ew. zakupem.

Powodzenia w poszukiwaniach.

Husaberg FS 650

13 Ostatnio edytowany przez Sikorini (2012-07-15 21:58:24)

Odp: Jakie SuMo? XTX vs LC4 vs DRZ vs FMX

[url]http://tablica.pl/oferta/suzuki-drz-400e-zarejestrowana-ID19gE3.html#f906b7cd;r:14;s:[/url]

Prosiłbym o ocenę oraz porady co sprwadzić poza typowymi rzeczami jak przy kazdym moto. Kiedyś na forum czytałem, że wiele można posprawdzać przy DRZ bo rocznikowo było wiele zmian. 
Rzeczy typu inny odcień dekli czy też cylindra po jakimś roku. Zmiana zawieszenia po 2002 roku
Z tego co wiem to rzeczy typowe dla E to brak podnóżków plastikowy bak (w S metal), brak świateł stopu oraz kierunków (ciekawe jak w tej to rozwiązano). itp

Cagiva  SM 125-> Suzuki Rm 250-> Gasgas TXT PRO 280

14

Odp: Jakie SuMo? XTX vs LC4 vs DRZ vs FMX

bierz Pan moją DR :D mocy Ci nie zabraknie , lżejsza niż LC4 i z serwisem no problemo :)

life's 2 short 2be slow

15

Odp: Jakie SuMo? XTX vs LC4 vs DRZ vs FMX

Strasznie mi sie DR nie podobają niestety. Może i spełnia wszystko to co bym chciał ale ten wygląd :/

Cagiva  SM 125-> Suzuki Rm 250-> Gasgas TXT PRO 280